Madenciler eğİTİm tesiSİ bodrum kat tadilat ve onarimi iNŞaat iŞleri tekniK ŞartnamesiYüklə 39,18 Kb.
tarix26.07.2018
ölçüsü39,18 Kb.

MADENCİLER EĞİTİM TESİSİ BODRUM KAT TADİLAT VE ONARIMI

İNŞAAT İŞLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ1

Makine ile her cins küskülük kazılması ve kullanılması

Belirtilen esaslar dâhilinde makineyle her cins küskülük kazılması, 100 m ye taşınması ve kullanılması; taşıtlara yüklenmesi, boşaltılması, dolgu veya depo yerine tabaka tabaka serilip düzeltilmesi işleridir.

İdarece gösterilecek moloz döküm sahasına nakliye de taahhüt kapsamındadır.

Kilitli parke döşenecek kısımda 18 cm derinlikte yapılacaktır.


2

8 cm yüksekliğinde normal çimentolu buhar kürlü beton parke taşı ile döşeme kaplaması yapılması (Her renk ve her ebatta)

Kaplama yapılacak tabanın düzenlenmesi ve 10 cm kalınlıkta kum serilmesi, 8cm yüksekliğinde doğru kenarlı ve prizmatik normal çimentolu her renk ve ebatta buhar kürlü beton parke taşının kum tabakası üzerine istenen eğimde ve derz aralığında döşenmesi, taşların tokmaklanması, derz aralarının kumla doldurulması, yüzeyinin süpürülmesi, inşaat yerindeki yükleme, yatay ve düşey taşıma, boşaltmalar dahil işlerdir.

Giriş kısmı önündeki yaklaşık 263,19 m²’lik sahada yapılacaktır.3

75x30x15 cm boyutlarında normal çimentolu buhar kürlü beton bordür döşenmesi (pahlı, her renk) (Karekteristik eğilme dayanımı 3,5 MPa)

75x30x15 cm boyutlarında normal çimentolu buhar kürlü beton bordürlerin yerlerine montajı, iki bordür arasındaki birleşim yerlerinin 400 dozlu çimento harcı ile kapatılması işleridir.

Giriş kısmı önündeki kilitli parke döşenecek sahada yaklaşık 32 mt. için yapılacaktır.4

Alçı duvar levhaları ile tek iskeletli taş yünü levha dolgulu bölme duvar yapılması (Tek profil-60 cm aks aralığı) (12,5 mm tek kat alçı duvar levhası ile)

İdarece onaylanmış proje ve detaylarına göre; 75 mm'lik Duvar U- profillerinin (DU75) vida ve plastik dübel kullanılarak 60 cm aralıklarla taban ve tavana sabitlenmesi, DU75 ve yan duvarlara tutturulacak 75 mm'lik Duvar C- profillerinin (DC75) altına 75 mm'lik ses yalıtım bandının yapıştırılması; DC75 profillerinin kesilmesi, DC75 profillerinin 60 cm aralıklarla DU75 profillerinin arasına geçirilmesi, 5 cm kalınlıkta 52 kg/m³ yoğunluğundaki taşyünü levhaların yerleştirilmesi ve 12,5 mm'lik alçı duvar levhasının DU75 ve DC75 profillerine 25 mm'lik borazan vidalarla sabitlenmesi, gerektiği durumlarda alçı duvar levhasının kesilerek ebatlanması, derz dolgu alçısı ile 3 mm'den fazla boşluklara ön dolgu yapılması, vida başlarının derz dolgu alçısıyla kapatılması, derz bandının alçı duvar levhası ek yerlerine yapıştırılması, bant üzerine derz dolgu alçısı uygulanması suretiyle bölme duvarın oluşturulması işleridir.

Masör odası haricinde yeni yapılacak tüm bölmeler için uygulanacaktır.5

Her cins demirli ve demirsiz beton inşaatın yıkılması

Demirsiz beton inşaatın yıkılması, inşaat yerindeki yükleme, yatay ve düşey taşıma, boşaltma dahil işlerdir.

İdarece gösterilecek moloz döküm sahasına nakliye de taahhüt kapsamındadır.

Bina giriş kapısı önündeki tam cephede mevcut tretuar ile içerideki mevcut lavabo için uygulanacaktır.


6

Her türlü ahşap kapı kanadı, kasası ve pervazı ile ahşap pencere sökülmesi

İdarece sökülmesi istenen her türlü ahşap kapı kanadı ve kasası ile ahşap pencerenin itinalı bir şekilde sökülüp gösterilen yere taşınması, istifi ve idareye teslimi işleridir.

7

Her türlü kapı,pencere, vb. demir imalatın sökülmesi

İdarece sökülmesi istenen her türlü demir doğrama kapı kanadı ve kasası ile pencere ve parmaklıkların itinalı bir şekilde sökülüp gösterilen yere taşınması, istifi ve idareye teslimi işleridir.

8

Düz yüzeyli beton ve betonarme kalıbı

Düz yüzeyli beton ve betonarme kalıbı yapım işleri için idarece gerekli görüldüğünde onaylanmış projelerine göre ağaçtan kalıp yapılması, sökülmesi, bu işler için gerekli tahta, mesnet, kadronlar, kuşaklar, destekler, çivi, tel, benzeri gereçler dahil işlerdir.

Bina giriş kapısı önündeki tam cephede yeni yapılacak 10 cm. kalınlık ve 1 m. genişlikteki tretuar için tek taraflı uygulanacaktır.9

İç kapılara ait iki yüzü suni tahta (odun lifi levha) prefabrik kapı, kasa ve pervazının temini ve yerine konulması

Projesine göre, iki tarafına en az 3.2 mm kalınlıkta odun lifi levhadan suni tahta prese edilmiş, en az 41,5 mm kalınlıkta çift taraflı prefabrik kapı kasa ve masif ağaç pervazının temini, bitüm ya da benzeri bir maddeye batırılarak, duvara konacak üçer adet takozlara tespit edilmesi, gerektiğinde pervaz ya da kasa kenarına çıta konulması işleridir.

Masör odası haricinde yeni yapılacak tüm bölmeler için uygulanacaktır.10

1. Sınıf beyaz çam kerestesinden iki yüzü, suni tahta (odun lifi levha) presli iç kapı kanadı yapılması ve yerine konulması

Projesine göre tek, çift veya daha fazla kanatlı I. sınıf beyaz çam kerestesinden, temizi en az 35 mm kalınlıkta seren ve başlıklardan yapılan çatkı arasına 35/50 mm.lik latalarla ve 50 mm aralıkta meydana getirilen iskeletin iki yüzüne asgari 3,2 mm odun lifi levhadan suni tahta prese etmek suretiyle iki yüzlü iç kapı kanadı yapılması ve yerine takılması, madenî aksamın yerine takılması işleridir.

Masör odası haricinde yeni yapılacak tüm bölmeler için uygulanacaktır.11

Eski plastik ve sentetik boyalı yüzeylere astar çekilerek iki kat su bazlı mat plastik boya yapılması

Eski plastik ve sentetik boyalı yüzeylerin raspa edilmesi, (tel fırça, zımpara veya mekanik yolla temizlenmesi), gerekli alçı tamirinin yapılması, zımparalanması, 0,150 kg su bazlı astar (renkli) sürülmesi, istenilen renkte 0,100 kg 1.kat, 0,100 kg 2.kat mat su bazlı plastik boya yapılmasıdır.

Bina içerisinde tüm boyalı yüzeylerde yapılacaktır.12

Alçı bölme yüzeylere astar çekilerek iki kat su bazlı mat plastik boya yapılması

Boyanacak yüzeyin temizlenmesi, tozların süpürülmesi, 0,125 kg astar sürüldükten sonra istenilen renkte 0,100 kg 1. kat, 0,100 kg 2.kat su bazlı mat plastik boya yapılmasıdır.

Yeni yapılan bölüntülerde tüm yüzeylerde yapılacaktır.13

60x60 cm ebadında mat yüzeyli, her renkte, sırsız porselen karolar (granit seramik karo) ile fugalı döşeme kaplaması yapılması (Fayans ve seramik yapıştırıcısı ile)

Mevcut şap ve benzeri düzgün satıh üzerine fayans ve seramik yapıştırıcısının sürülmesi ve özel tarak ile yivlendirilmesi 60 x 60 cm ebadında mat yüzeyli, her renkte, sırsız porselen karoların (granit seramik karo) mastarında ve tesviyesinde, projesine uygun olarak minimum 3 mm derz araları bırakılarak döşenmesi, derzlerin istenilen renkte derz dolgu malzemesi ile doldurulması, yüzeyin temizlenmesi işleridir.

Koridor, çamaşır odası ve kurutma odası için uygulanacaktır.14

Çelik kapı imalatı,nakliyesi ve montajı (180x210)

Kompozit panel görünümlü, 2 mm.lik DKP sac kasa, 1,5 mm. göbek sacı, 3 mm. sac seren, 10mm x 20mm destek profilleri, 6 adet ayarlı menteşe, kasa seren üzerine alüminyum kompozit panel giydirme, güneş ve yağmura dayanıklı, tirajlı kilit, hidrolik kapı yayı,kablo kopmalarını önleyen kapı sivişi, dış 5+5 mm. lamine cam, iç reflekte cam, alt kayıt 10 cm paslanmaz özellikte çelik kapının imalatı; nakliyesi ve montajıdır.

15

Beton santralinde üretilen veya satın alınan ve beton pompasıyla basılan, C 12/15 basınç dayanım sınıfında beton dökülmesi (beton nakli dahil)

Beton üretimine uygun komple beton tesisinde (asgari 60m3/sa kapasiteli, dört gözlü agrega bunkerli kompresörlü ve kumanda kabini ile birlikte bilgisayar kontrollü, min. 50 ton kapasiteli çimento silosu bulunan konveyör bant sistemli, geri kazanım ünitesi, agrega ve beton deneylerini yapabilecek kapasitede laboratuar, jeneratör, yeteri kadar transmikser ve mobil beton pompası ile en az bir adet yükleyici, katkı tankı ve katkı tartı bunkeri, nem ölçer ve benzeri her türlü ekip ve ekipmana sahip periyodik kalibrasyonu yapılmış beton üretim tesisi) standardına ve projesine uygun, yıkanmış, elenmiş granülometrik kum-çakıl ve/veya kırma taş, çimento, su ve gerektiğinde katkı malzemesi ile C 12/15 sınıfında üretilen veya bu niteliklere sahip beton tesisinden satın alınan hazır beton harcının; beton kalite kontrollerinin yapılması, transmikserlere yüklenmesi, işyerine kadar nakli, döküm yerine beton pompası ile basılması, yerleştirilmesi, sulanması, soğuktan, sıcaktan ve diğer dış tesirlerden korunması ve bakımının yapılması, gerekli ve yeter sayıda deney için numune alınması ve gerekli deneylerin yapılması, için gerekli her türlü işçilik, malzeme ve zayiatı, makine araç, gereç ve laboratuar giderleri, işyerindeki her türlü yatay ve düşey taşımalar, yükleme ve boşaltmalar, beton bünyesine giren granülometrik kum çakıl veya kırma taşın ve çimentonun temin edildiği, üretildiği veya satın alındığı yerden taşıtlara yüklenmesi, beton tesisine nakli, taşıtlardan boşaltılması, istifi, beton tesisine konulması, beton bünyesinde ve sulama için kullanılan suyun temini ve nakli, beton tesisi ve diğer tüm ekipmanların temini ve amortisman giderleri dahil işlerdir.

Bina giriş kapısı önündeki tam cephede yeni yapılacak 10 cm. kalınlık ve 1 m. genişlikteki tretuar için yaklaşık 14,5 m. uzunlukta uygulanacaktır.Masör odası ve mescit bölümlerinde uygulanacaktır.

16

AC1 Sınıf 21 Laminat yer kaplaması ile döşeme kaplaması yapılması

Onaylanmış detay projesine uygun, laminat yer kaplaması döşenmeye uygun hale getirilmiş yüzey üzerine, 2 mm kalınlıkta polietilen şiltenin serilmesi ve üzerine kendinden klipsli (geçmeli) AC1 Sınıf 21 laminat yer kaplamasının tekniğine uygun şekilde döşenmesi ve süpürgeliklerin duvara monte edilmesi, inşaat yerinde yükleme, yatay düşey taşıma ve boşaltma dahil işlerdir.

17

Plastik doğrama imalatı yapılması ve yerine konulması

İdarece onaylanmış proje ve detaylarına göre yapılan sert PVC profillerden plastik doğramalar ve aksesuarları ve cam çıtaları her türlü hava şartlarına karşı dayanıklı, yüzeyleri pürüzsüz olmalıdır. PVC den mamul ana profil(Standardına göre et kalınlığı sınıfı "A" olan ve görünür yüzeylerdeki et kalınlığı 2,8 mm,görünmeyen yüzeylerde ise 2,5 mm olmalıdır.) kesitlerinde gerek ısı gerekse ses izolasyonu ve ayrıca su tahliyesini hızlandıracak şekilde tasarlanmış ön odacık sistemi olacaktır. Metal takviye profilleri ile ana profillerin (kasa, kanat, orta kayıt) gerekli mukavemeti sağlanacaktır. Metal takviye profilleri, sıcak daldırma metodu ile yapılmış galvanizle pasa karşı korunmuş, sacdan U veya kutu profillerdir. Her iki halde de sac kalınlığı kasa ve kanatlarda 1,5 mm'den fazla orta kayıtta da 2 mm den fazla olmayacaktır. (Ancak çok geniş kayıt ve kanatlarda yapılan hesaplama sonucu atalet momenti yukarıda belirtilen sac kalınlıklarından yüksek çıkarsa çıkan sonuca uyumlu kalınlıkta sac kullanılmalıdır.) Metal takviyeli PVC profiller plastik köşe kaynağı, vida, kanat bağlaması vs. imkanlarla birleştirilerek yardımcı doğrama profilleri, levhalar ve diğer profiller yardımı ile her çeşit pencere doğraması, kapı, camekan ve benzeri imalat yapılır. İmalatçı firmaca önerilen sisteme uygun olarak kanat aralıkları iki sıra EPDM kauçuk contalarla izole edilecektir. Her cins ve kalınlıklardaki camın takılması, cam çıtaları yardımı ile olur. İmalatçı firmaca önerilen sisteme uygun olarak cam tespiti conta, mastik ve diğer usullerle sağlanacaktır. Her pencere kanat çerçevesi (doğraması) doğrama kasasına en az 2 (iki)) kapı kanat çerçevesi ise en az 3 (üç)menteşe ile tespit edilir. Menteşeler kanadın ayarlı çalışmasını sağlayacak mukavemette ve dizaynında olacaktır. Plastik doğrama kasa ve kanat bileşimleri 45 derece kesilerek imalatı yapılan plastik doğramanın kargir aksama, kenet ve dübellerle gerektiğinde demir konstrüksiyona (kör kasa) paslanmaz vida kullanılarak bu iş için geliştirilmiş makinelerle kaynatılmak suretiyle tespiti yapılacaktır. Su, hava, ses geçirmeyecek şekilde sızdırmazlığın sağlanması, kanat aralıklarında izolasyonu sağlayacak contaların sisteme uygun olarak yerlerine tespiti dahil tüm işlerdir.

Dolu kısımlar için lambriler ve tüm madeni aksam dahildir.

Tüm dış cephe pencereleri ile masör odası bölmeleri (kapı dahil) için uygulanacaktır.


18

PVC doğramaya profil ile 4+4 mm kalınlıkta 16 mm ara boşluklu çift camlı pencere ünitesi takılması

4+4 mm kalınlıkta, 16 mm ara boşluklu çift camlı pencere ünitesinin takılacağı yerin ölçüsüne göre hazırlanması, cam yuvasına takozların konulması ve camın yuvaya yerleştirilmesi, profil ve fitilinin yerine oturtulması, camlama takozları ile ünitenin dengelenmesi, profillerin birleşim yerlerine puntalama şeklinde nötral (asitsiz) silikon çekilmesi, inşaat yerinde yükleme, yatay düşey taşıma ve boşaltma dahil işlerdir.

19

Diğer Hususlar

  • İşçi sağlığı ve iş güvenliği konularında ilgili mevzuata uygun çalışılmasından doğrudan ve tek sorumlu, Yüklenicidir.

  • Nakliyeler ve malzemelerin korunması taahhüt kapsamındadır.

  • Çelik kapı, granit ve boya ile ilgili renk ve desenler İdarenin beğenisine sunulacaktır.

  • Kapı ve pencereler için tüm madeni aksam (her mahal için birer adet çift açılır aksesuarı, tüm pencereler için ispanyolet,kol,menteşe ve dış cephe için alüminyum çıtalı sineklik ;her kapı için birer takım kilit,kol,ayna,stop ile menteşeler) dahildir.Oska/010-zy
Yüklə 39,18 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə