Edelstaal groupYüklə 9,78 Kb.
tarix11.08.2018
ölçüsü9,78 Kb.
#68906


TURGUT TORUNOĞULLARI
1958 yılında Kars’ta doğmuştur.
Kars ve İzmit’te çeşitli ticari faaliyetlerde bulunmuş, evlendikten sonra Hollanda’ya yerleşip ticaret hayatını Hollanda’da devam ettirmiştir. 1981 yılında tencere pazarlama işine girerek, 1994 yılında, “Simtronic” marka tencereleri İtalya’da imal etmeye başlamıştır.
Tüm Avrupa ve Arap ülkelerinde pazarlama ağını genişletip “Simtronic” tencere markasını bir “dünya markası” yapmıştır.

2000 yılında, mutfağın kaçınılmaz ihtiyacı olan porselen işine de giren “Simtronic”in İtalya’da özel olarak imal edilen porselen takımlarını pazarlamaya başlamış, aynı yıl, “Edelstaal Şirketleri Grubu”nu kurmuştur. “Edelstaal Şirketleri Grubu” Türk, İtalyan, İngiliz ve İsviçreli ortaklardan oluşan bir şirketler topluluğudur; bünyesinde, karma sektörlerde faaliyet gösteren firma ve kuruluşlar bulunmaktadır.


Edelstaal Şirketler Grubu”, aynı zamanda Türkiye’de de alt grubunu oluşturmuş ve “Orka Group” olarak anılarak ismini duyurmuştur. Bu bağlamda, Türkiye grubumuz olan “Orka Group”, Turizm-Otelcilik,İnşaat-Emlak-Tarım-Hayvancılık sektörlerinde markalamış ve haklı bir üne kavuşmuştur.


FİRMALAR


1982 yılında, “Siemens” mutfak takımlarımızın imali başlamıştır.
1992 yılında, dünya harikası Ölüdeniz’de turizm yatırımına başlanmıştır. Aynı yıl, “İnci Turizm AŞ” kurulmuştur.
1994 yılında, “Simtronic” ve simtronic ürünlerimiz, krom-nikel çeliğinden -indüksiyon prensiplerine bağlı kalarak- dünyadaki en ileri teknoloji uygulaması ile imal edilmiştir.
1997 yılında, “Doğa Besicilik” adı altında et sektöründe faaliyete geçilmiştir. Aynı yıl, “Doğa AŞ” kurulmuştur.
2000 yılında, ürünlerimize size özel “porselen ve kristal” setleri de ilave edilmiştir.
2001 yılında, inşaat sektöründe Türkiye’de toplu konut ve villa yapımına başlanmıştır.
2002 yılında, başta Hollanda olmak üzere Avrupa’nın birçok ülkesinden emlak alımına başlanmıştır.
2005 yılında, inşaat ve emlak sektöründeki büyüme göz önüne alınarak “Orka Homes” adı altında yeni bir marka yaratılmıştır. Buna bağlı olarak da “Orka Ltd.” kurulmuştur.İLERİKİ DÖNEM PROJELERİ

Mayıs 2011’de Ölüdeniz bölgesinde hizmete girecek olan tesisimiz, 5 yıldızlı olarak faaliyete geçecektir. “Ölüdeniz Orka Sunlife Resort Hotel” ismi ile faaliyetine başlayacak olan tesisimiz, şimdiden Ölüdeniz bölgesinin en önemli turizm yatırımı olarak anılmaya başlanmıştır.


ÜYELİKLER
Hollanda Türk İşadamları Derneği (HOTİAD) Başkanı

2009 yılında “DEIK Dünya Türk İş Konseyi (DTİK) Yönetim Kurulu” ve DEİK Dünya Türk İş Konseyi (DTİK) Avrupa Bölge Komitesi Üyeliği


ÖDÜLLER


  • 2007 yılında “yılın işadamı” ödülü sahibidir.
  • Şirket bünyesinde, “Orka Club” adı Fethiye-Ölüdeniz bölgesinde kurulmuş olan tatil köyü uluslararası “Thomas Cook” 2007 yılı ödüllerinde Türkiye’nin en iyi tesisi ödülüne layık görülmüştür.
  • 2005 yılında kurulan Orka Ltd. İnşaat firmasının yaptığı evler, 2007-2008-2009 yıllarında İngiltere’de en iyi ev dalında çeşitli ödüller almıştır
  • Orka Village, Ölüdeniz-Hisarönü mevkiinde kurulmuş olan tatil sitesi İngiltere’de en iyi proje ödülüne layık görülmüştür.
Yüklə 9,78 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə