Hankook Tire to Build Global Sixth Plant in ChinaYüklə 19,75 Kb.
tarix21.08.2018
ölçüsü19,75 Kb.
#73928
Hankook Tire yedinci fabrikasını kuruyor


  • Endonezya’da yeni bir üretim tesisinin inşası için 353 milyon Dolarlık yatırım

yapılıyor

  • Global üretim hacmi 2014 yılı itibariyle yıllık 100 milyon adet lastiğe yükselecek

  • Yüksek kaliteli lastiklere olan global talebin tahmini doğrultusunda, ticari

hedeflere ulaşabilme yolunda bir sonraki adım geniş-ölçekli üretim olacak

22 Aralık 2010 (Seul, Kore) - Hankook Tire, Endonezya’nın Bekasi kentinde yeni bir üretim tesisinin kurulması yolunda 353 milyon Dolarlık bir yatırım planının hayata geçirileceğini açıkladı. Güneydoğu Asya bölgesinde yer alan bu geniş-ölçekli global üretim merkezi Hankook Tire için çok önemli bir dönüm noktası. Söz konusu tesis, firma üretim hacminin 2014 yılı itibariyle yıllık 100 milyon adet lastik seviyesine ulaşmasını sağlayacak ki bu, aynı zamanda Hankook Tire firmasının orta-dönemli ticari hedeflerinin de bir bölümünü oluşturuyor.
Büyüme alanında iddialı hedefler belirleyen ve global talep üzerine zekice tahminler yürüten Hankook Tire, firmanın ileride daha fazla büyüme elde etmesi yolunda belirleyici bir role sahip olacak stratejik bir üretim sahası arıyordu. Potansiyel adaylar arasında, Cakarta'nın yakınlarında yer alan Bekasi kenti, global pazarlardaki müşterilere yolcu ve kamyonet lastikleri temin edecek bir sonraki tesis için ideal seçimdi. Bu yeni üretim tesisinin temel atma çalışmalarının 2011 yılı üçüncü çeyreğinde başlaması planlanıyor. İnşaatın ise Eylül 2014'te tamamlanarak, yılda 6 milyon adet lastik üretimine geçilmesi bekleniyor. Bununla birlikte, Hankook Tire ileride karşılaşılabilecek ihtiyaçların tamamlanabilmesi amacıyla ilave yatırımlar yapma düşüncesini göz önünde bulunduracak.
İnşa edilecek tesis yaklaşık olarak 60 hektarlık (600,000 m2) bir alana yayılacak ve elektrik ve işgücü gibi diğer üretim altyapı kaynaklarının yanı sıra ihracat lojistiğine de kolaylıkla erişim sağlayabilecek konumda olacak. Bu avantajlar maliyetleri düşürecek ve karlılığı artıracak, böylelikle Hankook Tire firmasının planladığı global operasyonel mükemmellik kavramı gerçeğe dönüşecek.
Hankook Tire CEO’su Bay Seung Hwa Suh konuya ilişkin şunları söyledi: “Hankook Tire yatırım etkinliği ve üretkenlik değerlerinin yükseltilmesi hususunda girişken bir yaklaşımın benimsenerek yeni büyüme motorlarının geliştirilmesi yolundaki çalışmalarını sürdürüyor.” Bay Suh sözlerine şu şekilde devam etti: “Endonezya tesisi, lastik müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayan, satış rakamlarını daha yüksek seviyelere taşıyan ve Hankook Tire firmasının pazardaki konumunu güçlendiren yeni bir üretim sahasının hayata geçiriliyor olması sebebiyle hedeflerimize ulaşma yolunda atılan son derece büyük bir adımı temsil ediyor. Yatırım kaynaklarımızı geniş-ölçekli ve birinci-sınıf üretim tesisleri inşa etme yolunda hareketli kılarak, dünyada kalite alanında hızla artmakta olan ünümüze ün kattığımız için son derece mutluyuz.”
Şu an, Hankook Tire dünya genelinde beş farklı üretim tesisine sahip durumda. Macaristan’da yer alan Avrupalı son teknoloji ürünü fabrikanın büyütülmesi ve bunun yanı sıra Çin'de ilave bir tesisin kurulmasına ilişkin Kasım ayında yapılan açıklamalar ile birlikte, Hankook Tire firmasının üretim ölçeği oldukça güçlü bir gelişim göstermiş oldu. Endonezya’da yer alan bu yeni geniş-ölçekli üretim tesisi aynı zamanda Hankook Tire firmasının üretim hacmini çok daha üst seviyelere taşıyarak, sektörde avantajlı bir şekilde rekabet edebilecek bir konuma getirecek. 2014 yılı itibariyle, Hankook Tire firması yıllık toplam 100 milyon adet lastik üretimi hacmini geçmeyi planlıyor.
# # #
Hankook Tire hakkında
Hankook Tire dünyanın en hızlı büyüyen lastik üreticisi olarak binek araç, arazi araçları, SUV segmenti, kamyonet, karavan, kamyon, otobüs ve otomobil sporlarında kullanılan (yarış pisti/ ralli) araçlara yönelik olarak dünya çapında yenilikçi, yüksek kaliteli ve yüksek performansa sahip radyal lastikler üretmektedir. İşletme gelirlerinin %5’ini yıllık olarak AR&GE’ye ayırmaktadır. Kore, Almanya, ABD ve Çin ile Japonya’da yer alan beş ayrı araştırma ve geliştirme merkezinde bu pazarlara özgü ve geleceği belirleyici teknolojiler üretilmektedir. Bu teknolojiler işletmenin müşterilerine bölgesel talep ve beklentilere uygun, en mükemmel lastik çözümlerini sunma imkânı vermektedir. Hankook Tire dünya çapında 14.000'den fazla eleman çalıştırmakta ve tam 180 ülkede ürünlerini pazarlamaktadır. Dünya çapındaki Audi, Chevrolet, Chrysler, Ford, Hyundai, Kia, Opel, Renault ve Volkswagen gibi otomobil üreticileri orijinal ekipman alanında Hankook Tire’a güvenmektedirler. İşletme gelirlerinin %70’ini giderek artan cirosu ile Kore dışında sağlamaktadır.
Hankook Tire’ın Avrupa merkezi Frankfurt am Main kentinin yakınındaki Neu-Isenburg’da bulunmaktadır. Kuruluş ayrıca Almanya, İngiltere, Fransa, İtalya, İspanya, Hollanda, Macaristan, Rusya, Türkiye, İsveç ile ve Kazakistan'da da temsilciliklere sahiptir. Ürünler doğrudan yerel toptancılar aracılığı ile diğer Avrupa ülkelerine pazarlanmaktadır. Hankook Tire’ın Avrupa pazarlarına biçtiği değer işletmenin Haziran 2007’de faaliyete geçen, Macaristan’daki üretim merkezine tam 500 milyon Euro yatırım yapması ile kanıtlanmış olmaktadır. Burada 1.300’ü aşkın eleman binek araç, SUV segmenti ile kamyonetler için farklı ebatlarda günde 15.000’den (yılda 5 milyondan fazla) lastik üretmektedir. Ultra modern üretim merkezinde Avrupa pazarı için özel olarak hazırlanmış ve önde gelen Avrupa otomobil üreticilerinin spesifikasyonlarına uygun olarak orijinal ekipman lastikler üretilmektedir. 2009 yılında başlayan ikinci kademe yatırımların da tamamlanması ile gelecekte tam kapasite ile çalışıldığında yılda on milyonu aşkın lastik üretilecektir.
Daha detaylı bilgi için lütfen www.hankooktire-press.com web sitemizi ziyaret ediniz.
İletişim:

Felix Kinzer

Avrupa Halkla İlişkiler Müdürü

Hankook Tire Europe GmbH

Siemensstr. 5a

D-63263 Neu-Isenburg

Telefon: +49 (0) 61 02 8149 – 127

Faks: +49 (0) 61 02 8149 – 200

f.kinzer@hankookreifen.de


Stefanie Weinelt

Halkla İlişkiler

Hankook Tire Europe GmbH

Siemensstr. 5a

D-63263 Neu-Isenburg

Telefon: +49 (0) 61 02 8149 – 126

Faks: +49 (0) 61 02 8149 – 200

s.weinelt@hankookreifen.deKataloq: fileadmin -> user upload DL -> legacy
fileadmin -> Ahk aserbaidschan  Nigar Rafibeyli Str. 49  1005 Baku  Azerbaijan
fileadmin -> Ahk aserbaidschan  Nigar Rafibeyli Str. 49  1005 Baku  Azerbaijan
legacy -> Hankook Tires Geschäftsergebnisse aus dem ersten Quartal lassen ein starkes Wachstum in Europa und eine gesteigerte Nachfrage nach uhp-reifen erkennen
legacy -> Hankook Tires Geschäftsergebnisse aus dem ersten Quartal lassen ein starkes Wachstum in Europa und eine gesteigerte Nachfrage nach uhp-reifen erkennen
legacy -> Hankook, yeni Avrupa Kış Lastiği Test Merkezini Ivalo,Finlandiya'da inşa edecek Hankook Lastikleri, kendine ait ilk Avrupa kış testi tesisini inşa etmek için Finlandiyalı lastik testi şirketi Test World ile anlaşma yaptı
legacy -> Hankook Tire to Build Global Sixth Plant in China
legacy -> Dtm ab 2011 exklusiv auf Hankook Rennreifen
legacy -> Hankook Tire to Build Global Sixth Plant in China

Yüklə 19,75 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə