Bulandırmak isteyenlereYüklə 84,02 Kb.
tarix08.04.2018
ölçüsü84,02 Kb.
#47769

SUYA ATILAN ASILSIZ İFTİRALAR BİR BİR ÇÜRÜTÜLDÜ
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara şebeke suyunu “Bulandırmak isteyenlere” fırsat tanımadı. Başkent’in suyunun sağlıklı, temiz, güvenli ve içilebilir olduğunu bir kez daha belgelerle, raporlarla, deneylerle ortaya koyan Başkan Gökçek, canlı yayında musluktan akan suyu doya doya içti.

Ankara’nın şebeke suyunun kirli olduğuna ilişkin iddialar sürerken, sudan ishal olduğunu öne süren CHP Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın evinin de bulunduğu siteden ASKİ ekipleri örnekler aldı. Nazlıaka’nın villasının bulunduğu sitede su bağlantı sisteminde de inceleme yapan ASKİ ekipleri, sitede kaçak kuyu suyu kullanıldığını, iç şebeke hattının bakımsız olduğunu, şehir şebekesinden çekilen bağlantının da usulsüz ve kaçak olduğunu tespit etti. Nazlıaka’nın kuyu ve deposundan alınan su numunelerinin yapılan analizi sonucunda suyun mikrop saçtığı ortaya çıktı. ASKİ ekipleri, Nazlıaka’nın bulunduğu sitenin su sayacını sökerek, cezai işlem başlattı.

Konuyla ilgili gazetecilerin sorularını cevaplandıran Başkan Gökçek, “Aylin hanım kendi ishal vakasını, kendi ihmalini direkt olarak şebeke suyuna atma gibi bir açıkgözlülüğe tevessül etmiş ve suçüstü yakalanmıştır. Şebeke suyundan kaçak boruyla su almak bir milletvekiline yakışır mı?” dedi.

BAŞKAN GÖKÇEK

CANLI YAYINDA…

Düzenlediği basın toplantısı ve Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında şebeke suyu ile ilgili iddiaların yersiz olduğunu deneylerle, raporlarla ve belgelerle kanıtlayan Başkan Gökçek, son olarak televizyon canlı yayınında bir kez daha bu iddiaların asılsızlığını vatandaşlarla paylaştı.

Beyaz TV’de “Erkan Tan ile Tartışalım” programının canlı yayın konuğu olan Başkan Gökçek, programın sonunda “İçmesem, ‘niye içmiyor?’, içince de ‘şov diyorlar’. O yüzden şov yapıp içeceğim” diyerek, musluktan akan suyu canlı yayında ağzını dayayarak içti.

“Su mu kirli, İddialar mı?” konulu programda “Ankara’nın suyu Türkiye’nin en temiz suyu. Ankara’nın suyuna güvenin, vallahi güvenin, billahi güvenin” dedi.

Açıklamalarını daha önce Tüketici Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Çetin, Tıp Kurumu Derneği Başkanı Mehmet Altınok ve Dernek Genel Sekreteri Ali Rıza Üçel’in yine suyla ilgili ortaya atmış oldukları iddialar nedeniyle açılan davalardaki tazminat ve ceza aldıkları kararlarını okuyarak sürdüren Başkan Gökçek, “Ne olmuş cezayı yemişler. Şimdi her iki STK mensupları, bir daha konuşurlarsa, bir daha aynı şekilde iftira atarlarsa içeri girerler” diye konuştu.

VATANDAŞLARA UYARI

Ankara Tabip Odası’na bağlı bazı doktorların, vatandaşlara şebeke suyundan ishal oldukları yönünde telkinde bulunduklarını ifade eden Başkan Gökçek, “Lütfen bu iddiada bulunan doktorun ismini alın ve sudan olduğuna dair rapor isteyin. Biz de o doktor hakkında şikayette bulunarak, mahkemeye ve Sağlık Bakanlığı’na verelim” dedi.

Elektroliz cihazı satıcılarının, cihaz satabilmek için oynadıkları oyununu da yaptığı deneylerle bozan Başkan Gökçek, içilebilir tüm suların içeriğindeki mineraller nedeniyle renklerinin değiştiğini ve bunun suyun kalitesini gösterdiğini söyledi. Başkan Gökçek, milletvekili Nazlıaka’nın “Raporlara ulaşamıyoruz” iddiasına da karşılık olarak ASKİ’nin internet sitesinde günlük olarak yayınlanan şebeke suyu raporlarını gösterdi.

BİNA İÇİ TESİSATA

DİKKAT


Büyükşehir Belediyesi’nin şebekesinin özel borularla döşendiğini ve hiçbir hata olmadığını, ancak vatandaşların bina içi tesisat ve depolarını mutlaka temizletmeleri veya değiştirmeleri gerektiğini de ifade eden Başkan Gökçek, “Tüm dünyada böyledir. Japonya’da, Avrupa’da ve ABD’de de böyledir. Şebeke suyundan belediye, bina tesisatından vatandaş sorumludur” diye konuştu.

İshal ve mide bulantısı vakalarında yaz aylarındaki artışın nedeninin kanalizasyon sularıyla sulanan sebze ve meyveler olduğunu hatırlatan Başkan Gökçek, “Vatandaştan ricamız etrafınızda atık suyla sulanan yer varsa Zabıta Daire Başkanlığımıza bildirsinler, biz de imha edelim” şeklinde uyarıda bulundu.

“NAZLIAKA’NIN

KİRLİ SU DEPOSU

FOTOĞRAFLARI”

CHP Milletvekili Nazlıaka’nın evinin de bulunduğu sitenin su deposunun aynı gün çekilmiş paslı ve kirli fotoğraflarını da

izleyicilerle paylaşan Başkan Gökçek, “Arkadaşlar Aylin (Nazlıaka) hanımın açıklamalarını ihbar kabul ederek, bakmaya gitmişler. Ancak görevliler fotoğraf çekilmesine izin vermemişler… Aylin hanımın su içtiği depo bu. O kirli depodan gelen suyla bırak içmeyi, kim yıkansa hasta olur. Bunda şebeke suyunun ne hatası var?” dedi.

Aylin Nazlıaka’nın değişik tarihlerde TBMM’ye sunduğu soru önergelerini de okuyan Başkan Gökçek, önergelerdeki pet şişe ve damacana sulardaki tehlikelere ilişkin değerlendirmeleri de izleyici ile paylaşarak, “Hem Ankara suyunu suçluyorsun ama önergede de pet şişeyi suçluyorsun. Peki bu millet ne içecek? Deponu temizleme, paslı sularla yıkan, hasta ol, gel suçu bize bul” dedi.

“Aylin hanım ve diğerleri ideolojik hasta oldular. İdeolojik ishal oldular” diyen Başkan Melih Gökçek, Başkentlilerden “Şebeke suyuna güvenmeleri”ni isteyerek, “Ben suyuma güveniyorum, musluğu açsınlar gidip içerim. Şov yapıyor diyorlar evet yapıyorum ve suyuma güveniyorum” dedi.

Programa önce telefonla katılmak isteyen, ancak Başkan Gökçek’in açıklamalarının ardından son anda yayına katılmaktan vazgeçen Nazılaka’ya, Başkan Gökçek, “Bu açıklamalardan sonra Aylin hanım hayatta gelmez… Çünkü bu sorulara cevap vermesi mümkün değil” diye konuştu.

Şebeke suyundaki sülfat oranının Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) belirlediği üst sınır değerlerinin çok çok altında olduğunu ve dünyanın önde gelen su markalarında bile çok daha fazla sülfat oranı bulunduğunu örneklerle anlatan Başkan Gökçek, “Ankaralılara sesleniyorum; pet şişeden daha sağlıklı su, şebeke suyudur” dedi.

CANLI YAYINDA

ŞEBEKE SUYU İÇTİ

Beyaz TV'nin lavabosundaki musluktan ağzını dayayarak canlı yayında su içen Başkan Gökçek, “Ankara’nın suyuna güvenin. Vallahi güvenin, billahi güvenin… İçinde sağlıksız hiçbir şey yok… Pet şişelerden bin kat daha sağlıklı ve güzeldir” dedi.

NAZLIAKA’NIN SİTESİNDE

KAÇAK SU TESPİTİ

Başkan Gökçek’in canlı yayında açıkladığı, “suyunuza güvenin” açıklamalarının ardından ASKİ Genel Müdürlüğü ekipleri de CHP milletvekili Aylin Nazlıaka’nın, şebeke suyundan ishal olduğu yönündeki açıklamalarını ihbar kabul ederek, villasının da bulunduğu Gaziosmanpaşa’daki sitedeki su bağlantı sisteminde inceleme yapıp numune almak istedi.

Ekipler, sitede hem kaçak kuyu su kullanıldığını, iç şebeke hattının bakımsız olduğunu, hem de şehir şebekesinden çekilen bağlantının usulsüz ve kaçak olduğunu tespit ettiler. ASKİ ekiplerinin tesbiti çok sayıda basın mensubu tarafından görüntülendi ve fotoğraflandı.

“KUYU SUYU

KULLANILIYOR”

ASKİ yetkilisi Nurullah Yeken, sitedeki kuyuların yasal olmadığını ve kuyuların kaçak kullanıldığını tespit ettiklerini kaydetti. Yeken, sitede villa başına aylık sabit ücret olan 2.7 liralık bir kullanım göründüğünü, bunun da uzun süredir ya şebeke suyunun ya da kuyu suyunun kaçak olarak kullanıldığının göstergesi olduğunu ifade etti. Alınan su numunelerinde de klor kullanılmadığının tespit edildiğini ve milletvekili Nazlıaka’nın bundan rahatsızlanma ihtimalinin yüksek olduğunu da anlatan Yeken, sitenin su deposunun da eski ve bakımsız olduğunu söyledi. Yeken, sitedeki 21 villa için tek abonelik gösterildiğini, işyeri de bulunmasına rağmen ucuz olması için işyerlerinin de konut abonesi gibi yaptırıldığını anlatarak, kaçak su kullanımına ilişkin ceza kesileceğini ve ilgililere tebliğ edileceğini kaydetti.

ASKİ yetkilileri, yapılan tespitlerin ardından ilgili yasa gereğince Nazlıaka’nın evinin bulunduğu sitenin ortak su sayacını sökerek, cezai işlem uyguladı.

BAŞKAN GÖKÇEK:

“BİR MİLLETVEKİLİNE

YAKIŞIR MI?”

Gelişmelere ilişkin gazetecilerin sorularını cevaplandıran Başkan Melih Gökçek, “Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne çamur atacak adamın suratına işte böyle çamur yapışır kalır” dedi.

Başkan Gökçek, “Aylin hanım kendi ishal vakasını, kendi ihmalini direkt olarak şebeke suyuna atma gibi bir açıkgözlülüğe tevessül etmiş ve suçüstü yakalanmıştır. Şebeke suyundan kaçak boruyla su almak bir milletvekiline yakışır mı?” diye konuştu.

ASKİ ekiplerince, CHP Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın villasının bulunduğu sitede kaçak su ve kuyu suyu kullanıldığının tespit edildiğini belirten Başkan Gökçek, şunları söyledi:

“Su deposu tam bir felaket. Benim canlı yayında fotoğrafları göstermemin ardından depoyu temizletmeye çalışmışlar. Ayrıca kaçak su kuyusu açılmış. Açılan kaçak kuyu suyunda klor da kullanılmamış. Böyle bir sudan her türlü hastalık geçebilir. Yani Aylin hanım dua etsin sadece ishal olmuş. Dizanteri, veba veya her türlü hastalığı kapabilirdi. İşin enteresan tarafı maalesef kaçak bir boruyla da şebeke suyu çekmişler. Yani rezaletin daniskası.”

“Yani gerçekten bir skandal” sözleriyle açıklamasını sürdüren Başkan Gökçek, “Tekrar ediyorum kaçak su, kaçak kuyu ve kuyuda da maalesef klor kullanılmıyor. Bunların her biri birbirinden rezalet olaylar” diye konuştu.

Yasa gereği en az 15, en fazla 40 bin liraya kadar daire başına cezai işlem uygulanacağını ve sayacın söküldüğünü de anlatan Başkan Gökçek, Aylin Nazlıaka’nın kaçak su kullanımını bilip bilmediği ile ilgili olarak da “Aylık 2 lira ya da 3 lira su parası veriyorsun. Yani her ay bütçenden bir para çıkıyor. Oradaki kaçak suyu kullanıyorsun, kullandıktan sonra da kalkıp 2 lira veya 3 liradan idare ediyorsun. Sonra da ‘bilmiyorum’ diyorsun. Kargalar güler buna” açıklamasını yaptı.

BÜYÜKŞEHİR’DEN

UCUZ VE SAĞLIKLI

DAMACANA SU

Damacana su satışlarındaki fahiş fiyatlar ile sağlıksız satışları da eleştiren Başkan Gökçek, “Nasıl Halk Ekmekle, ekmekte bir denge sağlıyorsak, Ankaralıların böyle gönül rahatlığıyla içebileceği, fakir fukaranın bile alabileceği bir su yapmaya karar verdik. 10’ar litrelik damacanalarla su satışı yapacağız. Hatta biz bunu, kendi Halk Ekmek büfelerimizdeki özel buzdolaplarında satacağız. Başkentlilerimiz, suyu piyasanın çok çok altında ve sağlıklı bir şekilde alacak. İnşallah 5-6 aya kadar Türkiye’nin en modern tesislerinde bu işe başlayacağız” diye konuştu.

NAZLIAKA’NIN KULLANDIĞI KUYU SUYUNUN HASTALIK SAÇTIĞI TAHLİLLER SONUÇLARINDA ORTAYA ÇIKTI...

Ankara’nın şehir şebeke suyundan ishal olduğunu bildiren ve bu suyu kesinlikle kimsenin kullanmaması yönünde ısrarlı açıklamalarda bulunan CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın oturduğu villasında yapılan incelemede, kaçak kuyu suyu ve şehir şebeke suyu kullandığı belirlenmişti.

ASKİ ekiplerinin Aylin Nazlıaka’nın sitesinin deposundan aldıkları sudan yaptıkları tahliller sonucunda da suyun inanılmaz derecede adeta mikrop yuvası olduğu belirlendi.

ASKİ yetkilileri, kuyudan alınarak sitenin deposuna verilen suda, tifo ve kolera gibi hastalıklara neden olacak laboratuvar aletlerinin ölçebileceği değerlerin çok üzerinde patojen bakteriler tespit ettiklerini bildirdiler.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, laboratuvar sonuçlarının çıkması üzerine yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“CHP Milletvekili Aylin Nazlıaka, ısrarlı bir şekilde şebeke suyunun mikroplu olduğunu ve insanları ishal ettiğini iddia etmişti. Nazlıaka’nın sözlerinin tamamıyla yalan ve insanlara algı yönetimi yapma amaçlı olduğu çok net olarak anlaşıldı. Çünkü bahçesinde yapılan denetimde, Keson kuyu (Yüzey sularını toplayan kuyu) olduğu tespit edilmiştir. Nazlıaka’nın kaçak olarak su aldıkları bu kuyudan doldurdukları depo tamamen paslı. Bunun yanı sıra depodan evlere dağıtım yapan su borularının da tamamen pas içinde olduğu basın mensupları tarafından da görüntülenmişti.

ASKİ ekiplerimizce, kaçak su kuyusu tarafından su verilen Aylin Nazlıaka'nın Villası'nı besleyen depodan alınan su numuneleri incelemesinde inanılmaz bir sonuç ortaya çıktı. Alınan su numunesinde yapılan bakteriyolojik tahliller sonucunda; 100 cc’de toplam koliform bakteri sayısı (0) (Sıfır) olması gerekirken, 200'ün üzerinde olduğu belirlenmiştir.

Bu tür suların Laboratuar deneylerinde 200 koliformun üzerindeki bir değer olamayacağı düşünülerek, makina 200'ün üzerindeki değerleri ölçememektedir. Bu da Aylin Nazlıaka’nın patojen ile (Hastalık yapan bakterileri) birebir muhatap olduğunu net bir şekilde ortaya koymaktadır.

Koliform bakteriler insan ve hayvan dışkısında bulunan bakteri çeşididir. Bu da ishalin, tifonun, koleranın ve benzeri hastalıkların başlıca nedenidir.

Dolayısıyla Aylin Nazlıaka'nın ishal nedeni çok açık ortaya çıkmıştır.

Aynı şekilde laboratuar deneyinde (0) olması gereken E Koli sayısı 83.1 çıkmıştır. Bu koli de ishal, ateşli kusma ve zehirlenmelere yol açmaktadır.

Aylin Nazlıaka, kullandığı kaçak kuyu suyunun ve paslı depolardan musluğuna aldığı suların kurbanı olarak ishal olmuştur.

Biz iddia ettik, tespit ettik, tahlil yaptık ve vatandaşlarımıza Aylin Nazlıaka’nın kesin ishal nedenlerini ortaya koyduk. Şimdi Nazlıaka’ya düşen, şebeke suyu hakkındaki yalan ve iftira niteliği taşıyan beyanlarını ispat etmesidir, ya da çıkıp tüm kamuoyu önünde bizden, taciz ettiği, tahrik ettiği Ankaralılardan özür dilemesidir.”

SÜLFATIN İSHAL YAPMADIĞI RAPORLARLA KANITLANMIŞTIR”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Dünya Sağlık Örgütü WHO’nun sülfatın ne anlama geldiğine ilişkin yayınladığı raporlar bulunduğunu hatırlatarak, “İçme sularında

bulunan sülfatın insan sağlığına olumsuz etki yaptığına dair bir veri bulunmamaktadır” dedi.

Raporlara göre sülfatın kesinlikle ve kesinlikle ishal yapmayacağının belirtildiğini anlatan Başkan Gökçek, WHO’nun sadece sülfat değerinin 250’yi geçmemesini tavsiye ettiğini, Ankara’da ise bu oranın en yüksek 120-130 olduğunu söyledi. Gökçek, Dünyanın çok tanınmış içme şişe sularında sülfat değerlerinin Ankara’ya verilen şehir şebeke suyundaki 120-130 değerinin çok üzerinde olduğunu bildirerek, “Dünyanın en pahalı ve en tanınmış sularında sülfat oranları bazılarında 1530’a ulaşırken, bizim verdiğimiz içme suyundaki en üst düzey olan 130 değerin Ankara’da ishal yaptığını iddia etmek akıl dışıdır. Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine göre de sülfat kesinlikle insansağlığına olumsuz etki

yapmadığı gibi, ishale de neden olmadığı kanıtlanmıştır. Ankara’nın suyunun islah yaptığını iddia eden bazı muhalif milletvekilleri ve odaların açıklamaları tamamen halkın zihnini bulandırmak amaçlıdır” dedi.

UNUTULAN YAŞAMLAR” HASTALIĞI ALZHEİMER

Hepimiz, hayatımızda sıradan unutkanlıklar yaşarız. Ama; sevinçlerimizi, hüzünlerimizi, mutluluklarımızı, yaşanmışlıklarımızı unutmak, bir başka şey… İşte bunların hepsine neden olan Alzheimer hastalığı sıradan unutkanlıkların ötesinde, insanın yavaş yavaş belleğindekileri kaybetmesi olarak tanımlanıyor. Alzheimer hastalığının bir yaşlılık hastalığı olduğunu ve 60’lı yaşlardan sonra ortaya çıkmaya başladığı belirten uzmanların, hastalık hakkında sorularımıza verdikleri yanıtlar şöyle:

Alzheimer nedir?

Alzheimer hastalığı ileri yaşlarda başlayan ve beyindeki bazı değişikliklerin sonucu olarak ortaya çıkan, temel bulgusu giderek artan, kişide hafıza (bellek) kaybı oluşturan bir demans (bunama) hastalığıdır.

Alzheimer hastalığının belirtileri nelerdir?

Hastalığın ilk belirtisi genellikle unutkanlıktır. (Ama her unutkanlıkta Alzheimer belirtisi değildir). bu hastalar özellikle yakın geçmişteki olayları, isimleri telefonlarını unutma günleri, ayları, yılları hatırlayamama gibi sorunlarla birlikte, iş yeteneklerini etkileyen hafıza kaybı, günlük aktiviteleri yapamama, konuşma ile ilgili problemler, eşyaları yanlış yere koyma, yer ve zaman kavramlarında bozukluk, kişilik,huy ve davranışlarında değişiklikler görülür.

Hastalığın nedeni nedir?

Hastalığın temel risk faktörü artan yaştır. Artan yaşla beraber beyindeki sinir hücrelerinin ölmesi, bazı kişilerde hastalığa neden olur. Sıklıkla 65 yaş üzerinde görülen demans, yaşama kalitesini etkileyen, hastaya olduğu kadar hasta yakınlarına da sosyal, ekonomik ve psikolojik açıdan olumsuz etkileri olan bir hastalıktır. Ayrıca ailesel yatkınlıklarda önemlidir.

Nasıl tanı konulur ve

tedavi yöntemi nelerdir?

Demans tanısını koyabilmek için bellek ve diğer bilişsel fonksiyon yitiminin yaşla açıklanmayacak derecede ilerleyici özellikte ve dil, tanıma, dikkat, soyutlama, yargılama ve kişilik değişikliklerinin görülmesi gerekiyor. Yalnız birçok kişi bu belirtileri yaşlılıkla açıkladığı için doktora başvurmuyor. Oysa sinsi bir hastalık olan Alzheimer’ın bu belirtileriyle doktora başvurulsa erken dönemde konulacak tanı ile hastalığın ilerleme süreci, uygulanacak ilaç tedavisi ile geciktirebilir. Alzheimer tanısı koymadan önce alkolizm, beyin damar hastalıkları, vitamin B12 eksikliği, hipertiroidi kontrolu, enfeksiyonlar, bağımlılık yapan madde ve ilaçların uzun süre kullanımı, psikiyatrik hastalıklar gibi dahili sorunların tetkik edilmesi gerekir. Dünya da 20 milyon ülkemizde ise yaklaşık 200 bin Alzheimer hastasının var olduğu sanılıyor.

BAŞKAN GÖKÇEK, GECEKONDU SAKİNLERİNİN KURA SEVİNCİNE KATILDI”

Büyükşehir Belediyesi’nin Kentsel Dönüşüm Projeleri kapsamında bulunan ancak belgesi olmadığı için hak sahibi olamayan gecekondu sahibi vatandaşlar için Mamak Kusunlar ve Üreğil Mahallesi’nde üretilen konutlar, düzenlenen kura töreniyle sahiplerine verildi.

Törende proje kapsamında 1. Etapta Mamak Kusunlar Bölgesi’nde inşa edilen 1374 konuttan son parti olan 316 konut daha çekilen kura ile sahiplerine teslim edildi. Törende ayrıca proje kapsamında 48 adet zemin kat konutun da kurası çekilerek gecekondu sakinlerine verildi. Mamak Necmettin Erbakan Kültür ve Kongre Sarayı’nda düzenlenen konut kura teslim törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, TOKİ yetkilileri, bürokratlar ve gecekondu sahipleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

“SÖZÜMÜZÜ YERİNE

GETİRMENİN SEVİNCİNİ

YAŞIYORUZ”

Kura töreninde katılanların yoğun alkışları altında konuşmasına başlayan Başkan Gökçek, “Allah verdiğimiz sözleri teker teker yerine getirmeyi bize nasip ediyor. Bizler sizlere konutlarınızın sözünü verdik. Bugün verdiğimiz sözü yerine getirmek nasip oldu” dedi.

Vatandaşlara yaşam kalitelerini yükseltecek daha modern konutlarda oturma imkanı tanıyacak olan kentsel dönüşüm projelerini yapmayı sürdürdüklerini anlatan Başkan Gökçek, “Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi, bunların en önemli örneklerinden birisidir. 7 milyon metrekarelik alanıyla Dünyanın en büyük kentsel dönüşüm projesinin Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz” diye konuştu.

Projenin 14 mahalleyi kapsayarak 11 etap olarak yapıldığını ifade eden Başkan Gökçek, şöyle konuştu:

“Proje kapsamında yaklaşık 13 bin 800 gecekondu yer almaktadır. Bugüne kadar 7 bin 360 gecekondu sahibi ile anlaşma sağladık. Uzlaşma işlemlerinin yoğun olarak devam ettiği etaplarda yer alan yaklaşık 3 bin 370 adet gecekondunun yıkımını gerçekleştirdik. 1. Etap kapsamında 1147 adet konutun kurası çekilerek hak sahiplerine teslim edildi.”

Birinci etap kapsamında 138 bin metrekare park ve yeşil alanın yer aldığını vurgulayan Başkan Gökçek, “Hatip Çayı kenarında olan 50 bin metrekarelik kısmı tamamlanmak üzeredir. Orayı gelip gezeceğim eksikler varsa tespit edeceğim. Bazı yeni oyuncaklar ile spor malzemeleri ekleteceğim. Çankaya’da Sincan’da ne varsa burada da aynısı olacak. Bunun da sözünü vereyim” dedi.

“BÖLGEYE 513 MİLYAR

990 BİN 512 TL

HARCAMA YAPILDI”

Projeye verdikleri önemi yapılanlarla anlatarak sürdüren Başkan Gökçek, bugüne kadar projeye belediye olarak toplam 513 milyon 990 bin 512 TL harcama yaptıklarını bildirdi.

Konutların satış bedelleri hakkında da bilgi veren Başkan Gökçek, “Kurası çekilecek konutların satış bedelleri 39 bin 652 TL ile 55 bin 246 Tl arasında değişmektedir. Ödemeler 180 ay yani 15 yıl üzerinden yapılacak. Yıllık artış oranlarına gelince 6

aylık periyotlarda bir önceki 6 aya ilişkin memur maaşı, TFE ve ÜFE oranlarının en düşük nispetinde artış olacak. Yani kesinlikle enflasyonun üzerinden fazla artış olmayacak. ‘Kira parası bile olmayacak sizin için” şeklinde konuştu.

“EV KURALARINI

SAHİPLERİ ÇEKSİN”

Konuşmaların ardından kura çekimine geçmeden önce Başkan Gökçek, kuralarda herkesin en güzel yerin kendisine çıkmasını arzu ettiğini ifade ederek, kuraları hak kendilerinin çekmesini istedi. Daha sonra vatandaşlar noter huzurunda 120 metrekare büyüklüğündeki oturacakları dairelerin kuralarını kendileri çektiler.GÖKÇEK: “ANKARA’YI TARIMDA DA DÜNYA MARKASI YAPACAĞIZ”

info Fuarcılık tarafından düzenlenen “18. Uluslararası Tarım Fuarı”nı Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek açtı.

Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen fuarın açılışında konuşan Başkan Gökçek, “Ankara’yı tarımda da dünya markası haline getirmeye kararlıyız. Önümüzdeki 5 yıl Ankara’nın tarım ve hayvancılıkta altın yılı olacak” dedi.

Türkiye’nin dünya tarım pazarında önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan Başkan Gökçek, Büyükşehir Belediyesi il sınırları içerisinde tarım ve hayvancılığı daha da güçlendirmeyi hedeflediklerini anlattı. Başkan Gökçek, “Hedefimiz inşallah önümüzdeki 5 yılın Ankara’nın tarım ve hayvancılıkta altın yılı olmasıdır. Bu nedenle ilçemizle, köylümüzle birlikte çalışmalıyız” diye konuştu.

“HEDEFİMİZE SAĞLAM

ADIMLARLA İLERLİYORUZ”

“Ankara’yı tarımda dünya markası haline getirmeye kararlı olduklarını” ifade eden Başkan Gökçek, bu konuda atılan adımları şöyle özetledi: “Tarımdaki hedefimizi gerçekleştirmek için sağlam adımlar atıyoruz. Bunlardan en önemlisi yeni kurduğumuz Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığımız. Bu birimimizle Ankara’nın tarım potansiyelini ortaya çıkaracağız. Çiftçimizi üretime teşvik ederek, ilimizin, ilçemizin ve köylümüzün kazanmasına aracı olacağız. Rekabet avantajı ile Ankara topraklarında ürün çeşitliliğinin artması sağlanacak. Daire Başkanlığımız adına ilk somut projemiz Evren ilçemizin bir balıkçı kasabası olması yönünde. Yürüttüğümüz proje çalışmaları devam ediyor.”

Başkan Gökçek, Ankara’da küçükbaş hayvancılığın yeniden geliştirilmesi için adımlar attıklarına da dikkat çekerek, “Bu yıldan başlamak üzere 5 pilot ilçemizde 50’şer aileye 10 dişi +1 erkek koyun ve keçi dağıtımımız olacak. Bu dağıtım yalnızca hayvan dağıtımı ile sınırlı kalmayacak. Sürü ıslahı, yetiştiricilik eğitimleri ile süt ve etin pazarlamasına vereceğimiz destekle küçükbaş hayvan üretimimizi nicelik ve nitelik olarak birlikte arttıracağız” dedi.

“AYAŞ DOMATESİ

MARKA OLACAK”

Bir diğer çalışmanın da Ayaş Domatesi üzerine olduğunu belirten Başkan Gökçek, Ayaş’ta bulunan salça fabrikasının Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden üretime açılacağını, Ayaş ve yakın bölgelerde üretilen kaliteli domateslerin salça yapılarak, Türkiye ve Dünya pazarına girmesinin sağlanacağını söyledi.

Jeotermal kaynakların devreye sokulması ile ilgili projelerinin hayata geçirileceğine dikkat çeken Başkan Gökçek, Ankara için atılan en önemli adımlardan birinin de Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nden geçen tarımsal sulama altyapısına ait tüm iş ve işlemlerin uzman kuruluş ASKİ tarafından yürütüleceğine dair olduğunu anlattı.Başkan Gökçek, “Tarımsal sulama alanında atacağımız her adım Ankara tarımını ve hayvancılığını hak ettiği yere bir adım daha yaklaştıracak” dedi.

Ankara’nın bal ormanlarına da sahip olacağını anlatan Başkan Gökçek, “Organik sertifikasına sahip üst düzey balların üretileceği bal ormanları oluşturmak için de ilçe tespitlerimiz devam ediyor. Önümüzdeki yıllarda Ankara’nın organik balları sofralarınızda yer bulacak” diye konuştu.

NALLIHAN İĞNE OYASI

VE İPEKÇİLİK

Bir başka projenin de iğne oyası ve ipek böcekçiliğinin geliştirilmesi olduğunu söyleyen Başkan Gökçek, “İğne Oyası ve ipek işlemeler dendiğinde akla ilk gelen ilçemiz olan Nallıhan’da ipek

böcekçiliğinin geliştirilmesi içinde ayrı bir proje yürütüyoruz. İnşallah Nisan-Mayıs aylarında başlayacak olan ipek böceği üretim sezonunda yenilikler yetişecek ve bir Ankara markası da Nallıhan’dan çıkacak” şeklinde konuştu.

ÜRETİCİYE PAZARLAMA

KOLAYLIĞI

Büyükşehir Belediyesi’nin üreticiye her konuda olduğu gibi ürünlerini pazarlama konusunda da destek olacağını tekrarlayan Başkan Gökçek, Ankara’da üretilen ürünlerin pazarlaması için Büyükşehir Belediyesi tarafından 100 adet yöresel ürün satış noktası kurulacağını kaydetti.

Konuşmasını “Köylümüzle, çiftçimizle, ülkemizi ve Ankaramızı hep birlikte kalkındırmaya devam edelim. Fuarımız hayırlı uğurlu olsun” sözleriyle tamamlayan Başkan Gökçek, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürü Gürsel Küsek ile birlikte Uluslar arası 18. Tarım Fuarı’nın açılışını yaptı.

VALİ YÜKSEL’DEN

BAŞKAN GÖKÇEK’E

VEDA ZİYARETİ

Emekliye ayrılan Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e veda ziyaretinde bulundu. Başkanlık Makamı’nda gerçekleşen ziyarette konuğunu kapıda karşılayan Başkan Gökçek, yaptığı kısa konuşmada, “Sayın Valimizle yıllardır beraber mesai arkadaşlığı yaptık. Gerçekten çok güzel anılarımız oldu. Rahatlıkla şunu söyleyebilirim ki bu süre içinde hiç birbirimizi üzmedik” dedi.

Ankara için her zaman el ele çalıştıklarını ifade eden Başkan Gökçek, “Çok güzel şeyler yaptık. Ama Sayın Valim gelecek seneye kadar süresi olmasına rağmen erken emekliliği tercih etti. Takdir kendisinin tabii. Sayın Valimize emeklilik hayatında başarılar diliyorum. Ailesi ile birlikte ömrünün sonuna kadar mutlu bir hayat temenni ediyorum” diye konuştu.

Ankara Valisi Alaaddin Yüksel de “Zat-ı alinize çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Bu vesile ile aziz Ankaralılara da sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Gökçek, Vali Yüksel’e günün anısına üzerinde Türk rengi olarak bilinen mavi bir çini vazo hediye ederek, “Ankara’ya yaptıklarınızın bir karşılığı değil elbette… Ama evinizde bunu gördükçe bizi hatırlarsınız” dedi.

ANKARA VALİLİĞİ’NE KILIÇLAR ATANDI

Uzun süredir Ankara Valiliği görevini yürüten Alaaddin Yüksel’in emekliliğe ayrılmasının ardından Ankara Valiliğine, Emniyet Genel Müdürlüğü görevini yürüten Mehmet Kılıçlar atandı.

1965 Yılında Tokat’ın Artova ilçesinde doğan Mehmet Kılıçlar,1984 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. 1985 yılında Samsun Kaymakam adayı olarak göreve başlayan Kılıçlar, sırasıyla Yozgat’ın Sarıkaya ve Ankara’nın Haymana ilçeleri Kaymakam vekilliği, Giresun’un Yağlıdere, Elazığ’ın Kovancılar Kaymakamlıkları, İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişliği, Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı, İçişleri Bakanlığı Temsilciliği, İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı yaptı.

1990-1991 yıllarında ABD’de 1 yıl İngilizce ve mesleki konularda eğitim alan Kılıçlar, Japonya’da Kamu Yönetimi, Fransa ve Singapur’da da mesleki konularda seminerlere katıldı.

Kılıçlar, 30 Aralık 2005- 22 Aralık 2008 tarihleri arasında Mardin’de, 22 Aralık 2008-11 Ağustos 2011 tarihleri arasında ise Eskişehir’de Vali olarak görev yaptı. Mehmet Kılıçlar, 2011 yılından bu yana da Emniyet Genel Müdürlüğü görevini yürütüyordu. Ankara Valisi Kılıçlar, evli ve iki çocuk babası.

ÇUBUK KÜLTÜR FESTİVALİ

YÜZ BİNLERİ

AĞIRLADI...

Çubuk'ta bu yıl 10’uncusu düzenlenen ‘Uluslararası Çubuk Kültür Festivali’ düzenlenen kapanış seremonisi ile son bulurken, festival süresi boyunca yüzbinlerce kişi festival’i ziyaret etti.

Festival süresince yurt içinden ve yurt dışından yüzbinlerin akın ettiği 10. Festivalin kapanış töreninin yapıldığı Atatürk Parkı ve Atatürk Caddesi tarihi gecelerinden birini yaşadı. Zaman zaman yağan yağmura rağmen vatandaşların akın akın geldikleri festival alanındaki turşu stantlarında onlarca ton turşu satıldı. Bu arada vatandaşların, kalabalık gruplar halinde festival alanına akın etmesi ise ilginç görüntüler oluşturdu.

Yıldırım Ahalisi Derneği üyeleri tarafından hazırlanan ‘Kültür Meydanı’nda taş dibekte buğday döven kadın ve erkeklerin yanı sıra, meydana kurulan ‘Yörük Çadırı’nda yün eğiren, bulgur kaynatarak hedik yapanlar, dibek dövenler, taş değirmende bulgur öğütenler, gözleme, cızlama, el işleri yapan ve turhan çalkalayan kadınlar unutulmaya yüz tutmuş gelenek ve görenekleri yaşattılar.

İlçenin kültürel tarihini görme şansı yakalayan ziyaretçiler meydanda yakılan ateşin etrafında sinsin oynarken, bir taraftan da ikramlardan tatma fırsatı buldular.Bu yıl ilk defa turşu satışı yapan esnafa ayrı bir cadde oluşturuldu.

Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, “4 gün çok yoğun bir misafir akınına uğradık. Gerçekten Çubuk adına, şanına değer bir festival icra ettik. Ben emeği geçen başta Sayın Kaymakamımız Cemal Şahin olmak üzere tüm destek veren, emek veren kardeşlerimize buradan teşekkürlerimi arz ediyorum” dedi.KEÇİÖREN’E YENİ

BİR PARK DAHA

Gençlerin spora yönelmesine önem veren Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Farabi Lisesi’nin hemen yanına spor alanlarını da içeren yeni bir park yaptırdı.

Ayvalı Mahallesi’ndeki Farabi Lisesi’ne komşu olan park 1170 metrekarelik alana kuruldu. Topak asya, süs eriği, gold rider ve yayılıcı ardıç ağaçlarıyla süslenen parkta, zemini sentetik çim kaplı 110 metrelik koşu yolu ve zemini kauçuk kaplı fitness aletleri alanı da bulunuyor. 2 kamelya ve çocuk oyun setinin de konulduğu parkın istinat duvarı yaralanmalara sebebiyet vermemesi amacıyla tel örgüyle kaplandı.

Yeşiller içinde bir Keçiören için çalıştıklarını, sözde değil, özde çevreci olduklarını ifade eden Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “Bu parkı özellikle gençlerimiz için yaptık. Okullarının yakınında nefes alabilecekleri, arkadaşları ile birlikte oturabilecekleri, spor yapabilecekleri bir park olsun istedik” dedi.

Parkların vatandaşların ödediği vergilerle yapıldığını hatırlatan Başkan Ak, “O yüzden bu parkı hepimiz korumalıyız, sahip çıkmalıyız. Parkımızı özellikle gençlerimize emanet ediyorum” mesajını verdi.

HOY-TUR KAPILARINI YENİ DANSÇILARA AÇTI

Çankaya Belediyesi’nin yarım asırlık Halk Dansları Topluluğu (HOY-TUR) yeni eğitim öğretim dönemi dansçılarına kapılarını açtı. Anadolu’nun tüm yörelerine ilişkin dans eğitimi veren, üyelerini yurt içindeki ve dışındaki yarışmalara hazırlayan HOY-TUR, kurulduğundan bu yana pek çok Türkiye, Avrupa ve Dünya şampiyonluklarına imza attı.

Halk danslarını geleceğe taşıyacak kuşaklara yenilerini

eklemeye hazır olan HOY-TUR, ilköğretim 4. ve 5. sınıf öğrencilerine ‘yıldızlar’, 16-25 yaş arasına, ‘gençler’, 26 yaş ve üzerine ise ‘yetişkinler’ kategorisinde eğitim verecek.

HOY-TUR, uluslararası etkinliklerde, Amerika, Almanya, Yunanistan, Danimarka, Çin, Cezayir, Japonya, İspanya, İtalya, Hırvatistan, Polonya, Romanya, Avustralya, Gürcistan gibi ülkelerde sayısız gösteri yaparak, Türkiye’nin tanıtılmasına da büyük katkı sağladı.

Yeni dönemde Çankaya Belediyesi Çarşı’daki yeni yerinde eğitim verecek olan HOY-TUR, Şehit Gönenç Caddesi No:5 (Maltepe Cami yanı) Maltepe adresinde bulunuyor. Kurslara ilişkin ayrıntılı bilgi, 232 17 27 numaralı telefondan alınabiliyor.KAZAN’DA KURBAN KESİM ÜCRETLERİ BELLİ OLDU

Kazan Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle gerekli hazırlıkları yaptı. Merkezde kurban satış ve kesim yeri olarak Aygüler Dericilik ve Et Kombinası ile Saray Mahallesi’nde Makromarket Tesisleri belirlendi. Kaymakamlık toplantı salonunda bir araya gelen Kazan İlçesi Kurban Hizmetleri Komisyonu yapılacak hazırlıklarla ilgili kararlar aldı. Toplantıya Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Handan Çolak, Kazan Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Yusuf Erçelik, İlçe Müftüsü Halil Karagöz, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Ahmet Camgöz ve ilgililer katıldı.

Komisyon, büyük bölümü Kazan Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek bir dizi karar aldı. Buna göre Kazan merkezde

kurban satış ve kesim yeri olarak Aygüler Dericilik ve Et Kombinası ile Saray Mahallesi’nde Makro Market Tesisleri belirlendi. Bu yerlerle ilgili olarak belediye insan, hayvan ve çevre temizliği ve sağlığı yönünden gerekli her türlü tedbiri aldı. Komisyon, hayvan kesim ücretlerini de büyükbaş için 150, küçükbaş için de 40 lira olarak belirledi.nETİMESGUT’TA İHTİYAÇ SAHİPLERİNE GİYSİ YARDIMI

Etimesgut Belediyesi, Kurban Bayramı öncesinde ilçedeki ihtiyaç sahibi aileler ile engelli ailelerin çocuklarını giydiriyor. Bayrama kadar bin çocuk giydirilecek. Şefkateli Çarşısı’na aileler çocuklarıyla birlikte gelerek, beğendikleri giysileri alıyor. Giyim yardımları arasında ayakkabılar, montlar, kazaklar, pantolanlar, kabanlar yer alıyor. Her çocuk ihtiyacına göre gönlünce alışveriş yapar gibi çarşıdan giyiniyor.

Yardımlardan engelli ve gerçekten ihtiyacı olan ailelerin yararlanmasına büyük özen gösteriliyor. Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Şefkateli Çarşısı’ndan yıl içerisinde belirli program dahilinde gerçek ihtiyaç sahiplerine giyim yardımı yaptıklarını belirterek,

“Tamamen yeni kıyafet ve ayakkabılardan oluşan çarşımızdan, yıl boyunca binlerce ihtiyaç sahibi hemşehrimiz yararlanıyor. Okullarımız açıldı. Yakın zamanda da Kurban Bayramını idrak edeceğiz. Bu vesileyle ihtiyaç sahibi ve engelli ailelerimize giyim yardımı yapıyoruz” dedi.AKYURT’TA MİNİKLERE OKUL HEDİYESİ

Akyurt Belediyesi tarafından her yıl olduğu gibi bu yıl da okula yeni başlayan birinci sınıf öğrencilerine, çeşitli kırtasiye malzemeleri hediye edildi.

“Okula Merhaba” adıyla anılan kampanya ile ilçede bulunan tüm okullarda öğrenim hayatına başlayan birinci sınıflara hediyeleri dağıtıldı.

Kalaba Mahallesi’ndeki Yakupoğlu İlkokulu'nda öğrencilerle bir araya gelen Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, buradaki çocuklara kalemlikleri bizzat kendisi hediye ederken, onlarla kısa sohbetler gerçekleştirdi. Çocuklara büyüdüklerinde hangi meslekleri seçeceklerini soran Ayantaş, önerilerini de miniklerle paylaştı.

“İlçemizde fiziki şartlar artık son derece ileri seviyededir. Ulaşım ve altyapımız güzel bir noktaya geldi. Bununla birlikte eğitimde de sorunumuz yok. Bulunduğumuz noktadan daha da iyiye gitmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Tüm öğrencilerimize, ailelerine ve öğretmenlerimize yeni öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum” diyen Ayantaş, çocuklarla hatıra fotoğrafı da çektirdi.

BEYPAZARI’NDA

ENGELLİ

ÖĞRENCİYE

AKÜLÜ

SANDALYE

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, engelli lise öğrencisine akülü tekerlekli sandalye hediye etti. Beypazarı Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'nün öncelikli ihtiyacı olduğunu tespit ettiği, Beypazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi bedensel engelli Cansu Çoban, Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan'ı ailesi ile birlikte evinin önünde karşıladı.

Normal tekerlekli sandalye ile gerektiğinde okula gidip gelmekte sıkıntı yaşadığını belirten Cansu Çoban, çok mutlu olduğunu ifade ederek Başkan Kaplan'a teşekkür etti.

Tuncer Kaplan da şunları söyledi: “Öncelikli ihtiyaç sahibi olduğunu öğrendiğimiz Cansu için akülü tekerlekli sandalyesini bugün kendisine teslim ettik. Onun mutlu olması bizleri de mutlu etti. Hiç ummadığımız bir anda engelli bir birey olabiliriz. Her zaman bunun bilinci içerisinde olmalıyız. Bu aracın engelli kardeşimize hayırlı uğurlu olmasını ve kendisine yaşamında kolaylık sağlamasını diliyorum.”PURSAKLAR’DA

21 BİN ÖĞRENCİYE

KIRTASİYE HEDİYESİ

Pursaklar Belediyesi Eğitim Kültür Müdürlüğü, her yıl olduğu gibi bu yıl da Pursaklar’daki tüm ilköğretim okulu öğrencilerine kırtasiye malzemelerini ücretsiz olarak dağıttı. Öğrenciler ilk kırtasiye paketlerini Başkan Selçuk Çetin’den aldı. Her yıl farklı okulların pilot olarak tercih edildiği kırtasiye dağıtımı, bu yıl Pursaklar İmam Hatip Ortaokulu’nda gerçekleştirildi. Öğrenciler kitaplarını devletten alırken, kırtasiye malzemelerini de ücretsiz olarak Pursaklar Belediyesi’nden aldı. Sınıfları gezen Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin’e İlçe Milli Eğitim Müdürü Adnan Gürbüz ile diğer yöneticiler eşlik etti. Başkan, öğrencilere yeni eğitim öğretim yılında başarılar dileyerek kırtasiye malzemelerini dağıttı. Zengin-fakir ayırt etmeksizin “Kitaplar Devletten Kırtasiyeler Belediye’den” sloganı ile 21 bin öğrenciye kırtasiye malzemesi dağıtan Belediye Başkanı Selçuk Çetin, “Tek derdimiz öğrencilerimizin okumasıdır. Çünkü onlar geleceğin yöneticileri ve bizleri muasır medeniyetler seviyesine taşıyacak bireylerdir. Sizlerin okuması için elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazırız. Yeni eğitim öğretim yılının başarılı geçmesini diliyorum” dedi.ÖĞRETMEN VE

ÖĞRENCİLERDEN BAŞKAN TUNA’YA ZİYARET

ilköğretim Haftası etkinlikleri kapsamında Hayriye Andiçen Anaokulu ve 100. Yıl İlkokulu öğrenci ve öğretmenleri, Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna’yı ziyaret etti.

Minik öğrencilerin heyecanına ortak olan Başkan Tuna, “Eğitim bir ülkenin geleceğidir. Yeni eğitim ve öğretim dönemimizin ülkemiz için hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Sincan’da İlköğretim Haftası bir dizi etkinlikle kutlandı. Yeni dönemi coşku ile karşılayan öğretmen ve öğrenciler; güne Lale Meydanı’nda bulunan Atatürk Heykeli’ne çelenk koymakla

başladı. Ardından Hayriye Andiçen Anaokulu ve 100. Yıl İlkokulu öğrenci ve öğretmenleri Sincan Belediyesi’nin konuğu oldu.

Okul heyetine teşekkürlerini ileten Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Yeni eğitim ve öğretim yılının tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilere hayırlı olmasını diliyorum. Sincan’daki okullarımızın gerek fiziki durumu ve gerekse eğitim kadrosu ülke ortalamalarının çok üzerindedir. Bu da bizi çok mutlu ediyor. Biz öğrencilerimize de, öğretmenlerimize de güveniyoruz. Belediye olarak; biz imkanlarımız dahilinde okullarımızın fiziki olarak iyileştirmesi için üzerimize düşen desteği hiçbir zaman esirgemiyoruz” diye konuştu.GENÇLER, CAVCAV İLE 3 PUANLA BULUŞTU

Spor Toto Süper Lig’de sezona iyi başlayamayan Gençlerbirliği, Kulüp Başkanı İlhan Cavcav’ın oluşturduğu kadro ile deplasmanda oynadığı Eskişehir-spor’u 2-0 yenerek, nihayet 3 puanla buluştu.

Sezona deplasmanda oynadığı Çaykur Rizespor maçında elde ettiği 1-1’lik beraberlikle bir puanla başlayan kırmızı-Siyahlılar, ikinci haftada Bursaspor’a kendi evinde 2-1 kaybettikten sonra, Teknik Direktör Mustafa Kaplan ile yollarını ayırmıştı.

Eskişehir deplasmanına henüz yeni bir teknik direktör ile anlaşma yapmadan giden Gençlerbirliği’nde, “Takımı sahaya ben çıkartacağım” diyen Kulüp Başkanı İlhan Cavcav’ın oluşturduğu kadro ve verdiği taktik ile başarılı oldu.

Maç sürecinde oyuncu değişikliklerini de kendisinin yaptığını ifade eden Başkan Cavcav, “Maçtan önce futbolcularımla konuşma yaptım ve çıkın aslanlar gibi oynayın, kazanın dedim. Yardımcı hocamıza bazı oyuncuları oynatmaması gerektiğini de söyledim. Oyun içerisinde yaptığımız değişiklikler iyi geldi ve kazandık” dedi.

Kırmızı-Siyahlılar Pazar günü saat 16.00’da Balıkesirspor ile kendi sahasında karşı karşıya gelecek.OSMANLISPOR TUTULMUYOR

Yeni sezona Süper Lig parolasıyla başlayan Osmanlıspor FK, Elazığspor ve Altınordu galibiyetlerinin ardından PTT Birinci Lig’in iddialı ekiplerinden Karşıyaka’yı da yenerek liderliğini sürdürdü.

Evinde oynadığı karşılaşmayı 3-1 kazanan Mor-Sarılı Başkent ekibinde golleri Tonia Tisdell, Serdar Deliktaş ve Erdal Kılıçaslan attı. Osmanlıspor FK, Cumartesi günü saat 14.00’da deplasmanda Denizlispor ile mücadele edecek.

ANKARAGÜCÜ YİNE BERABERE

Spor Toto Kırmızı Grup’ta mücadele eden Başkent’in asırlık çınarı Ankaragücü, ligin birinci haftasında elde ettiği galibiyetin ardından son üç maçtan beraberlikle ayrılarak, taraftarına yine galibiyet sevinci yaşatamadı.Sarı-Lacivertliler, kendi sahasında oynadığı Hatayspor karşısında oyunun hakimi olmalarına karşılık, gol bulamadılar ve 0-0’lık beraberlikle haftayı bir puanla kapadılar.Aynı grupta mücadele eden diğer Başkent takımlarından BUGSAŞ Spor ise Kocaeli Birlikspor’u 2-0 yenmeyi başarırken, aynı grupta Gölbaşıspor deplasmanda Nazilli Belediyespor’a 2-1 kaybetti.

Spor Toto İkinci Lig Beyaz Grup’ta sezona iyi bir başlangıç yapan Hacettepespor, Konya Anadolu Selçukspor’u 3-1 yenerken, Keçiörengücü deplasmanda Fatih Karagümrük’e 2-1 yenildi.
Kataloq: files -> 3014
files -> Azərbaycan Respublikası Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi Azərbaycan Dövlət Aqrar Universiteti adau-nun 80 illik yubileyinə həsr edilir adau-nun elmi ƏSƏRLƏRİ g əNCƏ 2009, №3
files -> Ümumi məlumat Fənnin adı, kodu və kreditlərin sayı
files -> Mühazirəotağı/Cədvəl I gün 16: 40-18: 00 #506 V gün 15: 10-16: 30 #412 Konsultasiyavaxtı
files -> Mühazirə otağı/Cədvəl ivgün saat 13 40 15 00 otaq 410 Vgün saat 13 40 15 00
files -> TƏDRİs plani iXTİsas: 050407 menecment
files -> AZƏrbaycan respublikasi təHSİl naziRLİYİ XƏZƏr universiteti TƏHSİl faküLTƏSİ
files -> Mühazirə otağı/Cədvəl Məhsəti küç., 11 (Neftçilər kampusu), 301 n saylı otaq Mühazirə: Çərşənbə axşamı, saat 16. 40-18. 00
3014 -> Kadınlar daha çok kredi kartı kullanıyor

Yüklə 84,02 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə