Hankook, yeni Avrupa Kış Lastiği Test Merkezini Ivalo,Finlandiya'da inşa edecek Hankook Lastikleri, kendine ait ilk Avrupa kış testi tesisini inşa etmek için Finlandiyalı lastik testi şirketi Test World ile anlaşma yaptıYüklə 21,58 Kb.
tarix29.10.2017
ölçüsü21,58 Kb.

description: c:\users\user\appdata\local\microsoft\windows\temporary internet files\content.word\hk_euhq_letterhead_banner.jpg


Hankook, yeni Avrupa Kış Lastiği Test Merkezini

Ivalo,Finlandiya'da inşa edecek

Hankook Lastikleri, kendine ait ilk Avrupa kış testi tesisini inşa etmek için Finlandiyalı lastik testi şirketi Test World ile anlaşma yaptı. Yeni test merkezi Ivalo, Finlandiya'da bulunan Test World’de, Hankook’a özel bir yerde inşa edilecek ve Aralık 2016'dan itibaren Hankook’un gelecek kış lastikleri testleri burada gerçekleştirilecek.
Neu-Isenburg, Almanya, 17 Aralık 2015 – Birinci sınıf lastik üreticisi Hankook, kendi Avrupa kış lastiği test tesisini kutup dairesinin 300 km kuzeyindeki Ivalo, Finlandiya'da kurmaya karar verdi. Şirket, tesisi Finlandiyalı lastik testi şirketi Test World Oy ile kendi test alanları Mellatracks'ın yanına inşa etmek için geçtiğimiz günlerde sözleşme imzaladı.
Hankook Lastikleri’nin kendine ait yüksek güvenlikli test merkezinde farklı koşullar için bir çok test alanı olacak ve gerekli bağlantı ve servis yollarıyla donatılmış olacak. Bu test merkezinde ofisler, toplantı salonu ve sosyal alanların yanı sıra uygulama alanları da bulunacak. Yapım ve tasarım çalışması için hazırlıklar anlaşmanın imzalanmasının ardından hemen başladı. Hankook, tüm test alanının Aralık 2016'dan itibaren kullanıma hazır olmasını planlıyor.
Hankook Lastikleri Avrupa Başkanı Ho-Youl Pae “Şirketimiz, bölgelerin çeşitli iklim şartlarına özel ürün gelişimi üzerine her zamankinden daha fazla önem vermektedir,” diyor ve ekliyor: “İnanıyoruz ki Hankook, birinci sınıf ürünleriyle tüm yıl boyunca yerel pazar ihtiyaçlarını tam olarak karşılaması için özel yol ve hava koşullarına yönelik geliştirilmeli ve test edilmelidir. Ayrıca bir ürünün pazara sürüm süresi bugünlerde önemli bir unsurdur. Ivalo'daki yeni test alanımızın, Avrupa’daki test sürecimizi hızlandıracağını düşünüyoruz.”
Lastik üreticisinin dünyanın en kuzeyindeki kış test alanına yatırımının sebeplerinden biri de İskandinavya’nın güneyinde kalan bölgede ve Alpler bölgesinde giderek değişen ve belirsizleşen kış koşullarıdır. Ivalo’nun konumu ise kış lastikleri testlerinin dönemini uzatan tutarlı ve uzun kış koşulları sunmaktadır. Dahası, çeşitli hava koşullarında test imkanı ve geniş ölçüde yan hizmetler sağlanmaktadır. Kurulduğunda, Hankook Lastikleri’nin Almanya tabanlı Ar-Ge birimi, Hanover'daki Hankook Lastikleri Avrupa Teknik Merkezi (ETC) yeni kış testi sahasından sorumlu olacak.
Hankook Lastikleri Avrupa Teknik Merkezi (ETC) Başkanı Klaus Krasue “Hankook Lastikleri, tesisimizin 1997'de ilk açılışından bu yana Avrupa'da Ar-Ge'yi büyük ölçüde genişletti,” diyor ve ekliyor: “Şu anda tüm Alman markaları Audi, BMW, MAN, Mercedes-Benz Car and Truck, MINI ve Porsche dahil birçok birinci sınıf araç üreticisi için ana tedarikçilerden biriyiz. Hem bu ortaklıkların başarılı devamı için, hem de orijinal ekipman kış lastiği tedarikleri için test kapasitesinin de artması gerekiyor. Test World ile uzun zamandır devam eden, başarılı ve güvenilir ortaklığımız, mümkün olan en iyi sonuçlar için bizi Ivalo'da yeni bir yer inşa etmeye ikna etti. Nitekim eminim ki bu yeni ayrıcalıklı tesis, gelecekteki gereksinimlerimizi zamanında ve taviz vermeksizin yerine getirmemize yardımcı olacak.”
Millbrook Group CEO’su Alex Burns Hankook ile olan iş birlikleriyle ilgili olarak şu açıklamalarda bulunuyor: “Hankook global lastik pazarında bizim uzun vadeli müşterimiz ve birinci sınıf bir oyuncumuzdur. Ivalo'daki yeni kış lastiği test merkezlerinin yapım sözleşmesi şirketimize olan güvenin bir göstergesidir ve aynı zamanda dünyanın öncü kış lastik test tesisi olarak konumumuzu güçlendirmektedir.”

Test World Hakkında

Test World Oy 1991'de kurulan, Millbrook Group Ltd.’ye ait bağımsız bir araç ve lastik testi şirketidir. Millbrook, otomotiv, taşımacılık, petrokimya, savunma ve güvenlik endüstrilerindeki müşterilere araç testi, test sonucu kontrolü ve mühendislik hizmetleri sunmaktadır. Yaptığı her şeyde bağımsız ve tarafsızdır.

Şirketler hakkında daha fazla bilgi için lütfen www.testworld.fi ve www.millbrook.co.uk sayfalarına bakınız.
Hankook Hakkında

Dünya çapında maksimum hacimli beş lastik üreticisinden biri olarak Hankook binek araçları, arazi tipi spor araçlar, arazi araçları, hafif kamyonlar, karavanlar, kamyonlar, otobüsler ve otomobil motor sporları (pist yarışı/ralli) için yenilikçi, birinci sınıf yüksek performanslı radyal lastiklerin üretimini yapıyor.


Hankook, teknolojik üstünlükle bağlantılı olarak müşterilerine her zaman en yüksek kaliteyi sunmak amacıyla sürekli olarak araştırma ve geliştirmeye yatırım yapıyor. Şirket dünya çapındaki beş geliştirme merkezinde ve yedi büyük fabrikada doğrudan bölgesel pazarların talep ve beklentilerine yönelik lastik çözümlerini geliştiriyor ve üretiyor. Avrupa'da yerel pazarlara yönelik lastik geliştirme çalışması ve lider Avrupa araç üreticilerine uygun olarak orijinal ekipman çalışması Hankook Hannover/Almanya teknoloji merkezinde düzenleniyor. Lastikler, diğer merkezlerin yanı sıra şirketin, 2007 yılında resmi olarak açılan ve sürekli olarak geliştirilen Rácalmás/ Macaristan'daki ultra modern Avrupa fabrikasında üretilmektedir. Şu anda orada 3.000'den fazla çalışan binek araçları, arazi tipi spor araçlar ve hafif kamyonlar için yılda 19 milyona varan lastiğin üretimini yapıyor.
Lastik üreticisinin Avrupa ve Almanya merkezi Frankfurt am Main Neu-Isenburg'da bulunuyor. Hankook Avrupa'da Büyük Britanya, Fransa, İtalya, İspanya, Hollanda, Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Rusya, Türkiye, İsveç ve Polonya'da şubeleri destekliyor. Hankook lastikleri doğrudan bölgesel distribütörler vasıtasıyla diğer Avrupa ülkelerine dağıtılır. Şirket, dünya çapında 22.000 çalışana istihdam sağlıyor ve ürünlerini 180'den fazla ülkeye gönderiyor. Lider

araç üreticileri orijinal ekipman konusunda Hankook lastiklerine güveniyor. Şirket Avrupa ve BDT ülkelerinde global cironun yaklaşık olarak yüzde 30'unu hedefliyor.


Ayrıntılı bilgiler için bakınız www.hankooktire-press.com veya www.hankooktire-eu.com/.


İletişim:

Hankook Tire Europe GmbH | Corporate Communications Europe/CIS | Siemensstr. 5a, 63263 Neu-Isenburg | Almanya


Felix Kinzer

Director


tel.: +49 (0) 61 02 8149 – 170

f.kinzer@hankookreifen.de


Susanne Baun

PR-Manager

tel.: +49 (0) 6102 8149 – 172

s.baun@hankookreifen.de


Anna Magdalena Pasternak

PR-Manager

tel.: +49 (0) 6102 8149 – 173

a.pasternak@hankookreifen.de

Larissa Büsch

Public Relations

tel.: +49 (0) 6102 8149 – 171

l.buesch@hankookreifen.de


Sabine Spenkuch

Public Relationstel.: +49 (0) 6102 8149 – 174

s.spenkuch@hankookreifen.de

Yüklə 21,58 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə