Pferd (Zuchtgebiet) Abstammung Züchter Note Veranst. Ort Reiter Besitzer



Yüklə 112,39 Kb.
tarix31.10.2017
ölçüsü112,39 Kb.


Fünfjährige Dressurpferde



Pferd (Zuchtgebiet) Abstammung Züchter Note Veranst.-Ort Reiter Besitzer

Revolverheld 6 (WEF) Rockwell/Landstreicher ZG Maria u.Heinz Könemann, Gronau 8,8 Bremen Wienkamp, Ann-Christin BG Revolverheld

Riva del Garda M (HAN) Rotspon/De Niro Christine Müller, Stade 8,1 Bremen Bührig, Marco Müller, Christine

Bobcat (HAN) Breitling W/Silvano Hans-Heinrich Oltmann, Borstel 8,0 Bremen Bache, Isabel Finken GmbH

San Francesco 2 (OLD) San Remo/Frenchman I Volker Wulff, Uthlede 8,3 Bremen Szestopalow, Thomas Pape, Ingo

Lamborghini 85 (WEF) Lord Loxley I/Pavarotti v.d.Helle Wilhelm Rüscher-Konermann, Greven 8,1 Bremen Simon, Anke Rüscher-Konermann, Wilhelm

Sandiego 10 (MECKL) Sancisco/Davignon I Silvia Dronia, Boizenburg 8,0 Bremen Koppelmann, Carola Koppelmann, Carola

Danönchen (OLD) Danone/Rohdiamant Xavier Marie, Frankreich 8,5 Frankenthal Rath, Matthias Alexander Gestüt Schafhof

Lord Leopold (WÜRTT) Lord Sinclair I/Sandro Hit Martin Meder, Bad Dürrheim 8,4 Frankenthal Casper, Nicole S: Meder, Simone; Z: Casper, Thomas

Sansibar's Santa Fuela (OLD) Sir Donnerhall/Royal Diamond Dr. Melanie Madaus-Brück, München 8,3 Frankenthal Rath, Matthias Alexander Gestüt Schafhof

Kiss Me (HANN) Kaiserkult/Sando Hit ZG Frank u. Nicole Pistner 8,2 Frankenthal Schneider, Dorothee ZG Pistner

Frimeur (OLD) First Junior/De Niro Janine Christin Koepken, Westerstede 8,2 Frankenthal Schulz, Sascha Mersch, Tilly

Diamond Song (OLD) Diamond Hit/Sandro Song Christiane Olbrich, Bramsche 8,2 Frankenthal Burger, Katrin Lang, Christin Vivien

Discovery 50 (OLD) Dimaggio/Classiker Josef Böckmann, Garthe 8,4 Neuss-Grefrath Schiergen, Heiner Bellen, Heinz

Feedback 16 (RHL) Fidertanz/Sandro Hit Johannes Baumeister, Kranenburg 8,2 Neuss-Grefrath Bouten, Matthias Schult, Tobias

Duty Free 21 (OLD) Danone I/Sunny-Boy Gisela Schmidt, Saterland 8,0 Neuss-Grefrath Stamm, Christina Hof Kasselmann KG

Doubleyou W (HAN) Don Romantic/Rohdiamant Wilhelm Schwierking, Barver 8,0 Neuss-Grefrath Stigler, Laura Walterscheidt, Lena Charlotte

Silbermond 23 (WEF) Sir Donnerhall/Ramiro's Son I Doris Hagemann, Münster 8,0 Neuss-Grefrath Hartmann-Stommel, Wibke Holkenbrink, Wilhelm

Lord Carnaby (RHL) Lord Loxley I/Rocket Star Peter Schweimanns, Nettetal 8,3 Neuss-Grefrath Buchwald, Beatriche Hödl, Dr.Manfred/Hinnemann, J.

Hands up (HAN) Hotline/Sandro Hit Gestüt Lewitz, Steinfeld 8,1 Neuss-Grefrath Möller, Eva

High Five 7 (HAN) Hochadel/Wolkenstein II Heiner Soehl, Neuenkirchen 8,1 Neuss-Grefrath Möller, Eva

FS Las Vegas (RHL) Lord Loxley I/Louis le Bon Ferienhof Stücker, Weeze 8,0 Nussloch Freund, Jana Ferienhof Stücker

Catoo (HOL) Con Air/Caletto I Adalbert Sporn, Jardelundfeld 8,7 Wedel Suchalla, Markus Verb.d.Z.d.Holst.Pferdes

Deveraux 3 (HAN) Depardieux/Donnerhall Dr.Ulrich Kriebel, Bienenbüttel 8,4 Wedel Frahm, Steffen Bürmann, Franz

All Inclusive 8 (TRAK) Gribaldi/Buddenbrock Dagmar Spille, Seefeld 8,3 Wedel Lens, Jan Gestüt Tasdorf/Wilm, Petra U.G.&Co.KG

Shapiro 15 (TRAK) In Petto/Biotop Peter Michael Heinen, Issum 8,0 Wedel Waterhues, Markus Essing, Marion

Shir Khan 36 (OLD) Samarant/Rubinstein I Heinrich Höffer, Cloppenburg 8,5 Wedel Piiroinen, Kristiina Piiroinen, Kristiina

Lord Poinsettie KHR (HAN) London Swing/Werther Karl-Heinz Rollwage, Bockenem 8,4 Wedel Schrader, Klaus Rollwage, Karl-Heinz

Stratmann (HAN) Stediger/Rotspon Sabrina Schmitz-May, Hetzerath 8,1 Wedel Fiebelkorn,Anna-Sophie Weichel-Kirsch, Uschi

Ready to take off 3 (OLD) Riccione/A Jungle Prince Sabine Bartels, Rugensee 8,0 Wedel Struve, Frauke Oberbeck, Dr.Kerstin

Damon's Delorange (WEF) Damon Hill/Rubin-Royal Christian Becks, Senden 9,2 Iserlohn Langehanenberg, Helen Becks, Christian

Horares (OLD) Hotline/Donnerhall ZG Langelüddecke, Vahlberg 8,3 Iserlohn Hansen, Insa Dyk, Paul van

Rocky Lee 2 (WEF) Rock Forever/Justinian xx Wilhelm Mönnich, Datteln 8,2 Iserlohn Simon, Anke Ausbildungs-u.Turnierstall Inholte GmbH

Donna Diana 43 (OLD) Dimaggio/Oldtimer xx Franz Albers, Höltinghausen 8,0 Iserlohn Wulferding, Kira Jochen Happ Pferdeservice GmbH

Sarotti 57(OLD) Sir Donnerhall I/Cagliostro xx Ullrich Kasselmann, Hagen 8,0 Iserlohn Bültjer, Erik Hof Kasselmann KG

Lord Poinsettie KHR (HAN) London Swing/Werther Karl-Heinz Rollwage, Bockenem 8,5 Prussendorf Schrader, Klaus Rollwage, Karl-Heinz

Quadroneur 2 (Dt.Sp.) Quaterback/Sandro Hit Stiftung BHLG, Neustadt 8,4 Prussendorf Göbel, Susann Stiftung BHLG

DSP Herzensfürst (Dt.Sp.) Herzensdieb/Fürst Heinrich Lutz Göttert, Kolkwitz 8,2 Prussendorf Feistkorn, Lena Stiftung BHLG

Sir Diamond 2 (OLD) Sir Donnerhall I/Rohdiamant Gerrit Jan Hans, Laar 8,0 Mönchengladbach Camp, Lydia Wagner, Klaus

Royal Ascot 3 (HAN) Royal Highness/Warkant Axel Windeler, Scheeßel 8,5 Anakenenhof Fiebelkorn, Anna-Sophie Windeler,Axel

Sean Connery 5 (HAN) Sir Donnerhall/Rotspon ZG Thorben u.Hermann Schulze,Steinhorst 8,2 Anakenenhof Nielshagen, Therese Dressurpferde-Leistungsz.Lodbergen GmbH

Fullsister (OLD) Diamond Hit/Santander H ZG Hans u.Britta Scherbring Gbr, Visbek 8,1 Anakenenhof Plaster, Nadine Pferde 24 GmbH

Download 2 (OLD) Don Frederico/Sunny-Boy Gestüt Lewitz, Steinfeld-Mühlen 8,0 Anakenenhof Bredemeier, Ants Kraupner, Rainer

Rovereto 4 (HAN) Rousseau/Wolkenstein II Dr.Malte Klar, Arese (MI) 8,0 Anakenenhof Maruhn, Esther Troike, Jasmin

Ready to take off 3 (OLD) Riccione/Jungle Prince Sabine Bartels,Rugensee 8,0 Anakenenhof Struve, Frauke Oberbeck, Dr.Kerstin

Diamond of Glory (ZW) Diamond Hit/Dream of Glory Karl Franz Martin, Eckenroth 8,2 Ansbach Kornprobst, Ralf Pferd 24 GmbH

First Selection 3 (WEF) First Final/Fidermark I Werner Luerweg, Bottrop 8,2 Coesfeld Borggreve, Peter Nordrhein.-Westfäl. Landgestüt

Flensburger (WEF) Friedensritter/Davignon I Jutta Oelrich-Verlage, Lengerich 8,1 Coesfeld Oelrich-Verlage, Jutta Oelrich-Verlage,Jutta

Sa Coeur (OLD) Sir Donnerhall/Don Davidoff Gestüt Lewitz, Steinfeld 8,1 Coesfeld Möller, Eva Di Perro, Rocco

Dankeschön 6 (WEF) Danone I/Fidermark I Alfons Baumann, Rees 8,0 Coesfeld Wilimzig, Anja Nordrhein.-Westfäl. Landgestüt

Frimeur 2 (OLD) First Junior/De Niro Janine Christin Koepken, Westerstede 8,3 Linslerhof Schulz, Sascha Mersch, Tilly

Lord Wallonia (RHL) Lord Loxley I/Rembrandt Robert Matthaiwe, Xanten-Birten 8,4 Kaarst-Büttgen Morris Talbot, Chloe Gestüt Sonnenhof/Josef Faymonville

Discovery 50 (OLD Dimaggio/Classiker Josef Böckmann, Garthe 8,1 Kaarst-Büttgen Schiergen, Heiner Bellen, Heinz















Sechsjährige Dressurpferde

Pferd (Zuchtgebiet) Abstammung Züchter Note Veranst.-Ort Reiter Besitzer

Earl of Nymphenburg (WEF) Ehrentusch/Ribot Jutta Knieper, Werne 8,1 Bremen Frank, Tessa Fircks, Helmut Freiherr von

Florentinus V (WEF) Florestan/Londonderry ZG Möhle, Hille 8,5 Unna-Massen Jennifer Hoffmann Gestüt Letterberg

Flynn PCH (HAN) Falsterbo/Walt Disney I Gerhard Finck, Padingbüttel 8,2 Unna-Massen Marcus Hermes Gooding, Nancy A.

Fürst Wilhelm (OLD) Fürst Heinrich/Sandro Hit Wilhelm Meiners, Werlte 8,2 Unna-Massen Lukas Fischer Gestüt Sprehe

Beilando (HAN) Belissimo M/Don Primero Heiner Schmidt, Stuhr 8,0 Unna-Massen Ariane Dierckens Hans von Staff-Reitzenstein

Sunday NRW (WEF) Sandro Hit/Donnerhall Heinrich Wulhorst, Waltrop 8,0 Unna-Massen Anja Wilmzig Nordrhein-Westfälisches Landgestüt

Showtime (HAN) Sandro Hit/Rotspon Heinrich Wecke, Stadthagen 8,4 Redefin Schneider, Dorothee Kippert, Gabriele

Reliance 2 (OLD) Rohdiamant/Freudenprinz Gabriele Mertens-Gahlen, Waltrop 8,1 Redefin Langehanenberg, Helen Mertens-Gahlen, Gabriele

Amadelio (TRAK) Lehndorff's/Lauries Crusador xx Peter Oellrich, Springe 8,1 Frankenthal Schneider, Dorothee Gestüt Hohenschmark/Timm, Norbert

Stern von Nymphenburg (WEF) Sir Donnerhall/D'accord Wilfried Brockschmidt, Rahden 8,4 München Frank, Tessa Fircks, Helmut Freiherr von

Dream of Nymphenburg (WEF) Dark Fire/Disco-Prince Anette Wember, Oer-Erkenschwick 8,0 München Fircks, Johanna von Fircks, Helmut Freiherr von

Rosenrot (HANN) Royal Blend/Wolkenstein II Heinrich Criegee 8,1 Haftenkamp Slüter, Annika Bodenkamp, Ellen

Der Felix HM (WEF) Damon Hill/Diamo ZG Stuhldreier 8,0 Haftenkamp Oelrich, Oliver ZG Stuhldreier

Fifth Avenue (OLD) Florencio/Dormello B. Bettin-Schulze-Schleppinghoff 8,0 Haftenkamp Burger, Katrin B. Bettin-Schulze-Schleppinghoff

Fürstentanz (RHL) Fidertanz/Riccione Heinrich Dresen 8,0 Haftenkamp Burger, Hermann Schürner Dr., Axel

Wellina 2 (HOL) Crawford/Schampus xx Sigrun Günther, Elmshorn 8,3 Wedel Holdt, Anika von Haß, Bettina

Santander 8 (HAN) Sandro Hit/Weltmeyer ZG Ullrich u.Schlüter, Müssen 8,1 Wedel Christensen, Martin Stritzke, Wolfgang

Rishu (HAN) Rascalino/Cordoba Herbert Meyer, Walsrode 8,0 Wedel Heuer, Kristina Heuer, Kristina

Dio Vero (HAN) De Niro/Hohenstein Thomas Flint, Roseburg 8,0 Wedel Bredemeier, Ants Fedder, Clemens

Will I am 3 (HAN) Weltpoet/Rodgau ZG Walter u.Gerhard Dietz, Sinntal 8,1 Nussloch Pfeiffer, Kim Kirchhof, Andreas

Laurice 5 (HAN) Lauries Crusador xx/Maurice Dr.Christiane Schlichting, Wingst 8,0 Nussloch Helmling, Bianca ZG Brodhecker

Louis le Rouge (RHL) Lord Loxley I/Worldchamp Jana-Elin Waldhausen, Mönchengladbach 8,0 Nussloch Schneider, Dorothee Roth, Katharina

First Lady (WÜRTT) Florencio I/Donnerhall Daniela Dolensky, Ellwangen 8,1 Walldorf van der Raadt, Pieter Pradl, Christina

San Gennaro (HANN) San Remo/Rotspon Maurine Swanson, USA 8,0 Walldorf Beckfeld, Julia BG Beckfeld

Richthofen 7 (HAN) Royal Blend/Wolkentanz I Fritz-Harald Strodthoff-Schneider, Jade 8,4 Prietzen Bramall. Leonie Pohl, Dr.Gabriele

Dzeko (OLD) Dimaggio/Continue Josef Hannoever, Lohne 8,6 Prietzen Milczarek-Jasinska, Katarina Milczarek, Katarzyna

Christy 2 (OLD) Quando-Quando/Donnerhall Julia Voigtländer, Berlin 8,0 Prietzen Voigtländer, Julia Voigtländer, Pia-Katharina

Sissy von der Heide (WEF) Sandro Hit/Fidermark I Manfred Rüter, Dorsten 8,1 Anakenenhof Finken, Holga Trouille, Ellen

Balesteros (WEF) Belissimo M/Davignon I Josefine Caliezi Zumikon 8,3 Ansbach Kornprobst, Ralf Aerne-Caliezi, Anna-Mengia/Ahlers, Heinz

Depardieu 21 (HAN) Don Frederico/Weltmeyer Holger van Vlyten, Jemgum 8,3 Ansbach Widmann, Rudolf Schüle,Ute

Solero 67 (WEF) Sunny Day/Abanos Karl-Heinz Stöcker, Lüdinghausen 8,0 Ansbach Schüle, Dr.Stefanie Schüle, Dr.Stefanie

Fürstenball OLD (OLD) Fürst Heinrich/Donnerhall Georg Sieverding, Emstek 8,5 Coesfeld Westendarp, Ines BG Hedriksen u.Schockemöhle

Instertanz V (WEF) Insterburg/Ehrentanz II Hans Wickenbrock, Langenberg 8,3 Coesfeld Hoffmann, Jennifer Gestüt Letter Berg

Florentinus V (WEF) Florestan I/Londonderry ZG Friedrich u.Volker Möhle, Hille 8,2 Coesfeld Hoffmann, Jennifer Gestüt Letter Berg

La Lopez 2 (RHL) FS Lord Loxley/Boss Dr.Klaus-Dieter Nolden, Goch 8,0 Coesfeld Nolden, Christine Nolden, Wilma

Ravel 332 (HAN) Rotspon/Lauries Crusador xx Lüder Köpke, Stade 8,0 Coesfeld Stoetmann, Petra Stroetmann, Max

Sir Hawk (OLD) Sir Donnerhall I/Hill Hawk xx Gisela Schmiedel, Westerkappeln 8,4 Linslerhof Hidien, Alexandra Hidien,Alexandra


Fünfjährige Dressurponys

Pferd (Zuchtgebiet) Abstammung Züchter Note Veranst.-Ort Reiter Besitzer

Nobel Nagano (WEF) Nagano/Nobel Anton Schulze Schencking, Laer 8,0 Olfen-Vinnum Mende, Maike Haerkötter, Reinhard u. Marion

Da Vinci HS (HAN) Double-Inn/Gregory Horst Speckmann, Wagenfeld 7,6 Olfen-Vinnum Petermeier, Vivien Lou Tünemann-Rohlfing, Michael

Daddy's Daydream (RHL) FS Don't Worry/Dancing Fox B Peter Engel, Hünxe 7,6 Olfen-Vinnum König, Celine Brosswitz, Nadine

Valentino 299 (WEF) Vidalgo/Champus ZG Antonius u.Michael Brockhaus, Vreden 7,7 Olfen-Vinnum Hawerkamp, Laurien Seelig, Christiane

Durango S (RHL) Dinarion/Bon Jovi Vera Schmidt, Geldern 7,6 Olfen-Vinnum Meinel, Christin Schmidt, Vera

Syriana MC (WEMS) Hilkens Black Delight/Brilant Manuela Hupens, Westerstede 7,5 Olfen-Vinnum Wempe, Helen Lange, Dr.Andreas

Ghost Rider 2 (WEF) Golden Game Boy/Playback Josef Müller, Reken 7,5 Olfen-Vinnum Schulze Frenking, Julia Familie Giles

Kick Down 3 (HAN) Kennedy/Display II Joachim Heinrich Völksen, 8,0 Bremen Schimmelhof Grabe, Lea Lyn Habermann, Henrike

Bolero 355 (HAN) Orchad Boginov/Decoration Jürgen Wittkop, Echem 7,9 Bremen Schimmelhof Lehmann, Imke Busch, Lenert

Donna-Leone W (RHL) FS Don't Worry/Dijon ZG Werth, Duisburg 7,8 Bremen Schimmelhof Romberg, Chiara Eggerstedt, Petra

Ringo Pride (HOL) Rocketti/Seiron Heide Knebusch, Kellinghusen 7,6 Bremen Schimmelhof Müller, Janne Stolz, Karin

German Highlight (HAN) FS Golden High,ight/Dressman I Claus Wohlers, Frelsdorf 7,6 Bremen Schimmelhof Wohlers, Johanna Wohlers, Claus

Der Kleine König 3 (RHL) Dornik's Donovan/FS Don't Worry Uta Craemer, Kranenburg 7,9 Neuss-Grefrath Walterscheidt, Lena Charlotte Walterscheidt, Lena Charlotte

WES Don Dolino (WEF) FS Don't Worry/FS Champion de Luxe Christina Wessling 7,6 Haftenkamp Nowag, Bianca Wesling, Christina

Der Clou B (RHL) Golden Dancer/Dornik B Gestüt Bönninger/Ludwig Stassen 7,5 Haftenkamp Grunwald, Nane Grunwald, Dieter

FS Dorinkort (RHL) FS Don't Worry/FS Champion de Luxe Heinz Baumanns, Issum 7,9 Mücke Heck, Julia Sophie Küppers, Ute

Dahlia 36 (SA-THÜR) Bloklands Hoeve's Mr.Silvano/Darino-Gold Frieder Wagner, Zeulenroda 7,6 Mühlberg Hörnlein, Annett Hörnlein, Heike

Topolino 18 (SA-THÜR) Traumprinz/Thriantas Norbert Hartmut Schack, Mühlberg 7,8 Mühlberg Schack, Kathleen Schack, Hartmut

Hamrik’s Golden Sunshine (WEMS)FS Don’t Worry/Hamrik’s Golden Arak Miriam Wieber, Neuried 7,7 Crailsheim Rohm, Luisa Wieber, Miriam

Carlotta 143 (BAWÜ) FS Champion de Luxe/FS Don’t Worry Anna-Katharina Sporkert, Neuenstein 7,5 Crailsheim Langensteiner,Maja Brügge, Rudolf

Sechsjährige Dressurponys



Pferd (Zuchtgebiet) Abstammung Züchter Note Veranst.-Ort Reiter Besitzer

FS Daddy Cool (RHL) FS Don't Worry/FS Cocky Dundee Johannes Baumeister, Kranenburg 7,9 Olfen-Vinnum Dammeyer, Sophie Hengststation Wilbers/Stücker

Vabia (WEF) Veivel R/Dschingis-Khan Martina Laufmöller, Lienen 7,7 Bocholt-Stenern Meier,Finja Laufmöller, Martina

Top Gismo (WEF) Top Grissue/Champus Friedhelm Überacker, Dortmund 7,6 Bocholt-Stenern Kampmann, Saskia Burschik, Kim

Lanieros (WEF) Lucky Luke R/Jacobspeel's Rocky Heiner Rohmann, Marl 7,5 Bocholt-Stenern Schulte-Filthaut, Sophie Schulte-Filthaut, Christian

Optimist MF (WEF) Out-Break/Silvertop's As Gestüt Förster, Lüdinghausen 7,5 Bocholt-Stenern Erbe, Hannah Fam Erbe

Proud Rhett Bull (ZfdP) Rocketti/Proud Dandy S Karin Stolz, Hitzhusen 8,3 Bremen Schimmelhof Horstmann, Johanna Stolz, Karin

Cappuccino 148 (WEMS) Constantin/De Niro Heinz Müller, Emstek 7,8 Bremen Schimmelhof Mann, Ragna Krüger, Michael

Nobilis 14 (HAN) Nacromancer in the Dark/Voyage Erich Meier, Ahlerstedt 7,6 Bremen Schimmelhof Lindemann, Kirja Helldorf, Sören von

Lulu 110 (HOL) Mahrdorf Revel/Hondsrug Don Gregory Angelika Jahr, Keitum 7,6 Bremen Schimmelhof Mann, Ragna Jahr, Angelika

Down Under 11 (HAN) Day of Whisper/Night-Cup Gabriele Lindemann, Worpswede 7,5 Bremen Schimmelhof Muuss, Jennifer Sina Schröder, Annika

Riviera Star WE (WEMS) Cyriac WE/Brillant Jürgen Hinrichs, Leer 7,5 Bremen Schimmelhof Böning, Kea Hinrichs, Jürgen

Cyrill WE (WEMS) FS Champion de Luxe/Power Man Anja van Hoorn, Leer 8,3 Neuss-Grefrath Krause, Nadine Krause, Nadine

FS Daddy Cool (RHL) FS Don't Worry/FS Cocky Dundee Johannes Baumeister, Kranenburg 7,9 Neuss-Grefrath Dammeyer, Sophie Hengststation Wilbers/Stücker

Mad Max WE (WEMS) The Braes May Mobility/Sandro Hit Elisabeth van Hoorn, Leer 7,9 Neuss-Grefrath Rothenberger, Semmieke Ahorner, Tamara u. Josef

Dornik's Dream (HAN) Dornik B/Folklore Melanie Schierholz, Sulingen 7,5 Neuss-Grefrath Hoerner, Antonia Hoerner, Antonia

Di Resta AT (WEF) Depardieu AT/Dressman I Adolf-Theo Schurf, Bedburg 7,5 Kurtscheid Otto, Luisa Otto, Jürgen

Da Vinci LR (HOL) Don'tWorry Be Happy/Ontario II ZG Lau-Raczkowski, Hamburg 7,5 Mücke Drath, Isabell Drath, Isabell

Kaiser Franz 3 (SAANH) Kaiserstolz/Darino Joachim Holländer, Beuster 7,5 Mücke Pavel, Viktoria Pavel,Peter/Holländer, Joachim

Designer 11 (WEF) Don Joshi AT/Danny Gold Jürgen Felstehausen, Wetschen 7,9 Mühlberg Petermeier, Vivien Lou Petermeier, Melanie

De Long (BBG) HB Daylight/Brillant Susanne Olnhoff, Nennhausen OT Buckow 7,7 Mühlberg Nehls, Lea Luise Nehls, Anja

Brantops Daisy Düsentrieb (RHL) Mac Duncan/Valido Michael Barandel, Neuss 8,0 Crailsheim Lindner, Ann-Kathrin Brandel, Michael

Di Resta AT (WEF) Depardieu AT/Dressman I Adolf-Theo Schurf, Bedburg 7,6 Crailsheim Stilgenbauer, Sophie Otto, Jürgen
Fünfjährige Springpferde

Pferd (Zuchtgebiet) Abstammung Züchter Note Veranst.-Ort Reiter Besitzer

Luchador (HANN) Landor S/Ramiros Son II Uwe Lemmermann, Willstedt 8,4 Bremen Passy, James William Lauk, Mariett

Ciao Bella (OLD) Chacco-Blue/Grannox Dr. Elke Zimmermann, Merzen 8,1 Bremen Bendel, Hartwig Bendel, Kirsten

Van Helsing (HANN) Valentino/Stakkato Klaus Brandes, Asendorf 8,0 Bremen Brocks, Karl Gestüt Famos GmbH

Commissario (HANN) Catoki/Contendro I Dr. Carsten Haack, Freiburg 8,2 Bremen Brocks, Karl Friemel, Günther, Dr.

Sting (HANN) Singulord Joter/Lancer II Alf Bartholomaeus, Klein Offenseth 8,1 Bremen Bendel, Hartwig Lüssing, Hermann-Josef

Chupamint (HOLST) Cormint I/Calato I Hinnerk Clausen, Loit 8,0 Bremen Frazer, Christopher Johannpeter, Jorge Gerdau, Dr.

Calmando 3 (HOL) Calido I/Carpaccio Kai Gerken, Lasbek 8,2 Riesenbeck Lazarus, Oliver Gerken, Kai

Quidam's Adel (HOL) Quidam de Revel/Contender Heinz Meyer, Verden 8,1 Riesenbeck Lazarus, Oliver Dittmers, Sabine

Conoglio (HOL) Contender/Oglio xx Kai Gerken, Lasbek 8,1 Riesenbeck Lazarus, Oliver Meyne, Antje/Gerken, Kai

Leefke 2 (OS) Luxius/Lesotho Klaus Bockmeyer, Lingen 8,0 Riesenbeck Ostermann, Egbert Bockmeyer, Klaus

Casablanca 98 (WEF) Cristallo/Lancer III ZG Franz-Josef u.Henriette Hagen, Hagen 8,0 Riesenbeck Kukuk, Christian Gestüt Gut Neuenhof

Lubi Austria JW (WEF) Lupicor/Ramiro Johann Weinhändl, Podersdorf 8,1 Riesenbeck Dowe, Hendrik Weinhändl, Johann

Lestat de Lioncourit (WEF) Lupicor/Calando II Michael Steinbrecher, Wiener Neustadt 8,0 Riesenbeck Dowe, Hendrik Peninger, Eduard

Condor 17 (HOL) Capitol/ 8,0 Riesenbeck Dowe, Hendrik

Sesation's Boy (HAN) Stakkato/Graf Grannus Heinrich Bielmann, Burgdorf 8,0 Riesenbeck Holz, Thomas Babenhauserheide, Frank

Charly 1455 (OS) Chalan/Rouletto Kay Wöhling, Tuchheim 8,4 Stadthagen Wilharm, Anneke Socher, Wolfgang

L.B.Companiero (HOL) Colman/Barnaul xx Peter Wilhem Wulf, Hamdorf 8,1 Stadthagen Fritsch, Michael Liebherr, Hans

Cassano 15 (OS) Chambertin/For Pleasure Christina Golz, Reilingen 8,0 Stadthagen Heineking, Thomas Waering, Rolf

Cristallos Lady (BAWÜ) Cristallo/Lancaster Rolf Rittmann, Kupferzell 8,6 Zeiskam Ostermann, Nicole Hellmich, Andreas

Celebration (HOL) Cassini I/Linaro Kristina Schröder, Hemdingen 8,3 Zeiskam Ostermann, Nicole Isaak, Klaus

Coppergirl (HOL) Crawford/Caletto III Ingrid Stecher, Nordhastedt 8,0 Zeiskam Kolthoff, Thorsten Stecher, Dr.Rolf

Celektrik (WEF) Cornet Obolensky/Pilot Bernhard Hüntrup, Altenberge 8,5 Bochum-Nord Deimel, Eva Nettebrock, Michael/Ligges, Kai

Cristobar (WEF) Cristallo/Lancer III Dr.Axel Schürner, Nideggen 8,1 Bochum-Nord Bitter, Eva Blaschke, Almuth

Cordynox (WEF) Cornado I/Polydor ZG Josef u.Winfried Ewers, Willebadessen 8,4 Bochum-Nord Goldfuß, Jens Nordrhein-Westf.Landgestüt

Shiraz G (HAN) Stakkato/Calypso II Alfred Brönnemann, Burgdorf 8,0 Bochum-Nord Engbers, Stefan Beckmann/Hombach

Quentin 73 (WEF) Quinta Real/Cor de la Bryere ZG Raymund u.Martin Klostermann 8,0 Bochum-Nord Dowe,Hendrik Klostermann-Figge, Dorothee

Monte-Carlo 12 (BAY) Monte Bellini/Karon Stefan Weyer, Langerringen 8,2 Moos Chomiak, Maciej Burkhart, Werner

Loxley 99 (OLD) Lucky Boy/Ramiro Roswitha Braunbart, Konstanz 8,0 Moos Güss, Daniel Braunbarth, Roswitha

Anaconda D (OS) Artani/Quantus Patricia Duchac, Hann.Münden 8,3 Richelsdorf Duchac, Roman Ausbildungsstall Duchac

Cassito del Diabolo (HOL) Cassini I/Accord II Hans-Otto Krohn, Kaiser-Wilhelm-Koog 8,7 Wachtberg- Sterzenbach, Martin Szadkowski, Michael

Al Paolo (RHL) Arpeggio/Corradino Paul-Gerhard Leitner, Grevenbroich 8,0 Wachtberg Tillmann, Frederic Tillmann, Friedhelm

Chocolate 68 (HOL) Contender/Ahorn Z Josef Unkelbach, Erlenbach 8,3 Forst Schöllhorn, Philipp Franz, Sabine

Cillarney (OS) Chintan/Caletto I Armin Ruff, Dobel 8,2 Forst Peters, Olaf Gestüt Dobel/Karcher, Horst

Filo di Speranza TB (HAN) French Kiss/Archipel Theo Binder, Forchheim 8,0 Forst Hönig, Ralf Binder, Theo

Carry 74 (OS) Clinton II/Forrester Jan-Jürgen Winter, Varel 8,0 Forst Kreuzer, Annika Winter, Jan-Jürgen

Contutto (HOL) Cartani/Joost Marion Belz, Haseldorf 8,0 Forst Schill, Alexander Schill, Joachim

Bandolero 51 (Dt.Sp.) Balzaci/Ludwig von Bayern Herbert Weißing, Bad Arolsen 8,5 Niederneisen Rüsen, Angelique Stall Distel GmbH

La Vida Loca 9 (HOL) Caretino/Cassini I Avora Pferde GmbH/Andrea Goelkel 8,3 Niederneisen Deußer, Sabrina Wenning,Dieter

Clearround 2 (OS) Clinton II/Grannus Erwin Hofeditz, Trendelburg 8,2 Niederneisen Jazbinski, Marc Lupp, Thomas

Zürich 4 (HOL) Caretino/Quinar Margit Petersen, Sollwitt 8,6 Hof Nordpol Carstensen, Jörg Hengststation Sollwitt GbR

L.B.Convall (HOL) Colman/Cascavelle Ernst Carsten Rolfs, Norderwöhrden 8,2 Hof Nordpol Fritzsch, Michael Liebherr, Hans

Casino 61 (HOL) Cassini I/Caretino Gerd Carstensen, Hörup 8,0 Hof Nordpol Carstensen, Jörg Carstensen, Gerd

Grossi's Zarina (HOL) Nekton/Calando I Katrin Grossmann, Wöhrden 8,0 Hof Nordpol Meves, Jan Grossmann, Katrin

Carraldo (HOL) Caretino/Painter's Row xx Hobe Magens, Ottenbüttel 8,3 Hof Nordpol Gröpper, Claas Haack, Joachim

Linnea 8 (HOL) Landos/Quintero ZG Jan u.Karin Lüneburg, 8,1 Hof Nordpol Lüneburg, Rasmus ZG Lüneburg, Jan u.Karin

Casalino 2 (HOL) Contendro II/Gaspari I Tjeert Rijkens, Elmshorn 8,1 Hof Nordpol Johansson, Jenny Stall Tjeert Rijkens

Coolmint (MECKL) Coolidge/Piment Manja Pruschinski, Dranske 8,4 Prussendorf Sass, Julian Landgestüt Redefin

Cypriana 4 (MECKL) Cypriano/Grabensprung Gestüt Ganschow/inh.F.Mencke, Gutow 8,2 Prussendorf Schilloks, Ramona Gestüt Ganschow

Curado 3 (HAN) Cassus/Escudo I Karsten Waltemathe, Winsen 8,1 Prussendorf Brandt, Thomas Waltemathe, Friedhelm

Crüger (OS) Converter/Kolibri Dr.Andreas Kersten, Kettenis 8,0 Prussendorf Kersten, Friederike Kersten, Dr.Franziska

Calibur 8 (HOL) Cassini I/Lou Bega Michael Eitel, Freihung 8,5 Königsbrunn Karle, Verena Karle, Günther

Limboy (DS) Limbus/Cmpliment Lars Skala, Helbra 8,2 Königsbrunn Hahn, Thomas Schappin, Stefan

Monte Carlo 12 (BAY) Monte Bellini/Karon Stefan Weyer, Langerringen 8,1 Königsbrunn Maciej, Chomiak Burkhart, Werner

Cort 2 (HOL) Con Air/Quantum Hans-Hermann Gericke, Tönning 8,0 Königsbrunn Greene, Lawrence Greene,Lawrence

Commissario 7 (HAN) Catoki/Contendro I Dr.Carsten Haack, Freiburg 8,5 Viernheim Friemel, Dr.Günther Friemel, Dr.Günther

H.W.’sScampolo (BAWÜ) Stalypso/Ganymed I Hannelore Weber, Bissingen 8,4 Viernheim Kurz, Jürgen Weber, Hannelore

Queens Coeur (HAN) Quite Easy I/Graf Grannus Kersti Aronis, Hamburg 8,2 Viernheim Herbert, Bernd Denkhaus, Ira

Somerset 4 (HAN) Stolzenberg/Drosselklang II Barbara Ivemeyer, Bad Essen 8,1 Viernheim Kunzmann, Frank Kunzmann, Frank

For Cornet (HAN) For Pleasure/Cornet Obolensky Jens Meyer, Dorum 8,0 Viernheim Oppermann, Jörg König, Leo

Quiet Please S (HOL) Quinar/Capitol I Horst Schneider, Homberg 8,0 Viernheim Rininsland-Schröder, DorotheeSchneider, Horst

Dylon (HOL) Diamant De Semilly/Carry Gerhard Ohlsen, Oevenum 8,8 Böbs Kleis, Thomas Mahlstedt, Margarete

Mr. Sie (HOL) Montender/Reichsgraf Ewald Wigger,Remmels 8,2 Böbs Ahlmann, Dirk Wigger,Ewald

Castelan 3 (HOL) Casiro I/Sandro Dirk Hansen, Ottenbüttel 8,5 Böbs Ahlmann, Dirk Sport a Media Sro

C’est Lotta (OS) Clearway/Totoche du Banney Michaela Möller, Havekost 8,0 Böbs Schulz, Rainer Beckendorf, Svenja

Sechsjährige Springpferde mit Zusatzplatzierung-qualifiziert



Pferd (Zuchtgebiet) Abstammung Züchter Note Veranst.-Ort Reiter Besitzer

Escusa (HAN) Escudo I/Stakkato Udo Wagner, Denkte 8,5 Bottrop Gorski, Julia Gorski, Ute

Simao 3 (HAN) Stalypso/Landadel Eberhard Wotte, Rhede 8,3 Bottrop Auffarth, Sandra Strodthoff, Helmut

Argelith Squid (HAN) Salito/Gibraltar Ralf Girndt, Peine 8,1 Bottrop Bitter, Eva Reitstall Argelith Bitter GbR

Balou de la Fox (WEF) Balou de Rouet/Akitos xx Egon Ferkmann, Ascheberg 8,1 Bottrop Jerke, Dirk Schröder, Sigrid

Corella 9 (WEF) Colbert GTI/Roncalli xx Hermann Vengels, Schermbeck 8,1 Bottrop Renzel, Markus Equo Reitsport GmbH

Deauville S (HOL) Diamant de Semilly/Lux Julius-Peter Sinnack, Bocholt 8,4 Bottrop Dowe, Hendrik Sinnack, Julius-Peter

Cassinja S (ZW) Carinjo/Cassini I Josef Schwinn, Beckingen 8,2 Bottrop Dowe, Hendrik Schwinn, Jennifer

Be My Boy 3 (WEF) Balou de Rouet/Pro Ratio Antonius Hartmann, Münster 8,2 Bottrop Holz, Thomas Hofschröer, Hans Jun.

Carlina 24 (HOL) Caretino/Corofino I Volker Thedens, Liethca 8,0 Bottrop Brinkmann, Markus Brinkmann, Wolfgang

Cato 68 (OS) Chequille/Ratsherr Kirsten Holder, Gomadingen 8,0 Bottrop Renzel, Markus Equo Reitsport GmbH

Stakko (HAN) Argelith Stakkato/Embassy 4 Dr.Bonny-Jasmin Jacobs, Hohenhameln 8,8 Werne Tebbel, Maurice Tebbel, Rene

Carento (HOL) Caretino/Contender Dr.Axel Schürner, Nideggen 8,4 Werne Eckermann, Henrik von Gestüt Gut Neuenhof

Quinta (HOL) Quality/Leuthen I Willi Bruns, Hamminkeln 8,3 Werne Ehning, Johannes Sportpferde Ehning GbR

Forchello (WEF) For Pleasure/Collin L Oleksandr Onyshchenko, Kyiv 8,1 Werne Eckermann, Henrik von Equus Invest AG

Stalido (HAN) Stakkato/Calido I Renate Bosse, Wendeburg 8,6 Werne Bitter, Eva Jordan, Eberhard



Capistrano 2 (WEF) Cornet Obolensky/Pilot Nordrhein-Westf.Landgestüt 8,4 Werne Goldfuß, Jens Ramsbrock, Heinrich

Sansibar 89 (HAN) Stakkato Gold/Wolkenstein 6 Lucas Smidt, Krummhörn 8,2 Werne Tebbel, Maurice Tebbel, Rene



Cornetto 35 (WEF) Cornet Obolensky/Polydor Marc Idelmann, Großenkneten 8,2 Werne Könemann, Gerd Lambardt, Wilhelm

Argelith Squid (HAN) Salito/Gibraltar Ralf Girndt, Peine 8,5 Werne Bitter, Eva Reitstall Argelith Bitter GbR

Signature 2 (HAN) Stolzenberg/Amaretto D I Shawna Russel, Dewinton,Alberta 8,4 Werne Öhmann, Thomas Thies, Alexander

Lesley 63 (WEF) Lasino/Grannus Helmut Schäfers, 8,2 Werne Rieskamp-Goedeking, Tim Nixdorf, Renate

Carlisco (OS) Carinue/Papillon Rouge Gestüt Lewitz, Steinfeld 8,0 Werne Könemann, Gerd Gestüt Lewitz

Skribbelino (HAN) Stakkato/Gloster Friedrich Niemeyer, Petershagen 8,0 Werne Dieckmann, Hubertus Niemeyer, Friedrich

Quirino 6 (HOL) Quinar/Calido I Reimer Siebke, St.Michaelisdonn 8,0 Werne Beckmann, Michael Reitsport Massener Heide GmbH

Casallo 3 (HOL) Casall/Carvallo BB Karin Blöcker, Nettelsee 8,0 Werne Ehning, Johannes Nybor Pferde GmbH & Co.KG

Cellestine (MECKL) Cellestiel/Kolibri ZG Kostros/Ortmann GbR, Bollewick 8,1 Meppen Krage, Kathrin Ummen, Konrad

Special One 2 (HAN) Stakkato/Escudo I Hans-Heinrich Pahlmann, Uetze 8,2 Meppen Nielsen, Denis Gestüt Sprehe GmbH

Bonaventura 3 (HAN) Balou du Rouet/Grannus Rudolf Gauglitz, Moormerland 8,0 Meppen Rudolph, Sven Niedersächs.Landgestüt Celle



Cafe's Champus (OS) Cafe au lait/Calido I Hildegard Kuhlmann, Bramsche 8,0 Meppen Tebbel, Rene Kuhlmann, Hildegard

Landeur 3 (OS) Lauterbach/Lasangos Gestüt Lewitz, Steinfeld 8,0 Meppen Schweizer, Manuela Gestüt Lewitz

Cellestine (MECKL) Cellestiel/Kolibri ZG Kostros/Ortmann GbR, Bollewick 8,1 Meppen Krage, Kathrin Ummen, Konrad

Lord Quidam (OLD) Lordanos/Quidam de Revel Alfons Brüggehagen, Molbergen 8,6 Bremen Soasth, Gerd Sosath, Gerd



Tailormade Stardust (HAN) Stakkato/Goodman Gerald Wiese, Ottersberg 8,2 Bremen Astrup Jensen, Saskia Tailormade Stallion ApS/Pedersen,

Royal Espri 2 (HAN) Royal Blend/Espri Eibe Icken, Dorum 8,0 Bremen Schumann, Guido Familie Fitschen

Shine a Light 2 (HAN) Stakkato/El Bundy I Dr.Cord Gaus, Adelheidsdorf 8,5 Bremen Gaus, Moritz Gaus, Moritz

Contador 11 (HOL) Con Air/Lord Calando Regine Pieck, Niederkassel 8,1 Bremen Brocks, Karl Erdmann, Bernfried

Canturado 2 (OLD) Canturo/Lord Liberty Georg Dierker, Lindern 8,0 Bremen Weichert, Jan-Philipp Erdmann, Bernfried

Connor 48 (HOL) Casall/Cor de la Bryere Eduard Struve, Satrup 8,6 Lübeck Konle, Thomas Verb.d.Z.d.Holst.Pferdes

Nightfire 25 (HOL) Numero Uno/Cambridge Otto Boje Schoof, Hedwigenkoog 8,0 Lübeck Brinkop, Antonia-Selina Verb.d.Z.d.Holst.Pferdes

Quarz 9 (HOL) Quintero/Caretino Frauke Bahnsen, Leck 8,3 Lübeck Konle, Thomas Verb.d.Z.d.Holst.Pferdes

Argelith Squid (HAN) Salito/Gibraltar Ralf Girndt, Peine 8,5 Werne Bitter, Eva Reitstall Argelith Bitter GbR

Quirino 6 (HOL) Quinar/Calido I Reimer Siebke, St.Michaelisdonn 8,0 Werne Beckmann, Michael Reitsport Massener Heide GmbH

Signature 2 (HAN) Stolzenberg/Amaretto D I Shawna Russel, Dewinton,Alberta 8,4 Werne Öhmann, Thomas Thies, Alexander

Stalido (HAN) Stakkato/Calido I Renate Bosse, Wendeburg 8,6 Werne Bitter, Eva Jordan, Eberhard

Forchello (WEF) For Pleasure/Collin L Oleksandr Onyshchenko, Kyiv 8,1 Werne Eckermann, Henrik von Equus Invest AG

Bluerell S (OS) Chacco-Blue/Landcapitol Doris Scherwitzki, Holdorf 8,8 Stadthagen Temme, Christian Scherwitzki, Doris

Chayenne 283 (OS) Chacco Blue/Calido I Hildegard Kuhlmann, Bramsche 8,5 Stadthagen Temme, Christian Kuhlmann, Hildegard

Beautiful Mind 5 (OLD) Balou de Rouet/Grandeur Matthias Böckermann, Damme 8,4 Stadthagen Temme, Christian Mählmann, Hannes



Curt 12 (HOL) Cassiano/Cantus Jürgen Wullweber, Tangstedt 8,2 Stadthagen Böhner, Florian Gestüt Neritz

Queen of Hearts 3 (MECKL) Grandino/Baloubet de Rouet P.S.Pferdehaltung GmbH,Neustadt-Glewe 8,2 Stadthagen Grüter, Dennis Elmgestüt Drei Eichen GmbH

Quecherro (HOL) Quinar/Carthago Kristin Wahlers, Verden 8,1 Stadthagen Bölte, Verena EWahlers, Kristin

Cantara 59 (HES) Cristo/Cassone Thomas Brandt, Winsen 8,0 Stadthagen Brandt, Thomas Brandt, Thomas

Marquis Bellini (DtSp) Monte Bellini/Cassandro II Mario Schipler, Oberheldrungen 8,0 Stadthagen Lakomy, Natalia Lakomy, Burghard

Campus 25 (HAN) Callido 11/Matco AA Karl-Heinz Scherwitz, Rheinau 8,0 Stadthagen Auffarth, Sandra Grashorn, Gerald

Chacco's Girl (BAWÜ) Chacco Blue/Centesimo I Andrea Kopp, Reiskirchen 9,0 Weingarten Peters, Olaf Kopp, Andrea



Savita 2 (BAWÜ) Stakkato Gold/Centesimo Sabine Rothfuss, Sulz 8,8 Weingarten Jung, Michael Flaig, Dr.Hermann

Winterkind 2 (HOL) Consens/Cassini I Hans Dieter Beil, Jahrsdorf 8,5 Weingarten Köhl, Selina Mönig, Eugen

Sunshine at Midnight (OLD) Sir Landadel/Landfalk Michael Schweizer, Berlin 8,4 Weingarten Jung, Michael Schweizer, Michael

Scirocco 91 (HAN) Salito/Escudo I Sven Kahrens, Dedelsdorf 8,2 Weingarten Müller, Jan Gaus, Robert

Colestus (WEF) Cornet Obolensky/Stakkato Hartwig Rellensmann, Extetal 8,0 Riesenbeck Döring, Marcus Reitsport Massener Heide GmbH

Black Jack 175 (WEF) Cornet Obolensky/Heraldik xx Thomas Schindler, Achern 8,0 Riesenbeck Kukuk, Christian Gestüt Gut Neuenhof/Schürner, Axel Dr.



Lucie 204 (OLD) Luxius/Come On Dietrich Schulze, Wedemark 8,3 Riesenbeck Eckermann, Henrik von Winter-Schulze, Madeline

Carento (HOL) Caretino/Contender Dr.Axel Schürner, Nideggen 8,2 Riesenbeck Eckermann, Henrik von Gestüt Gut Neuenhof

Forchello (WEF) For Pleasure/Collin L Oleksandr Onyshchenko, Kyiv 8,1 Riesenbeck Eckermann, Henrik von Equus Invest AG

Cosmashiva 4 (WEF) Christiano/Pit I Hans-Joachim Wehberg, Gevelsberg 8,0 Riesenbeck Könemann, Gerd Wehberg, Hans-Joachim

Luke 102 (WEF) Lenardo/Corrado I Werner Raffenberg, Menden 8,0 Riesenbeck Winkelhaus, Philipp Reiker, Karl

Lorezi (OLD) Lord Pezi/Sandro Carsten Olding, Neuenkirchen 8,2 Wachtberg Kleinpenning, Nastasja Sportpferdehaltung Andreas Knippling

Amsterdam 21 (RHL) Acorado's Ass/Augustinus xx Hans-Jakob Büsch, Bonn 8,0 Wachtberg Büsch, Jan Büsch, Hans-Jakob

Pigoria T (RHL) Pino Colado/Grand Ferdinand II Friedhelm Tillmann, Grevenbroich 8,0 Wachtberg Tillmann, Frederic Tillmann Friedhelm

Canturos Pepper Ann (OLD) Canturo/Sergeant Pepper Jürgen Kurz, Frielendorf 8,6 Zeiskam Winkels, Daniela Fischer, Vanessa

Chief-Johnny (WEF) Cornet Obolensky/Carolus I Thomas Schierbaum, Enger 8,4 Zeiskam Witzemann, Andy Zimmermann, Christiph

Comander 7 (HOL) Cassini II/Caretino Ocke Fruechtnicht, Midlum-Marsch 8,1 Zeiskam Wilmsen-Himmes, Lukas Freier, Philipp

Waidfee 13 (HOL) Cristo/Ariadus Hugo Plambeck, Schöhorst 8,1 Zeiskam Kolthoff, Thorsten Stecher, DR.Rolf

Sidney 160 (HAN) Stolzenberg/Raphael I Carola Lampe, Holle 8,5 Zeiskam Kölz, Markus Mayer, Erwin

Wilhelmine 48 (HOL) Cassini II/Catano Rainer Drommershausen, Wetzlar 8,2 Zeiskam Broich, Dominik Koenen, Sylvia

Costa Calma L (HOL) Corrado I/Lord Albert Looft, Heiligenstedten 8,2 Zeiskam Chantelou, Philippe Baack, Heinrich W.

Watokia G (HOL) Catoki/Silvester 34 Cay Christoph Gröpper,Toekendorf 8,0 Zeiskam Himmelreich, Luisa Gröpper, Cay Christoph

Chilli Pepper 8 (ZW) Chalan/Grandus Eugen Schmidt, Kaiserslautern 8,0 Zeiskam Schmidt, Wolfgang Schmidt, Eugen

Crunch de Bergerac (BAWÜ) Cyrano de Bergerac/Grafenstein Jürgen Löffler, Obersulm 8,0 Zeiskam Ostermann, Nicole Löffler, Jürgen

Charisma VB (MECKL) Cellestial/Cyrell Volker Bredenkamp, Bastorf 8,0 Zeiskam Fleer, Reinhard Beiner, Manfred

Ciros (BAWÜ) Cristo/Carracci ZG Markus Diez, Illmensee 8,7 Moos Hacker, Uli Hagn, Andrea

Casando B (BAY) Cassini II/Lando Ditmar Bayer, Freirachdorf 8,5 Moos Bachl, Tobias Hengststation Bachl

Curriculo (HAN) Contendro I/Stakkato Jürgen Hattebuhr, Burgwedel 8,3 Moos Mühlbauer, Thomas Bayr.Haupt-u.Landgest.Schwaig.

Zoe 42 (BAY) Landprinz/Quartier Latin Christina Fischmann, Vilshofen 8,2 Moos Szasz, Sandor Stocker, Günther

Coca Cola 6 (OS) Capilano/Akzent II Bernhard Hauer, Kippenheim 8,2 Moos Raytchev, Rossen Bucher-Lüthi, Brigitt

Internet 3 (OLD) Incello/Accord II Gerd Sosath, Lemwerder 8,1 Moos Güss, Daniel Sosath, Gerd

Funky Town 10 (HAN) For Edition I/Drosselklang I Bernd von der Fecht, Oberndorf 8,1 Moos Stahl, Sandra IB Berger GmbH

Cepetto 6 (BAY) Cornet Obolensky/Lavall II Eva-Maria Schmid, Utting 8,0 Moos Schmid, Maximilian Schmid, Maximilian

Con Spirit 7 (BAY) Cornet Obolensky/Acorado I Anton Schindele, Unterthingau 8,0 Moos Dassler, Daniel Dassler, Daniel

Gin Fizz 65 (HAN) Graf Top/Acord II Karl Wüstefeld, Duderstadt 8,4 Richelsdorf Klaproth, Dirk Wüstefeld, Karl

Cassano 12 (HOL) Cassiano 3/Contender Karl-Hermann Raab, Rüsselsheim 8,1 Richelsdorf Berger, Sabrina Raab, Karl-Hermann

Cannabis 10 (HAN) Contendro I/Grand Amour ZG Karl u.Volker Emde, Korbach 8,0 Richelsdorf Schaffner, Jörg Murmann, Richard

Cliffhanger (HOL) Cristo/Corrado I Peter Böge, Schönhorst 8,3 Richelsdorf Konle, Thomas Verb.d.Z.d.Holst.Pferdes

Queenie 17 (OLD) Quidam/Cordalme Z Leo König, Gehrde 8,1 Richelsdorf Konle, Hans-Peter König, Leo

Gino 591 (HAN) Graf Top/Drosselklang Eduard Voss, Eydelstedt 8,0 Richelsdorf Schäfer, Jörg Voss, Eduard

Cerousi (MECKL) Cero I/Ussuri xx Bodo Holtz, Plau 8,6 Blüthen Wascher, Daniel Landgestüt Redefin

DSP Collind (DS) Collini/Kaiserwind Detlef Meister, Dobbrun 8,5 Blüthen Wißenbach, Martin Stiftung BHLG

Aragones (DS) Askari/For Pleasure Karl-Ernst Jung, Engersen 8,3 Blüthen Bruhns, Robert Bruhns, Robert

Friedrich 29 (HAN) Forsyth/Cosinus B Dietrich Denker, Markt-Schwaben 8,1 Blüthen Selke-John, Jasmin Schönbrunn, Angela

Con Vento (HAN) Converter/Donnerschlag Alfred Uhlenwinkel, Sudwalde 8,5 Niederneisen Kurpiewski, Rafal Müller, Jürgen



Baloue's Flying sister 2 (OLD) Balou du Rouet/Grandeur Stall Troff, Jemgum 8,4 Niederneisen Bülles, Diana Stall Troff

Public View (RHL) Prado/Landadel Christian Strunk, Xanten 8,2 Niederneisen Heyne, Werner Sarres, Herbert

Colmani 2 (WEF) Cornet Obolensky/Renoir I Ansgar Westrup, Havixbeck 8,0 Niederneisen Deryckere, Lucas Deryckere, Lucas

AB 19 Mahabone (HOL) Corrado I/Alcatraz Dieter Pingel, Altenmoor 8,0 Hof Nordpol Hess, Christian Tuzlali, Akela

Clooney H (WEF) Conteur I/Coriolan Hans Hoffmann, Neunkirchen-Seelscheid 8,3 Hof Nordpol Characklis, Erin Michaels & Beerbaum GmbH

Quintago (HOL) Quantum/Carthago Franz Sager, Wacken 8,4 Hof Nordpol Lund, Charlotte Von Rönne Sportpferde GmbH

Cassilux (HOL) San Patrignano Cassini/Lux Z Kersten Kühl, Seester 8,2 Hof Nordpol Johansson, Jenny Stall Tjeert Rijkens

Curt 12 (HOL) Cassiano/Cantus Jürgen Wullweber, Tangstedt 8,0 Hof Nordpol Böhner, Florian Gestüt Neritz

Lauck's Locke (HOL) Levisto/Carthago Carsten Lauck, Pinneberg 8,0 Hof Nordpol Frazer, Christopher Lauck, Carsten

Wapiti 143 (HOL) C-Trenton Z/Lord Calando Alexander Jahr, Hodorf 8,0 Hof Nordpol Schnell, Sascha Jahr, Isabel

AB 19 Mahabone (HOL) Corrado I/Alcatraz Dieter Pingel, Altenmoor 8,0 Hof Nordpol Hess, Christian Tuzlali, Akela

Clooney H (WEF) Conteur I/Coriolan Hans Hoffmann, Neunkirchen-Seelscheid 8,3 Hof Nordpol Characklis, Erin Michaels & Beerbaum GmbH

Cyrus L. (HOL) Cartani/Calypso Werner Löffler, Arlewatt 8,1 Hof Nordpol Behrend, Björn Löffler, Werner

Wicora (HOL) Corrado I/Cassini II Hans-Joachim Kahl, Oelixdorf 8,1 Hof Nordpol Frazer, Christopher Hansen, Otto

Mara 356 (Dt.SP.) Monte Bellini/Askari David Gotzel, Schermen 8,2 Prussendorf Gotzel, Anne-Katrin Gotzel, David

Cherowa (OLD) Cellestial/Sir Caletto Rüdiger Hartig, Schwerin 8,1 Prussendorf Rückert, Rene Auge, Josef

Askoto (Dt.Sp.) Askari/Lesotho Jana Minack, Buchholz 8,0 Prussendorf Wißenbach, Martin Stiftung BHLG

Aragones (Dt.Sp.) Askari/For Pleasure Karl-Ernst Jung, Engersen 8,7 Schwanebeck Bruhns, Robert Bruhns, Robert

La Scala 5 (WEF) Larson/Phantom Heiner Rohmann, Marl 8,5 Schwanebeck Müller, Christin Goessing, Lutz

Capri 87 (OS) Colander/L.A. Matthias Polster, Groeblitz 8,2 Schwanebeck Kage, Thomas Ladegast, Dagmar

Stoneman LP (HAN) Schwarzenegger/Antaeus Wilhelm Harling, Sottrum 8,0 Schwanebeck Hecht, Holger Hecht, Holger

Cassiana 7 (HOL) Cassiano/La Zarras Sebastian Otten, Euskirchen 8,8 Klein Roscharden Tebbel, Maurice Otten, Sebastian

Esprit 361 (HAN) Embassy I/Crazy Classic Helmut Eggers, Hamburg 8,5 Klein Roscharden Erbach, Peter Erbach, Peter

Tailorrmade Count On Me (HAN) Cornet Obolensky/ Ansgar Holtgers, Herzlake 8,4 Klein Roscharden Astrup Jensen, Sashia Tailormade Stallion ApS

Armitano (OS) Armitage/Caretano Z Hartwif Wigger, Stellshagen 8,3 Klein Roscharden Klatte, Guido jun. Wendeln, Bernhard

Chamberlain 59 (OS) Chacco Blue/Last Liberty Hermann-Josef Lüssing, Haren 8,3 Klein Roscharden Bendel, Hartwig Lüssing, Hermann-Josef

Balou d’Air (HAN) Balou de Rouet/Perpignon Kristina Getzin, Scheeßel 8,2 Klein Roscharden Huser, Daniel Kubens, Dr.Wolfgang

Stakkato Special (OLD) Stakkato Gold/Espri Anne Haase, Ottersberg 8,2 Klein Roscharden Vaske, Otto Sportpferdevermittlung R.Buesing

Cashmaker (DS) Calido I/Lafitte Frank Timmreck, Schwarzholz 8,2 Klein Roscharden Markus, Karl-Heinz Wendeln, Paul

Chazaro (OS) Chacco Blue/Calvaro Z Gestüt Lewitz, Steinfeld 8,1 Klein Roscharden Thoenes, Tobias Gestüt Lewitz



Toulonia (OS) Toulon/Balou de Rouet Gestüt Lewitz, Steinfeld 8,6 Klein Roscharden Freese,Bastian Gestüt Lewitz

Lord Quidam (OLD) Lordanos/Quidam de Revel Alfons Brüggehagen, Molbergen 8,5 Klein Roscharden Sosath, Hendrik Sosath, Gerd

Nintara (OS) Nintender/Cento Gestüt Lewitz, Steinfeld 8,4 Klein Roscharden Thoenes, Tobias Gestüt Lewitz

Balou en Noir (HAN) Balou de Rouet/For Feeling Robert Gaus, Tiddische 8,3 Klein Roscharden Heyer, Joachim Block, Gabriele

Locana (OLD) Cola/Landor S Gerrit-Jan Wittmeyer, Ringe 8,3 Klein Roscharden Gärtner, Birgit Gestüt Sprehe GmbH

Lotta 167 (HAN) Landor S/Graf Grannus Hans-Werner Schubert, Hohenhenningen 8,2 Klein Roscharden Duffy, Alexander Carl Hanley Sporthorses GmbH

Contenance 15 (WEF) Cornet Obolensky/ Patrick Müller, Pforzheim 8,2 Klein Roscharden Nielsen Dennis Gestüt Sprehe GmbH

Quel Chanel (OS) Quality/Landor S Karl Heinz Schmacker, Wardenburg 8,1 Klein Roscharden Sosath, Hendrik Sosath, Gerd

Quite Nice 5 (OS) Quality/Landor S Christa Knufmann, Borken 8,0 Klein Roscharden Thoenes, Tobias Hof Kasselmann KG

Salto de Free (OLD) Stakkato Gold/Faschingsprinz Ernst Hofschröer, Fürstenau 8,0 Klein Roscharden Pacheco, Adolfo Hofschröer-Teelen, Ans



Celin 40 (OLD) Chacco Blue/Calero Jürgen Alswede, Bramsche 8,0 Klein Roscharden Alswede, Marcel Alswede, Jürgen

Luzifer V (WEF) Lord Pezi/Grandeur Karl Voßhage, Nortrup 8,0 Klein Roscharden Große-Albers, Maira Stückemann, Jürgen

Spacy Girl (RHL) Sandro Boy Junior/Rocket Star Peter Schweimanns, Nettetal 8,4 Sevelen Kleinpenning, Nastassja Holbach, Peter

Lymley (ZW) Limited Edition/Genf ZG Yvonne u.Olaf Zimmer, Losheim a.See 8,0 Sevelen Dowe, Hendrik Schinke, Lars

Crispy 15 (HOL) Cristo/Capitol I ZG Carl-Adolf u.Manfred Jessen, Bredstedt 8,6 Sevelen Symmangk, Michael Nagel, Björn

Crossfire 14 (DS) Cellestial Askari Rudi Banik, Pirow 8,5 Sevelen Symmangk, Michael Brinkmann, Wolfgang



Quintana 12 (WEF) Quidam’s Rubin/Argentinus Hermann Möller, Merzen 8,0 Sevelen Beckmann, Michael Reitsport Massener Heide GmbH

Ramira 358 (HOL) Contendro II/Aljano Charlotte Karl, Heidgraben 8,2 Königsbrunn Lill, Maximilian Gestüt Katharinenhof/Lill

Cornet’s Courage (OLD) Cornet Obolensky/Landstreicher Bernhard Huster, Lotte 8,0 Königsbrunn Allgäuer, Remo Dendler, Ursula

Contados (HOL) Contender/Mytens xx Ariane Denker, Wesenberg 8,1 Königsbrunn Seidlitz, Jennifer Eichert, Nikolaus

Luna 1509 (ZFDP) L’avian/Leander M Leo König, Gehrde 8,8 Viernheim Sprehe, Jörne Meyer zu Lösebeck, Anke

Cascadeur 88 (HOL) Cassini I/Barnaul xx Anne-Christine Thiede, Westerdeichstrich 8,4 Viernheim Most, Michael Axel Abhau Sportpferde GmbH

Cassano 12 (HOL) Cassiano 3/Contender Karl-Hermann Raab, Rüsselsheim 8,1 Viernheim Berger, Sabrina Berger GbR

Chilento’s Boy (HOL) Chelento/Colman Johann Peter Lass, Leck 8,7 Viernheim Deußer, Nadine Deußer, Helge

Cayenne 178 (BAY) Contendro I/Chellano Z Wolfgang Stumpf, Tirschenreuth 8,2 Viernheim Sprehe, Jörne Sprehe, Jörne

Cool Boy 22 (OS) Cellini/Cordobes I Armin Ruff, Dobel 8,0 Viernheim Brahner, Melanie Hesser, Erich

Surinam 2 (HAN) Satisfaction I/Quidam de Revel Carsten Wiedemann, Uelzen 8,0 Viernheim Herbert,Bernd Lamberth, Andreas

FBW Claus KvonClearway(BAWÜ)Clearway/Burggraaf Udo Kosel, Scheidegg 8,0 Viernheim Kurz, Jürgen Kosel, Udo

Cleo WF (BAWÜ) Colman/Lacantus Walter Frank, Schrozberg 8,0 Viernheim Kurz, Jürgen Frank,

Calle Cool 10 (HOL) Cesano II/Quinar Witt Pferdezucht GbR, Norderwöhrden 8,6 Legelshurst Schill, Alexander Schill GbR, J.u.R.

Sunfire 9 (HAN) Stakkato/Contender Elmar Vogel, Enger 8,4 Legelshurst Jung, Michael Flaig, Dr.Hermann

Savita 2 (BAWÜ) Stakkato Gold/Centesimo I Sabine Rothfuss, Sulz 8,3 Legelshurst Jung, Michael Flaig, Dr.Hermann

Choreograf 2 (HOL) Cassini I/Carpaccio Jürgen Afflerbach, Königsbrunn 8,2 Legelshurst Girardi, Silvia Clausen, Georg

Sirius Brown (HAN) Stolzenberg/Legat Heinrich Verwold, Isterberg 8,1 Legelshurst Müller, Alexander Sallmann, Markus


Fünfjährige Springponys

Pferd (Zuchtgebiet) Abstammung Züchter Note Veranst.-Ort Reiter Besitzer

Nuno 6 (WEF) Nabucco R/Van Gogh R Christel Noltmann-Kröger, Ladbergen 8,8 Olfen-Vinnum SchulzeTopphoff, Marie Habermehl, Hans-Jürgen

Makuna Matata WE (WEMS) MachnoCarwyn/Losander Hans Huster-Klatte, Lastrup 8,5 Olfen-Vinnum Klatte, Victoria Klatte, Hans

Carlsson 55 (RHL) FS Champion de Luxe/Doodoo Uwe Helmich, Emmerich 8,2 Olfen-Vinnum Palster, Johannes Bodenkamp, Dr.Katja

Lord L (HAN) Le Matsjo/Seven Mountain ZG Martina u.Hauke Lafrenz, Hemmoor 8,1 Olfen-Vinnum Beyer, Evelyn Köster-Beermann, Angelika

Pascal S.W. (WEF) Principal Boy/Bolero Hugo Schulze Wartenhorst, Everswinkel 7,8 Olfen-Vinnum Kolkmann, Tim Schulze Wartenhorst, Hugo

Debby 138 (WEF) Dumbledore AT/Leonardo Hermann Berger, Schöppingen 7,7 Olfen-Vinnum Becker, Janine Berger, Hermann

Mastro's Salivan (S-THÜR) Blacklands Hoeve's Mr.Silvano/Downland Donner Manuela Roscher, Gablenz 8,7 Olfen-Vinnum Höcke, Hanna Maria Höcke, Markus

Top Montreal (WEF) Marsvogel xx/Top King Josef Vole, Lüdinghausen 8,4 Olfen-Vinnum Ercken, Lea BG Vole u.Ercken

Mr.Rubby Bubbel (BBANH) Marsvogel xx/Courage ZG Rudolf u. Angelika Schmidt, Wulkow 8,4 Olfen-Vinnum Schepergerdes, Kia Schepergerdes, Kia

Timberland 15 (ZFDP) Top Mosaik/Sandro Song Sascha Hahn, Bramsche 8,0 Olfen-Vinnum Stolmeijer, Kathrin Stolmeijer, Sabine

Mad Max 69 (WEMS) Machno Carwyn/Mentos Britta Klatte, Lastrup 8,0 Olfen-Vinnum Thomann, Kai Klatte, Victoria

Headliner (WEMS) Halifax/Losander Gestüt Kastanienhof, Großenkneten 7,6 Olfen-Vinnum Graefe, Fabienne Salmuth, K.u.Dr.Kai von

Matcho Man 4 (RHL) Mentos Charmeur/Power Boy Friedhelm Tillmann, Grevenbroich 7,8 Kranenburg-Frasselt Tillmann, Celine Merkel,Uschi

Crissel T (RHL) Crockodile Rock/Mentos Charmeur Friedhelm Tillmann, Grevenbroich 7,7 Kranenburg-Frasselt Tillmann, Celine Tillmann, Friedhelm

Dollar Girl 38 (WEF) Douglas/Mentos Karl Brocks, Waltrop 7,7 Olfen-Vinnum Weber, Lara Brocks, Karl

Paulina SG (RHL) Pilatus/Downland Folklore Gerd Schulte-Geldermann, Kranenburg 7,6 Kranenburg-Frasselt Verheyen, Melina Schulte-Geldermann, Gerd

Milaine T (RHL) Mentos Charmeur/El Beauty Friedhelm Tillmann, Grevenbroich 7,5 Kranenburg-Frasselt Sandner, Patrick Tillmann, Friedhelm

Casanova WE (WEMS) Cyriac WE/Viktoria's Colano Emma Ellers, Emstek 8 Bocholt-Stenern Scherenberg,Marcel Könemann, Lara u. Gerd

Carlsson 55 (RHL) FS Champion de Luxe/Doodoo Uwe Helmich, Emmerich 7,7 Bocholt-Stenern Palster, Johannes Bodenkamp, Dr.Katja

White Peal (WEF) Douglas/Nantano Karl Brocks, Waltrop 7,7 Bocholt-Stenern Bröckmann, Elena Höwer, Daniela

Theo Jackson (WEMS) Trentino/Bronllwyn Cha-Cha Hermann Kraemer, Bocholt 7,6 Bocholt-Stenern Oliveira, Michel Tepasse, Sylvia

Nouveaux (ZFDP) Niveau/Condor II Jens Geffken, Langwedel 7,5 Bremen-Schimmelhof Rolf, Maximilian Geffken, Birgit

White Peal (WEF) Douglas/Nantano Karl Brocks, Waltrop 8,4 Mettingen Bröckmann, Elena Höwer, Daniela

Cyriac Son (WEMS) Cyriac WE/Renoir Laurenz Lamping, Visbek 8,1 Mettingen Scheel, Christin Myritz, Heike

Carpe Diem 61 (HOL) Charming Boy/Llaun Taniwr Anne Skowronski, Ammersbek 8,0 Mettingen Wendt,Fabienne Familie Wendt

Lord L (HAN) Le Matsjo/Seven Mountain Natan ZG Martina u.Hauke Lafrenz, Hemmoor 8,0 Mettingen Beyer, Evelyn Köster-Beermann, Angelika

Night Checker (WEF) Night Star III/Davignon Klaus Böning, Wallenhorst 7,9 Mettingen Böning, Lena Böning, Klaus

Cascarda 3 (WEMS) Lux-Dressage Hennes/Balthasar Alfons Lamping, Visbek 7,8 Mettingen Dänekas, Marec Dänekas, Marec

Deja-Vue 6 (WEF) Der feine Lord AT/Nansen Werner Leusmann, Greven 7,8 Mettingen Ross, Jule Ross, Jule

Pilatus Girl (WEMS) Pilatus/Apollo van Heel ox Anne Gerdes, Friesoythe 7,6 Mettingen Bührmann, Jaqueline Bührmann, Jaqueline

Mr.Rubby Bubbel (BANH) Marsvogel xx/Courage ZG Rudolf u.Angelika Schmidt, Wulkow 7,6 Mettingen Schepergerdes, Kia Scherpergedes, Kia/ZG Schmidt

Chic in Time (WEF) FS Champion de Luxe/Golden Dancer Andrea Bartl-Mugrauer, Künzelsau 7,5 Mettingen Dettmer, Ann-Katrin Delker, Anton

FH Nightrider (BBGANH) Nightfire/Kaiserwinner Detlef Schwolow, Dallgow-Döberitz 7,2 Mücke Hensel, Ulrich Schwolow, Detlef

Lehnsmanns Pennylane (HOL) Giorgio N/Hondsdrug Don Gregory Hans-Heinrich Stien, St.Peter-Ording 8,0 Hof Nordpol Jensen, Jana Stien, Hans-Heinrich

Chattanooga 16 (HAN) FS Chicago/Benetton S Artur Bruenjes, Lilienthal 7,8 Hof Nordpol Jensen, Jana BG Wegner u.Popp/Wegner, Olaf

Salvador 135 (HOL) Sambesi/Nangrando ZG Johannes u.Nis Kahlke, Brekendorf 7,7 Hof Nordpol Thiesen, Lina Thiesen, Lina

Topolino 18 (SA-THÜR) Traumprinz/Thriantas Norbert Hartmut Schack, Mühlberg 8,6 Mühlberg Gräf, Diana Schack, Hartmut


Sechsjährige Springponys

Pferd (Zuchtgebiet) Abstammung Züchter Note Veranst.-Ort Reiter Besitzer

Nightlady 4 (WEF) Notre Beau/Nobel Josef Einck-Rosskamp, Velen 8,8 Olfen-Vinnum Bone, Lea Bone, Thomas

Twyx (ZFDP) Top Anthony I/Gamblers Star Sascha Hahn, Bramsche 8,6 Olfen-Vinnum Ligges, Marie Ligges, Kai

Drambuie 9 (WEF) Dornik B/Til The Champ Lore Cremer, Warstein 8,5 Olfen-Vinnum Pllmann-Schweckhorst, Lena Cremer, Lore

GGN For Next Generation (HAN) For Kids Only/Magnum Rike Wrede, Cappel 7,9 Olfen-Vinnum Tillmann, Celine Tillmann, Friedhelm

Call me Campino (WEF) Charm of Nibelungen/FS Pour l'Amour Reiner Bockholdt, Steinfurt 7,9 Olfen-Vinnum Weber, Lara Bockholdt, Reiner

Cacau 10 (WEMS) Cyriac WE/Thrianta's Norman Yvonne Fiswick, Markhausen 7,8 Olfen-Vinnum Bührmann, Jaqueline Bührmann, Jaqueline

Laudatio Con Dia WE (WEMS) Laudatio/Condor II Norbert Frohne, Merzen 7,5 Olfen-Vinnum Beyer, Evelyn Beyer, Robert

Gambo N (HOL) Giorgio N/Sambesi Kerstin Hansen-Baig 8,2 Kranenburg-Frasselt Beckmann, Sophia Hansen-Baig, Kerstin

Laudatio Con Dia WE (WEMS) Laudatio/Condor II Norbert Frohne, Merzen 7,6 Bocholt-Stenern Beyer,Sabrina Beyer, Robert

Nightlady 4 (WEF) Notre Beau/Nobel Josef Einck-Rosskamp, Velen 7,6 Bocholt-Stenern Bone, Lea Bone, Thomas

Ninifee 28 (WEF) Night-Power/Mentos Wilhelm Sibbe, Westerkappeln 7,5 Bocholt-Stenern Knickrehm,Friederike Knickrehm, Claudia

Vabia (WEF) Veivel R/Dschingis-Khan Martina Laufmöller, Lienen-Kattenvenne 7,9 Bremen-Schimmelhof Meier, Finja Laufmöller, Martina

Durano 11 (HAN) Diamond/Spanenland's Patrick ZG Ilka Jagels, Ringstedt 7,8 Bremen-Schimmelhof Fitschen, Katharina ZG Jagels, Ilka u.Edgar

FH Dark Dream (BBG) AMD D'Agostino/ Alexander ZG Schwolow u.Gensing, Dallgow 7,6 Bremen-Schimmelhof Przestacki, Sammy Schwolow, Detlef

Chianti Classico 2 (WEF) Chantre B/Deister Franz-Josef Kalde, Schermbeck 7,5 Bremen-Schimmelhof Tietze,Janina Möller, Kristin

Just Forever WE (WEMS) Just do it/Feuerdorn Egbert Ostermann, Löningen 8,2 Mettingen Bührmann, Jaqueline Ostermann, Egbert

Pott's Pelle WE (WEMS) FS Pour l'Amour/Vivaldi ZG Pottebaum, Belm-Icker 8,0 Mettingen Wegener, Carola Pottebaum, Dr.Paul

Heaven's Comet WE (WEMS) Halifax/Condor II Bernhard Janssen, Groß Berßen 7,8 Mettingen Bührmann, Jaqueline Janning, Anna-Lena

Sambya WE (WEMS) Mentos/Cansas Kerstin Struck, Stadland 7,7 Mettingen Dettmer, Ann-Katrin Struck, Kerstin

Cacau 10 (WEMS) Cyriac WE/Thrianta's Norman Yvonne Fiswick, Markhausen 7,6 Mettingen Beyer, Evelyn Bührmann, Jaqueline

Lucky Luke 409 (WEMS) Laudatio/Freddy Gundula Rita Freydank, Bad Essen 7,5 Mettingen Timmer, Lasse Familie Hoffmann

Laika WE (WEMS) Dakar Noir/Silverado Thomas Mulder, Norden 7,5 Mettingen Miesner, Annabell Mulder, Thomas

Steendieks Monte Cassini (HOL) Eiluns Monopoly/Candillo Peter Böge, Schönhorst 7,5 Walldorf Winkenbach, Lisa-Marie Winkenbach, Marvin

Vivus vM (MECKL) Vivaldi/Orchard d'Avranches Patricia von Mirbach, Kühlungsborn 8,5 Hof Nordpol Lass, Franziska Mirbach, Patricia von

Dolany 12 (HOL) Discovery AA/Downl.Chorister Kurt Jessen, Handewitt 8,2 Hof Nordpol Carstensen, Beeke Hengststation Sollwitt GbR

Domspringer (WEMS) Dornik Boy/Neckar Horst von Seggern, Hatten 7,8 Hof Nordpol Bever, Larissa Bever, Michael
Fünfjährige Vielseitigkeitspferde

Pferd (Zuchtgebiet) Abstammung Züchter Reiter Besitzer

Amazing Spirit (OLD) Quality/Amerigo Vespucci xx Hans-Gerd Frerichs, Großenkneten Hölscher-Bölting, Vanessa Eilert, Helmut

Morgendonner (ZfdP) Matchello K/Donnerschlag Elke Johann to Settel, Großheide Brandt, Andreas Brandt, Bianca

Quarry Hill N (BAY) Quadrigus M/Wilder Kaiser xx Sabine Noack, Wolnzach-Gschwend Ostholt, Frank Noack, Sabine

Ready to do H (WEF) Rilke/Larome Hans Hofrogge, Dorsten Hoffrogge, Jens Hoffrogge, Hans

Zoraja (HOL) Lehnbach/Contender Anke Gränz, Hartmannsdorf Wiesner, Janet Gränz, Anke

Schoensgreen Lenny (DS) Lehnbach/Accuse Gunter Schöniger, Lengenfeld Schöniger,Antje Schöniger, Gunter

Luheli MG (TRAK) Heops/Braunsberg Trakehner Gestüt Grigoleit, Grimma-Muldental Zimpel, Jenny Trakehner Gestüt Grigoleit

Chicago 128 (WEF) Cosmo-Pilot/New Moon xx Christina Köllner, Stemwede Algotsson Ostholt, Sara Pickhinke, Friedhelm

Crisby 15 (HAN) Contendro I/Sandro Kurt-Heinrich Böttcher, Warmsen Rössler, Anna Christina Böttcher, Kurt-Heinrich

Quintus 105 (HOL) Quite Capitol/Esteban xx Dr.Klaus Gumpert, Grevenkop Schoster, Stefan Münstermann, Johannes

Captain Cool B (WEF) Cassone/Pik Labionics Dieter Bölting, Münster Hoffrichter, Caro Bölting, Dominik

Abrakadabra 27 (BAWÜ) Acordelli/Heraldik xx Ernst Christ, Ilsfeld Stiefele,Julia Stiefele, Julia

Ariella 35 (DS) Contract/Casado Pferdehof Gernandt, Hörselberg-Hainich Schmid,Julia Pferdehof Gernandt

Daisy Chain (DS) Daddy Cool/Solo xx Gestüt Horstfelde GmbH, Horstfelde Schmid,Julia Stern, Dr.Urs

Grand Canyon 36 (BAY) Grafenstolz/Coriolan Ferdinand Sanladerer,Neuburg a.Inn Mestern,Julia Bay.Haupt-u.Landgest.Schwaiganger

Quality Girl MV (MEV) Quintender/Meerwirbel xx Mirko Voss, Hof Redentin Brandt, Andreas Brandt, Andreas u.Bianca

Sechsjährige Vielseitigkeitspferde



Pferd (Zuchtgebiet) Abstammung Züchter Reiter Besitzer

Kalle 86 (HAN) King Kolibri/Really Fabulous xx Birgit Diekmann, Winterfeld Algotsson Ostholt, Sara Ostholt, Frank

Ella 112 (HAN) El Bundy I/Lysander Günther Spradau, Ganderkesee Tuschke-Bade, Sandi Wortmann, Dr.Manita
Vier-Sechsjährige Fahrpferde

Pferd (Zuchtgebiet) Abstammung Züchter Note Veranst.Ort Fahrer Besitzer

Son of Cologne (RHL) Sir Donnerhall/Lanciano ZG Leonie u.Georg Kellerwessel, Köln 8,3 Selm Christian Koller Nordrhein-Westf.Landgestüt

Revenia 2 (RHL) Riccione/Florestan I Karl-Heinz Gierkes, Nettetal 7,8 Selm Hengemühl, Ulrich Sahle, Uwe

Honeymoon HRH (HAN) His Highness/Wenzel I ZG Hormann, Landesbergen 9,1 Bülstringen Finkler, Karl-Heinz Bernasconi, Guido

Bernstein L (DS)) Bootsmann/Grapaldi Zg Karin u.Armin Löwe, Bahretal 8,6 Bülstringen Winkler, Bettina ZG Löwe, Armin u.Karin

Tropical Girl (DS) Samba Hit I/Frühlingsbote Stiftung BHLG, Neustadt 8,4 Bülstringen Finkler, Karl-Heinz Bernasconi, Guido

Sigonetti (DS) Sir Oldenburg/Dr.Jackson D Babett Bischoff, Bobritzsch 7,6 Bülstringen Winkler, Bettina Berthold, Dr.Steffi

La Belle L (DS) Luxius/Restorator Jean Carsten Lüttig, Bernau 7,5 Woldegk Lüttig, Jean-Carsten Lüttig, Jean-Carsten

Leandro 175 (BAY) Luberon/Waldgraf Georg Karosser, Bad Feilbach 7,6 Gunzenhausen Karosser, Katrin Karosser, Georg

Rabique (DS) Rosenprinz/Lord Swiss Nico Nowak, Kötzschau 7,7 Prussendorf Pfeifer, Matthias

Richmond 33 (HAN) Roscalino/Augustinus xx ZG Anja u.Fritz Klages, Königslutter 7,6 Neu-Isenburg Bernshausen, Julia Tischer, Peter

Tropical Girl (DS) Samba Hit I/Frühlinsbote Stiftung BHLG, Neustadt 8,6 Prussendorf Finkler, Karl-Heinz Bernasconi, Guido

Vier- u.Fünfjährige Fahrponys

Pferd/Zuchtgebiet Abstammung Züchter Note Veranst.Ort Fahrer Besitzer

Noble Boy 17 (WEF) Nabucco R/Vulkan Claus Teslau, Rheine 7,4 Selm Teslau, Claus Teslau, Claus

Dominga 22 (WEF) Domingo/New Star ZG Sander, Lüdinghausen 7,3 Selm May Franz-Josef May, Franz-Josef

Nandu 44 (WEF) Nabucco R/Nadler I Astrid Wehmhöner, Bielefeld 7,2 Selm Krüger, Peter Krüger, Peter

Arabis D (WEF) Amarillys Sensation/Playboy Christa Dahlkamp, Selm 7,1 Selm Thissen, Franzis Dahlkamp, Christa

Darisco (MECKL) Destino R/Eldorrado Wolfgang Bahlke, Wulkenzin 7,1 Bülstringen Grundmann, Pia Fam.Grundmann

Sammi 6 (EH) Sandros/unbekannt TLPV-Gut GmbH/Haflingergest.Dornburg 7,6 Seifersdorf Hofmann, Dirk TLPV-Gut GmbH/Haflingergest.Dornburg

Akito 75 (WEF) Argentino/Campari Pur Lenert Busch, Stadland 7,0 Alfhausen Flottemesch, Fabian Flottemesch, Fabian

Arabis D (WEF) Amarillys Sensation Christa Dahlkamp, Selm 7,8 Alfhausen Thissen, Franzis Dahlkamp, Christa

Casper 299 Rosenhof Chico/Downland Gold ZG Martin u.Felix Dallmann, Friedland 7,0 Woldegk Dallmann, Felix

Collin the Champ (WEF) FS Champion de Luxe/Vulkan Gerhard Neukötter, Rhede 7,3 Neu-Isenburg May, Franz-Josef Neukötter, Heike

Dancing Boy 24 (RHL) FS Don’t Worry/FS Picasso Ferienhof Stücker, Weeze 8,8 Gunzenhausen Rietzler, Herbert Scholz, Wolfgang



Eternity 58 (HAF) Nando/Almfürst ZG Lorenz u.Martin Rehse, Carpin 7,8 Woldegk Rehse, Elisa Rehse, Elisa

King Size 6 (BBG) King of Heart’s/Don Carlos Wolrad Kramer, Wegeleben 7,5 Prussendorf Heitmüller, Tino Eulenberg, Steffen
Kataloq: upload
upload -> Azərbaycan Respublikası Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi Azərbaycan Dövlət Aqrar Universiteti adau-nun 80 illik yubileyinə həsr edilir adau-nun elmi ƏSƏRLƏRİ g əNCƏ 2009, №3
upload -> Mühaziry riyazi mYntiqin elementlYri
upload -> AZƏrbaycan respublikasi təHSİl naziRLİYİ azərbaycan döVLƏT İQTİsad universiteti magistratura məRKƏZİ
upload -> AZƏrbaycan əraziSİNDƏ İBTİDAİ İcma quruluşU
upload -> АзярбайжАН РЕСПУБЛИКАСЫ ТЯЩСИЛ НАЗИРЛИЙИ азярбайжан дювлят игтисад университети
upload -> Mövzu Fənnin məqsədi və vəzifələri
upload -> Marketinq fənni üzrə İŞÇİ TƏDRİs proqrami
upload -> Asm-nin iqtisadiyyatı və idarə edilməsi
upload -> Təqdimatların hazırlanması (Powerpoint, Word, Excel)

Yüklə 112,39 Kb.

Dostları ilə paylaş:




Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə