Ak-Pa’nın yeni Genel Müdürü Suat Aydın olduYüklə 13,73 Kb.
tarix07.01.2018
ölçüsü13,73 Kb.

Ak-Pa’nın yeni Genel Müdürü Suat Aydın oldu

Akkök Holding’e bağlı olarak 1976 yılından beri faaliyet gösteren, Türkiye’nin tekstil alanındaki en güçlü ihracatçı şirketlerinden biri olan Ak-Pa’nın Genel Müdürlüğü görevine Suat Aydın getirildi.


Kariyerine 1985 yılında Sasa A.Ş.’de başlayan Suat Aydın, şirkette çeşitli görevlerde bulundu. 10 yıl Sasa A.Ş’de çalışan Aydın, buradaki görevinden Pazarlama ve Satış Müdürü olarak ayrıldı. Suat Aydın, Sasa A.Ş’de çalıştığı 1985-1994 yılları arasında iç ve dış pazarlarda Sasa İplik, Elyaf, Tow, Tops ürünlerinin satışını yaptı. Çalıştığı şirket için Suriye iplik pazarını ve İsrail elyaf pazarını yarattı ve İran Tops pazarını geliştirdi. Bunun yanı sıra, elyaf bayilik sisteminden, doğrudan müşteriye satış sistemine geçişi sağlayarak, şirket karlılığının artırılmasında önemli katkılar sağladı.
1994-1996 yılları arasında Anabel İç ve Dış Ticaret, DIGI-COM Elektronik şirketlerinde şirket ortağı olarak çalıştıktan sonra, 1997-1998 yılları arasında İnsa İstanbul Nylon Sanayi’de Pazarlama ve İhracat Müdürü görevini üstlendi.
2006 yılına kadar Zorlu Holding’e bağlı Zorlu Dış Ticaret Korteks Mensucat A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışan Aydın, Korteks Mensucat Polyester iplik fabrikasının, yurt dışı satış, ihracat, planlama ve lojistik bölümlerini kurdu, yönetti ve geliştirdi. 2006 yılında Pazarlama ve Satış Direktörü göreviyle çalıştığı EXSA Export San. Mamülleri Satış ve Araştırma şirketinde ise çalıştığı süre boyunca müşteri sayısının artmasına, ürün çeşitliliği ve satış hacminin genişlemesine önemli katkılar sağladı. 2009 yılında Elyaf, Flament Pazarlama ve Satış Direktörü olarak SASA A.Ş’de yeniden çalışmaya başlayan Suat Aydın, 2012 yılı ortasına kadar buradaki görevine devam etti.
Suat Aydın, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden 1983 yılında mezun olmuştur. Suat Aydın, çalışma hayatı boyunca Avrupa Suni Sentetik Elyaf Üreticiler Birliği (CIRFS) Üyeliği, TOBB Tekstil Sektör Meclis Üyeliği, Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği gibi bir çok ulusal ve uluslararası kuruluşta da görev almıştır.
Ak-Pa hakkında

1976 yılında Akkök Grubu şirketlerinin yurt dışı pazarlama ve ihracat faaliyetlerini yürütmek üzere kurulan Ak-Pa, bugün Türkiye’nin tekstil alanındaki en güçlü ihracatçı şirketlerinden biri olarak beş kıtada 70’i aşkın ülkeye ihracat yapmaktadır. İlk yılında 5 Milyon USD ihracat yapan Ak-Pa, 2013 yılında 362 Milyon USD ihracat seviyesine ulaşmıştır ve kuruluşundan bugüne 6 Milyar USD ihracat gerçekleştirmiştir.Yayınlar ve gazeteciler için bilgi

Nazan Ergülen Şarman

Grup 7 İletişim Danışmanlığı

Medya İlişkileri Grup Direktörü

T: (0212) 292 13 13

E: nsarman@grup7.com.trKataloq: BasinOdasi -> Lists -> BasinBultenleri -> Attachments
Attachments -> Basin bülteni 25 Eylül 2008 garanti koza -akiŞ -corio ortakliğI’nin büYÜk projesi akkoza’nın tanitim ve satiş ofiSİ açıldı…
Attachments -> Basin bülteni
Attachments -> AkköK’ten vanli çocuklara güZİn diNÇKÖK İlkokulu akkök Şirketler Grubu’nun 1,5 milyon lira yatırımla yapımına destek verdiği, Van Merkez’de bulunan Güzin Dinçkök İlkokulu tamamlandı.
BasinOdasi -> Basin bülteni 18 eylüL 2014 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü
Attachments -> 20 Kasım 2007 garanti koza -akiŞ -corio ortakliğI’ndan büYÜk proje : akkoza istanbul’un batısında yeni bir yaşam hissi…
Attachments -> Akkök geleceğe yatırım yapıyor Akkök Şirketler Grubu 2012 yılını dolar bazında %7 büyüme ve 409 milyon dolar net karla kapattı. Ağırlıklı olarak odaklandığı üç sektör

Yüklə 13,73 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə