Sgscc (Sosyal ve Yaratıcı Beceriler için Ciddi Oyunlar)Yüklə 175,79 Kb.
səhifə1/4
tarix25.01.2018
ölçüsü175,79 Kb.
#40667
  1   2   3   4

eu_flag_llp_en-01

Avrupa Birliği Yaşam Boyu Öğrenme Programı'nın Katkılarıyla

PROJE NUMARASI: 531134-LLP-1-2012-1-BG-KA3-KA3MPSGSCC (Sosyal ve Yaratıcı Beceriler için Ciddi Oyunlar)

Başlık

Kısa Oyun Tasarımı Belgesi

Teslimat No.

3.1

Teslimat Başlığı

Oyun Tasarımı Belgesi

Çalışma Paketi No.

3

Çalışma Paketi Başlığı

ÖĞRENME İÇERİĞİNİN OLUŞTURULMASI

Durum (T: Taslak; RT: revize taslak; S: son hali)

RT

Yazanlar

Antonio D’Angelo, Pietro Ferrari, Villma Butkute

Dosya Adıeu_flag

Bu proje, Avrupa Komisyonu tarafından fonlandırılmaktadır.

Bu yayın, yalnızca yazarlarını görüşlerini yansıtmakta olup, Komisyonumuz burada bulunan bilgilerin herhangi bir biçimde kullanılması konusunda sorumlu tutulamaz.Sürüm Tarihçesi Tablosu

Version no.

Date

Author(s)

1

15.07.2013

Steven Battersby

2

24.07.2013

Nicholas Shopland

3

20.10.2013

Steven Battersby

4

21-23.10.2013

Rumen Stamatov,

Manfred Pretis,

Mariya Goranova,

Steven Battersby,

Nicholas Shopland


5

14.12.2013

Steven Battersby,


6

06/01/2014

Steven Battersby

7

07/01/2014

Nick Shopland

8

08/01/2014

Steven Battersby

9

13/01/2014

Steven Battersby

10

06.03.2015

Andy Burton

11

07.03.2014

Steven Battersby

12

07.03.2014

Andy Burton

Nick Shopland


Contents


Bu başlangıç ayarları ekranı da sekme kutusunun üzerinde yer alacak ek uygulama özel bilgiler (mini sıçrama) için hüküm verir. İstenilen bu tesisin iki iltifat için kullanılabilir ve ya edilebilir ise bu belgenin Bölüm E tanımlanan "Splash Ekranı" değiştirin. 15

1.Motor ek düğme ek bir ekran (aynı zamanda şablon) çağırabilirsiniz pause menüsü eklenecek karşılığı tanıyor. Bu genellikle oyun sırasında oyuncu için seçilen seçeneklere yapmak için kullanılmaktadır (ses, vb)


1. İsteğe bağlı Ekranlar
İsteğe bağlı Pause Menü ekranına ek olarak, Çerçeve ayrıca aşağıdaki iki ekranlar için hüküm verir:
• Ekran Game Over
• Yüksek Skorlar Ekran
Bu ekranlar, ancak çerçeve içine inşa edilmiş, varsayılan olarak etkin değildir oyun tasarımı gereksinimlerine bağlı kullanılabilir duruma getirilebilir.
Bölüm F: Detaylı Tasarım
Bu bölüm Konsept formunda Oyun Tasarımı Belgesi kapalı işareti aşağıdaki tamamlanacaktır. Bu kapsayıcı GDD bir çalışma belgesi olma yansımasıdır. Bölüm F içerik karakter tanımlayıcıları ve son çevre tasarımı yer alacak.
Ortaklık tarafından tanımlanan Odaları Bulmaca
Aşağıdaki bölümde bir kaç örnek bulmaca oda özetliyor. Biz toplam 18 oda soru odaları ve 12 bulmaca oda 6 olan, tanımlanmış olduğunu düşündürmektedir. Oyunun bu tekrarından kaçınılması böylece her soru odası rastgele içeriğin sunumu için yeteneği göze olacaktır.
Fısıldıyor Hall
Yetkinlik Hedef: Temel iletişim becerileri (göz teması, soru sormak ...)
Oyuncular "fısıldıyor salonunda" bulurlar. Sütunlarda Yüzleri anlamak zor bir şekilde oyunculara konuşun. Bu sütunlar vermek talimatı "anlamak" için oyuncuların görevidir.
Bir gemide ilgili sorular oyuncuları (.. ilk soru Oyuncu A, ikinci soru çalar B vb) şekilde alternatif cevap hangi görünür.
Duyguların veliler
Hedef yetkinlik: Decoding yüz (duygusal) ifadeleri
2 oyuncu yolu bloke NPC (4 Guardians) ile karşı karşıyayız. Oyuncular daha sonra doğru soruyu sorarsanız onlar ilerlemeye izin verilir. Her iki oyuncu da doğru soruyu sormak gerekmektedir.
Guardians (2B sunulan) yüz ifadeleri vasıtasıyla 4 temel duygusal durumlarını (üzüntü, öfke, mutluluk, sürpriz) temsil etmektedir. Veliler yol engeller. Öğrenci doğru soruları sorarsa, kapılar açılır (eğer mutlu üzgün, kızgın, şaşırmış hissediyorum yapmak): 1 Guardian "Üzgün ​​hissediyor musunuz?" 2, 3 "mutlu hissediyor musunuz" "kızgın hissediyor musunuz?" 4. "Sen şaşırırlar / sürpriz hissediyor musunuz?"
Hata: Yanlış soru 1 veya daha fazla oyuncu tarafından sorulan edilirse, yol bloke olur.
Me-ayna odası
Bu odada bir 3x3 düzeninde duvara çini bir dizi var. Oyuncu A Oyuncu B bir "çünkü" cümle şeklinde doğru cevabı seçmek zorunda "hissediyorum" ile başlayan bir cümle, hareket eder.
Cevaplar doğru ise, onlar hareket.

Köprüler oda


Yetkinlik Hedef: işbirliğinin ilgili yönlerini belirleme
Oyuncu A Oyuncu B tamamlamak için olan bir yarım cümle seçer. Her yarım cümle yarım köprü oluşturur. Cümlenin 2 bölümü doğru ise bir köprü inşa edilmiştir ve oyuncuların oda içinde hareket edebilirsiniz. Yanlış cevaplar ve yeniden başlatma "bir kanyon içine düşmek" yol açabilir.
Adımlar oda
Yetkinlik Hedef: ekibi-işbirliği süreçlerinin hiyerarşik düzenini belirleyin
Oyuncu A ve B oyuncusunun takım işbirliği süreçlerinin hiyerarşik düzeni hakkında fikir birliğine bulmak zorunda. Her iki oyuncu tercih Sadece eğer "doğru" cevabı bir sonraki "adım" eklenecektir olacaktır. Oyuncular doğru biçimde tüm sorulara cevap varsa, bunlar tam merdiven dayanan bir sonraki seviyeye ulaşacak.
Her doğru cevap sonra, sistem olumlu bir geri bildirim sağlar ("alkışlar" eller gibi ve "teşekkür ederim" demek): Yorum
Labirent
Hedef beceri: işbirliğinin geliştirilmesi, problem çözme
Multiplayer modu: oyuncular 1 duruşma sırasında, onlar rolleri değiştirmek başarılı yoksa bilgisayar, roller atar.
Bu görevde oyuncularından biri bir labirent yukarıdan aşağı bir görünüm ile sunulur ve diğer labirent (iç) bir First Person Manzaralı yukarıdan aşağı görünüm ile oyuncu sunulmaktadır sonra labirent aracılığıyla diğer oyuncu gezinmek zorunda . Labirent içinde oyuncu çıkışa ulaştığında sonra her iki kapı açılır.
Olası hamle seçmek için:
• sağa git
• sola hareket et
• geri dön
• ileriye taşımak
• Dur
Görüşleri imkanı (3 hamle sonra): (gülümsüyor gönderme) geribildirim verebilirsiniz gidilen Oyuncu.
2 yolu oda
Yetkinlik Hedef: Bir kooperatif bir şekilde çatışma çözme
Sağ "kırmızı" Kapının önünde bir sol "mavi kapı" ve oyuncu B'nin önünde Oyuncu A: oyuncular 2 kapı önünde bulurlar. Onlar çıkmak için BİRLİKTE kendi yolunu bulmak için bir avatar tarafından verilmektedir. Her iki oyuncu "kendi" kapıdan gitmek istiyoruz. Yani bir çatışma ortaya çıkar.
Oyun içinde onlar ancak MAPS bu 2 fragmanları biri BÜTÜN MAP parçası olan, yollarını yol olabilir kırık "MAPS" bulacaksınız. Harita 1 (kırmızı) yol başlangıcını temsil eden, harita 2 (mavi) şekilde ikinci yarısı: fragmanları 2 hiyerarşik bağlı parçaları temsil etmektedir. Ancak oyuncular bu yönünü biliyor ve haritanın kendi varyantı "sadece" doğru biri olduğunu sanmıyorum.

Köprüler oda 2


Yetkinlik Hedef: Bir çatışma çözme modeli mantıksal yapısını belirlemek
Bu etkinlik çok işbirliği alanı içinde önceki egzersiz gibi görünüyor. Yine her iki oyuncu bir çatışma çözme modeli doğru sırasını belirtmek zorunda: öğrenci ise - bir kooperatif şekilde çatışma çözme doğru sırasını tanımlamak, bir köprü Player (lar) ve yanındaki kapı arasına inşa edilecek.
Alternatif cevaplama stratejisi: Oyuncu A başlar - o oyuncu B - Oyuncu A ...
• Dur, izle ve yansıtmak
• bakış Kendi noktasını ifade
• ortak bir hedefe tanımlayın
• Bir çözüm bulun araya
• Değerlendirin veya çözümü test
Eşinize şükran Göster •
Bu etkinlik mantıklı önceki egzersiz bağlı olduğunu, farkında olun.
Yangın odası durdurmak
Yetkinlik Hedef: Bir çatışma de-eskalasyon kaçının
Bu etkinlik çatışma durumları de-tırmandırmaya edebiliyoruz stratejileri üzerinde duruluyor. Her iki oyuncu da yüksek ateşle tarafından engellenen bir odada bulunmaktadır. Bu odada geçmek için kendi hedeftir. Onlar bir "de-tırmanan" cümlesini tercih zaman, ateşin parçaları sönmüş olacak. Onlar cümleleri tırmanan seçerseniz, yangın büyüyecek.
Başlangıçta bir avatar her iki oyuncu bir odada olduklarını ve kavga olduğunu, talimat verecektir.
Bir gemide bir soru ortaya çıkacaktır: "Sen ne yapabilirim?" Her iki oyuncu cevapları seçebilirsiniz alternatif yolla
• ona bağırmak ona
• Kapıyı çarp
• arkadaşını kapalı yapın
• Eğer telefon oyna
• 10 kadar sayın
• Derin bir nefes al
Arkadaşınız konuşurken durdurur kadar • bekleyin
Bir mola öner
• (Re-verbalise duygu)
Atlama taşları oda
Yetkinlik Hedef: benlik saygısı destekleyici ifadeleri tanımlamak ve kullanmak için
Oyuncular kanyonun kenarında bulurlar. Onlar bu kanyon ile ilgili olduğunu, bir avatar tarafından söylendi 'ne gurur duyuyorum "ve oyuncular taşların üzerinde bazı doğru ve yanlış cevaplar bulmak. Onlar yüzen taşlar kullanılarak kanyonu geçmeye anlatılır. Olan sözleri bulunamadı bu kilometre taşları, üzerinde
• benlik saygısı geliştirilmesine yönelik destekleyici ya da
• Destekleyici Değil (= yanlış)

Oyuncular fare üzerinde dönüm noktası giderseniz gördükleri veya söyleyiş duyuyorum. Bu taş kullanın veya değilse her iki oyuncu, (evet / hayır) karar vermek zorunda. Her iki oyuncu doğru taş seçerseniz değil, onlar kanyonun içine düşmek ve seviyesini tekrarlamak zorunda, onlar üzerinde hareket edebilirsiniz.


Kendinizi donatmak oda
Oyuncular soğuk (buzlu) oda bulurlar kendilerini "korumak" ve donatmak istenir. Başlangıçta iki karakter (yalnızca "aşınma altında" örn) neredeyse çıplak bulunmaktadır. Ve gol odası, bir "buzlu" donmuş oda olarak oyuncu, giyinmek zorunda olmasıdır. Oyuncular "giysi" ile ve öz saygılarını azaltan cümlelerle, onlara sağlayacak benlik saygısı destekleyici cümlelerle, karşı karşıya olacak, böylece onların giysileri uzağa alınabilecek.
Benlik Saygısı meydan
Yetkinlik Hedef: benlik saygısı geliştirmelerine yardımcı stratejiler belirlemek.
Benlik saygısı ve 4 ilgisiz ilişkin 8 olası ifadeler 4 vardır. Oyuncular, doğru cevaplar belirlemek için işbirliği gerekir zamanlar tespit doğru cevabı etkinleştirmeniz gerekir. Oda dais üzerine oda ödülü vardır, lav bir halka ile çevrili merkezi bir kürsü vardır. Ödül sadece bir kez dört doğru cevap aktive uzanan bir köprü ile ulaşılır.
Zorluklar Odası
Yetkinlik Hedef: Kendi kendine kontrol, haz gecikme stratejilerini öğrenmek.
2 oyuncular zorluklar bir dizi ile karşı karşıya kalırlar bir odada bulurlar. Her ikisi de bulmak zorunda bu zorlukların üstesinden gelmek için / doğru cevaplar tıklatın. Her iki oyuncu da kapalı bir kapının önünde birlikte. Dahası onlar oyuncular bu odaya geçmesi başarılı olursa onlar 5 kıymetli taşlar (ya da benzer yeniden uygulama) ile ödüllendirilir ya da daha yüksek bir seviyeye hemen atlamak olduğunu, bir avatar ile bilgilendirilmektedir ...
Blok konveyör odası
Oyuncular sırayla kapı aktivasyonunu tetikler odanın her tarafı nesneleri (doğru deyişler ile 10 blok) paylaşması gerekir. Nesneler birbirlerini odanın yönde gitmek iki konveyör aracılığıyla paylaşılabilir. Her oyuncunun bloklarını sahip kez onlar kendi yer karoları yerleştirilebilir (renk ile gösterilen) ve kapılar açılacaktır gerekir. Yanlış deyişler ile bloklar başarıya götürecek olmaz.
Benim haklar oda
Hedef yetkinlik: iddialı reaksiyonların tanımlanması.
2 oyuncular "korkutucu" mesajları ile karşı karşıya kalırlar bir odada bulurlar. Her soru tamamlanmasından sonra, koruyucu araçlar alabilirsiniz (dizler örneğin koruyucular, kask ....)
(Bu genel bir soru odası)
Müzikal delilik odası
Yetkinlik Hedef: iddialı reaksiyonların tanımlanması
Müzikal Madness: Müzik notaları iddialı-cevaplar ve tonları ile ilişkilidir. Nihai melodi Avrupa Marşı ("Neşeye Övgü", Beethoven) bir parçasıdır. Oyuncular 2 sözleri arasında seçim yapmak zorunda: bir başka olmayan iddialı iddialı biri temsil eder.
Trafik Işığı oda
Yetkinlik Hedef: Kendi kontrolü

Açık yeşil açıkken trafik ışığı metafor kullanarak, oyuncular odanın taşımak zorunda. Açık kırmızı açıkken bir oyuncu hareket ederse bir penaltı çağrılır.


Merdiven Odası
Yetkinlik Hedef: Atılganlık - iddialı reaksiyonların belirlenmesi

Avatarlar bir üst seviyeye doğru bir mahzeni altından tırmanmak zorunda. Bir merdivenin her doğru cevap 1 adımda ilave edilir. Biçim: Çoktan seçmeli sınav


Ek A: Puzzle Room Örnek İçeriği
Bu ek ortaklığı tarafından oyun açıklamaları için geliştirilmiş ilk içerik barındırıyor. 27

Oda 3 - Guardian Soru Görev


Bir "The Guardian" odanın bir yarısında bulunan ve yan odada ilerleme için 3 soruları cevaplamak gerekir ilgili oyuncuyu bilgilendirir. Her durumda cevapların bir seçim odanın diğer yarısında oyuncuya sunulan ve ekibi doğru cevabı almak için iletişim gerekir. Sorular rastgele varyans için oyun oynanır her zaman izin veren bir soru bankasından çizilir. 32

Sosyal ve Yaratıcılık Yeterlilikler için ciddi Oyunları (SGSCC)


LLP AB Projesi "SGSCC" kendi istihdam edilebilirliğinin artırılması amacıyla hafif öğrenme güçlüğü çeken ergenler / genç yetişkinlerin sosyal yetkinliklerini geliştirmek için eğitsel bilgisayar oyunları geliştirmeyi amaçlamaktadır. Bu hedefe İlgili bizim ileri gelişim sürecinin temelini teşkil edecek paydaşlar ve yararlanıcılar tarafından değerlendirmeler, ilgilendi.
Oyun Geliştirme Kısaca
Belge altı ana bölüme ayrılmıştır:
1. Kısım A: İş Paketi 3 Aktiviteler Sonuçlarının Hatları
2. Kısım B: İş Paketi 4 Aktiviteler Sonuçlarının Hatları
3. Kısım C: İlk Oyun Tasarımı Kısa
4. Kısım D: Başlangıç ​​Oyun Ürün Özellikleri
5. Bölüm E: Oyun Çerçeve
6. Bölüm F: Detaylı Tasarım
Kısım A: İş Paketi 3 Faaliyetleri Görevlerinin Hatları
Aşağıdaki ayrıntılar ve proje tanımı belge içinde açıklanan 3.1 teslim WP3 birincil faaliyetleri, değiştirilmiş versiyonu. Aracılığıyla vurdu öğeler bu belgede ile ilgili değildir.
• modelleme için son senaryoları belirlemek için iş paketinin 2. Sonuçlarını inceleyin
• kooperatif gelişme yoluyla müfredatı yoluyla öğrenme içeriğinin geliştirilmesi
• müfredat teslim malzemelere ek malzeme ve adaptasyon belirleyin (bütün Ortakları)
• Kağıt tabanlı destek malzemelerinin Yazma - ilk sürümü
• Böylece tüm birimler, geniş kullanıcı grupları için kaplıdır unsurların aktaran dahil Eğitim içeriği
• senaryoları için öğrenme nesneleri içeriği tüm ortaklar arasında online toplantıda aracılığıyla kullanıcı grupları tarafından kapsamlı olacak hangi metodoloji onaylayın. (Hepsi)
• Son kullanıcı öğrenme nesneleri geliştirmek gruplarla çalışmak (içerik şartname - 2 birimleri için senaryolar her biri için amaç ve öğrenme çıktılarının)
• Her bir senaryo için oyunlar tasarım belgesine girişine her ortak ülkede son kullanıcı grupları ile çalışmak
• İkinci ulusötesi ortak toplantısında kapsamında, her ortak ülkenin kullanıcı gruplarından sonuçlarını analiz işbirliği her senaryo için son tam oyun tasarım belgeyi ibraz etmek
• Vipi dijital yetkinlikler müfredat ve oyunların Kabulü
• Bir Sosyal Gelişim Birimi yeterlilikler
• Bir Yaratıcılık Birimi Geliştirilmesi
• ders materyali üretimi
• Yerel odak grup tercüme önce son sürümünün Anlaşması ve toplama geribildirim
Teslimat platformuna • Yükleme belirli pilot test ders içeriği ve destekleyici içerik
Pedagojik Oyun Tasarımı Özeti
Bu bölümde yer alan bilgiler amaçlanan ürün teslimat ortak bir anlayış sağlamak için kullanılmalıdır.
Uluslarüstü bir toplantıda içindeki mevcut ISRG oyunları müfredat ve öğrenme içeriği ihtiyaçlarına karşı gözden geçirilmiştir. Bu yorum, yeni kalkınma için temel sağlamak ISRG oyun ortamı mevcut ve müfredat ihtiyaçları ve öğrenme içeriğine karşı medyanın yetenekleri değerlendirildi belirlenen.
a. Her ortak ülkede kullanıcı gruplarından sonuçlarını içeren özel bir ulusötesi uzman ortağı toplantısının ardından tasarım özeti ve.Yüklə 175,79 Kb.

Dostları ilə paylaş:
  1   2   3   4
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə