GaziEMİr belediye mecliSİNİN 2008 yili 11Yüklə 45,11 Kb.
tarix18.01.2018
ölçüsü45,11 Kb.
#38941

GAZİEMİR BELEDİYE MECLİSİNİN 2013 YILI OCAK AYI 1. TOPLANTI 1.BİRLEŞİM 1.OTURUMU

OLAĞAN MECLİS TUTANAKLARIDIR.

02.01.2013
HALİL İBRAHİM ŞENOL, ÖNDER KESKİN, REFİK ZENGİNOBUZ, YILMAZ AĞIRTAŞ, TAHSİN ÇUHADAR, ABDURRAHİM NURSOY, ALİ KAYA, NERİMAN BALCI TÜRKERİ, RAMAZAN ÖZKAN, ERTAN ŞANAL, HEDİYE KAHYA, YUSUF SERBEST, GÜNAY TATAR, SERDAR SOYSAL, ÖMER KOÇ, TURGAY ÇETİN, İLHAN ÖZGÜN, YUSUF KENAN ÇAKAR, KEREM FAHRİ BAYKALMIŞ, AYŞE ERTAŞ, MELİH GÖKTANIR, HÜSEYİN ASLAN, YASİN MAZLUM, EROL KAYA, OĞUZ SEYRAN

.
GÜNDEM 1- BAŞKAN TARAFINDAN MECLİSİN AÇILIŞI


BAŞKAN: “Değerli meclis üyeleri, değerli çalışma arkadaşlarım, basının değerli temsilcileri hepinize iyi akşamlar diliyorum. Hoş geldiniz. 2013 yılı Ocak ayı 1.toplantı 1.birleşimini açıyorum. Biliyorsunuz iki gün önce 2012 yılını bitirdik, 2013 yılına girdik. Ben öncellikle yeni yılınızı kutluyorum. Yeni yılda inşallah sağlık mutluluk içinde, ailenizle, çocuklarınızla birlikte geçirmenizi temenni ediyorum. İnşallah 2013 de geçen yıl yaşadığımız özellikle çevre Ülkelerimizde yaşadığımız savaşlardan dolayı çok insanlar öldüler, evsiz barksız kaldılar. İnşallah aynı acıların yaşanmaması dileğinde bulunuyorum. Yeni yılın da hem sizlere, hem Gaziemir’imize, hem Ülkemize, hem Dünyaya hayırlar getirmesini temenni dedi.
GÜNDEM 2- GEÇMİŞ TUTANAKLARIN OKUNUP OYLANMASI.
BAŞKAN: “Geçmiş tutanaklarımız herhalde sizlere hata var mı? Arkadaşlar. Tahsin Bey buyurun lütfen dedi. T.ÇUHADAR: “Sayın Başkan, değerli meclis üyeleri, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanım hoş geldiniz, değerli basın, Sayın Gaziemir’iler hepinize iyi akşamlar diliyorum. Başkanım öncelikle şahsım ve grubum adına tüm meclis üyelerinin yeni yılını kutluyorum ve tüm arkadaşlarıma sağlıklı bir yıl geçirmelerini, ailelerinle birlikte mutlu bir yıl geçirmelerini diliyorum. Herkese başarılar, mutluluklar diliyorum. Başkanım geçen gündemde Sevgi Mahallesi Kadastro çalışmalarında görev alacak 6 kişilik isim tespitinde İzzet KANAR olarak yazılan ismin İzzettin KANAR olarak düzeltilmesi bu şekilde oylanmasını talep ediyoruz. Nüfusta İzzettin yazıyormuş dedi. BAŞKAN: “Bu arada Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı aramızda hoş geldiniz Sayın Başkanım. Evet, bu matbu hatayı önergesi doğrultusunda düzeltildiği şekilde oylarınıza sunuyorum dedi.

07.12.2012 tarih 106 Nolu Meclis kararındaki bilirkişi isminin İzzettin KANAR olarak düzeltilmesine meclisice oy birliği ile karar verildi.


EK GÜNDEM:


 1. Belediyemiz Evlendirme Dairesinde kullanılan Aile Cüzdan Parasının 2013 yılı için 65,00TL.den 66,00TL. ye yükseltilmesi talebi okundu. BAŞKAN: “Evet bu ek gündemin gündeme alınmasını oylarınıza sunuyorum dedi.

Yapılan açık oylama sonucunda; Ek Gündem maddesi oy birliği ile gündemin 11.maddesi olarak kabulüne karar verildi.


 1. Belediyemiz 2013 yılı Harç, Ölçü, Tartı, Alet ve vasıtaları ile ölçeklerin Belediyelere damgalanması karşılığında uygulayacağı tarifenin belirlenmesi talebi okundu. BAŞKAN: “Evet bu ek gündemin gündeme alınmasını oylarınıza sunuyorum dedi.

Yapılan açık oylama sonucunda; Ek Gündem maddesi oy birliği ile gündemin 12.maddesi olarak kabulüne karar verildi. 1. Nar-Bel İmar Teknik ve Turizm San.ve Tic. Ltd. Şti.’nin sermayesinin 1.000.000,00 TL arttırılarak toplam 5.350.000,00 TL’ye çıkarılmasına ve hissemize düşen sermaye payının Belediyemiz bütçesinin ilgili tertibinden Nar-Bel İmar Teknik ve Turizm San.ve Tic. Ltd. Şti.’ye ödenmesi talebi okundu. BAŞKAN: “Evet bu ek gündemin gündeme alınmasını oylarınıza sunuyorum dedi.

Yapılan açık oylama sonucunda; Ek Gündem maddesi oy birliği ile gündemin 13.maddesi olarak kabulüne karar verildi.
GÜNDEM 3- BAŞKANLIKTAN GELEN ÖNERGELERİN GÖRÜŞÜLMESİ


 1. Denetim Komisyonu seçiminin gizli oylamayla yapılması talebi okundu. BAŞKAN: “Önerge hakkında söz almak isteyen varmı? Sayın ÇUHADAR buyurun lütfen dedi. T.ÇUHADAR: “Sayın Başkan, Cumhuriyet Halk Partisinin isimlerini bildirmek istiyorum. Yılmaz AĞIRTAŞ, Tahsin ÇUHADAR, Savaş KAPUCU, İlhan ÖZGÜN dedi. BAŞKAN: “Sayın BAYKALMIŞ Buyurun lütfen dedi. K.F.BAYKALMIŞ: “Sayın Başkan, değerli meclis, sevgili Gaziemirliler hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. 2013 yılı ilk meclisinin hem İlçemize, hem de yeni girdiğimiz yılın Ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Denetim komisyonu için Ayşe ERTAŞ hanım efendinin ismini veriyoruz dedi. BAŞKAN: “Teşekkür ediyoruz. Zarflar dağıtıldı mı arkadaşlar? Evet, arkadaşlarımız sayarken biz gündemin 2 nolu önergesine geçelim lütfen dedi.

KATİP:Oylama Sonucu;Kullanılan oy=25,Yılmaz AĞIRTAŞ=17,Sava KAPUCU=16,

Tahsin ÇUHADAR=16, İlhan ÖZGÜN=16, Ayşe ERTAŞ=12, Serdar SOYSAL=1, Yusuf SERBEST=1, Abdurrahim NURSOY=1, Hediye KAHYA=1, Boş=1

Yapılan açık oylama sonucu Denetim Komisyonu 5 asil üyesi: Yılmaz AĞIRTAŞ=17,Sava KAPUCU=16, Tahsin ÇUHADAR=16, İlhan ÖZGÜN=16, Ayşe ERTAŞ=12 olarak belirlenmiştir.


 1. Gaziemir İlçesi, Çay (Irmak) Mahallesi, 18M 1a pafta , 2223 ada, 1 parsel 501,00m2 olup, 46/501 (46,00m2) hisse Belediyemize aittir. Belediyemize ait hissenin tapuda kayıtlı hissedarlara satılması talebi okundu. BAŞKAN: “Evet önerge hakkında söz almak isteyen Sayın ÇUHADAR buyurun lütfen dedi. T.ÇUHADAR: “Sayın Başkanım, gündem maddesini Bayındırlık İmar, Hukuk, Plan ve Bütçe Komisyonlarına havalesini talep ediyoruz dedi. BAŞKAN: “Sayın BAYKALMIŞ Buyurun lütfen dedi. K.F.BAYKALMIŞ: “Uygundur dedi. BAŞKAN: “Evet 2 nolu önergeyi Plan ve Bütçe, Bayındırlık İmar, Hukuk Komisyonlarına havalesini oylarınıza sunuyorum dedi.

Yapılan açık oylama sonucu önergenin Plan ve Bütçe, Bayındırlık İmar, Hukuk Komisyonlarına havalesi oy birliği ile kabul edildi.


 1. Gaziemir Belediyesi ve Nazmi Karaca İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Limited şirketi adına Mehmet AKKURT arasında İzmir 30. Noterliğinde 26 Nisan 2012 tarih ve 13513 no ile yapılan “Arsa Payı Karşılığı İnşaat Sözleşmesi” nine istinaden Belediyemizin 42,30 m² ile paydaşı olduğu 27 Sokak No:53’ten girişli 1. Kat 4 no’lu dairedeki hissenin firmalarına satışı talebi okundu. BAŞKAN: “Evet önerge hakkında söz almak isteyen Sayın ÇUHADAR buyurun lütfen dedi. T.ÇUHADAR: “Sayın Başkanım, gündem maddesini Hukuk, Plan ve Bütçe Komisyonlarına havalesini talep ediyoruz dedi. BAŞKAN: “Sayın BAYKALMIŞ Buyurun lütfen dedi. K.F.BAYKALMIŞ: “Uygundur dedi. BAŞKAN: “Evet 3 nolu önergeyi Plan ve Bütçe, Hukuk Komisyonlarına havalesini oylarınıza sunuyorum dedi.

Yapılan açık oylama sonucu önergenin Plan ve Bütçe, Hukuk Komisyonlarına havalesi oy birliği ile kabul edildi.
 1. Sözleşmeli olarak çalışan personelin sözleşmelerinin yenilenmesi ve ücretlerinin belirlenmesi talebi okundu. BAŞKAN: “Evet önerge hakkında söz almak isteyen Sayın ÇUHADAR buyurun lütfen dedi. T.ÇUHADAR: “Sayın Başkanım, gündem maddesini Hukuk, Plan ve Bütçe Komisyonlarına havalesini talep ediyoruz dedi. BAŞKAN: “Sayın BAYKALMIŞ Buyurun lütfen dedi. K.F.BAYKALMIŞ: “Uygundur dedi. BAŞKAN: “Evet 4 nolu önergeyi Plan ve Bütçe, Hukuk Komisyonlarına havalesini oylarınıza sunuyorum dedi.

Yapılan açık oylama sonucu önergenin Plan ve Bütçe, Hukuk Komisyonlarına havalesi oy birliği ile kabul edildi.


 1. 2013 yılında boş kadrolarda sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin karar alınması ve bu kadrolarda çalıştırılacak Personelin ücretlerinin belirlenmesi talebi okundu. BAŞKAN: “Evet önerge hakkında söz almak isteyen Sayın ÇUHADAR buyurun lütfen dedi. T.ÇUHADAR: “Sayın Başkanım, gündem maddesini Hukuk, Plan ve Bütçe Komisyonlarına havalesini talep ediyoruz dedi. BAŞKAN: “Sayın BAYKALMIŞ Buyurun lütfen dedi. K.F.BAYKALMIŞ: “Uygundur dedi. BAŞKAN: “Evet 5 nolu önergeyi Plan ve Bütçe, Hukuk Komisyonlarına havalesini oylarınıza sunuyorum dedi.

Yapılan açık oylama sonucu önergenin Plan ve Bütçe, Hukuk Komisyonlarına havalesi oy birliği ile kabul edildi.


 1. Sözleşmesi yenilenen ve 2013 yılında boş kadrolarda çalıştırılmasına ilişkin karar alınan sözleşmeli personele ödenecek ek ödeme oranlarının belirlenmesi talebi okundu. BAŞKAN: “Evet önerge hakkında söz almak isteyen Sayın ÇUHADAR buyurun lütfen dedi. T.ÇUHADAR: “Sayın Başkanım, gündem maddesini Hukuk, Plan ve Bütçe Komisyonlarına havalesini talep ediyoruz dedi. BAŞKAN: “Sayın BAYKALMIŞ Buyurun lütfen dedi. K.F.BAYKALMIŞ: “Uygundur dedi. BAŞKAN: “Evet 6 nolu önergeyi Plan ve Bütçe, Hukuk Komisyonlarına havalesini oylarınıza sunuyorum dedi.

Yapılan açık oylama sonucu önergenin Plan ve Bütçe, Hukuk Komisyonlarına havalesi oy birliği ile kabul edildi.


 1. İzmir İli, Gaziemir İlçesi, Gazi Mahallesi, 18M Ib paftada 22 Sokak ile Hasan Güven Caddesi köşesindeki yeşil alan içerisinde, çevrenin güç ihtiyacının artması nedeniyle dağıtım sisteminin normal düzende çalışabilmesi için 1 adet trafo dağıtım merkezi tesis edilmesi gerektiği belirtilerek 18M Ib paftada 22 Sokak ile Hasan Güven Caddesi köşesindeki yeşil alan içerisinde 1 adet 2.50 x 2.50m. ebadında trafo yerinin imar planına işlenmesi ve kurumları adına plan tadilatı yapılması talebi okundu. BAŞKAN: “Önerge hakkında söz almak isteyen Sayın ÇUHADAR buyurun lütfen dedi. T.ÇUHADAR: “Sayın Başkanım, önergenin Bayındırlık ve İmar, Çevre, Hukuk ve Sağlık Komisyonlarına havalesini talep ediyoruz dedi. BAŞKAN: “Sayın BAYKALMIŞ Buyurun lütfen dedi. K.F.BAYKALMIŞ: “Uygundur dedi. BAŞKAN: “Evet 7 nolu önergeyi Bayındırlık ve İmar, Çevre, Hukuk ve Sağlık Komisyonlarına havalesini oylarınıza sunuyorum dedi.

Yapılan açık oylama sonucu önergenin Bayındırlık ve İmar, Çevre, Hukuk, Sağlık Komisyonlarına havalesi oy birliği ile kabul edildi.

 1. İzmir İli, Gaziemir İlçesi, Yeşil Mahalle, 18M Ic paftada mülkiyeti Gaziemir Belediyesi’ne ait 366 ada 28 parseldeki park alanı içerisinde 1 adet 2.50 x 3.00m. ebadında trafo yerinin imar planında belirlenmesi yönünde hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği talebi okundu. BAŞKAN: “Evet, Önerge hakkında söz almak isteyen Sayın ÇUHADAR buyurun lütfen dedi. T.ÇUHADAR: “Sayın Başkanım, önergenin Bayındırlık ve İmar, Çevre, Hukuk ve Sağlık Komisyonlarına havalesini talep ediyoruz dedi. BAŞKAN: “Sayın BAYKALMIŞ Buyurun lütfen dedi. K.F.BAYKALMIŞ: “Uygundur dedi. BAŞKAN: “Evet 8 nolu önergeyi Bayındırlık ve İmar, Çevre, Hukuk ve Sağlık Komisyonlarına havalesini oylarınıza sunuyorum dedi.

Yapılan açık oylama sonucu önergenin Bayındırlık ve İmar, Çevre, Hukuk ve Sağlık Komisyonlarına havalesi oy birliği ile kabul edildi.


 1. İzmir İli, Gaziemir İlçesi, Beyazevler Mahallesi, 19M IIa paftada 1779 adanın kuzeyindeki kamuya terkli yeşil alanda 1 adet 2.50 x 3.50m. ebadında trafo yerinin imar planında belirlenmesi yönünde hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği talebi okundu. BAŞKAN: “Evet, Önerge hakkında söz almak isteyen Sayın ÇUHADAR buyurun lütfen dedi. T.ÇUHADAR: “Sayın Başkanım, önergenin Bayındırlık ve İmar, Çevre, Hukuk ve Sağlık Komisyonlarına havalesini talep ediyoruz dedi. BAŞKAN: “Sayın BAYKALMIŞ Buyurun lütfen dedi. K.F.BAYKALMIŞ: “Uygundur dedi. BAŞKAN: “Evet 9 nolu önergeyi Bayındırlık ve İmar, Çevre, Hukuk, Sağlık Komisyonlarına havalesini oylarınıza sunuyorum dedi.

Yapılan açık oylama sonucu önergenin Bayındırlık ve İmar, Çevre, Hukuk, Sağlık Komisyonlarına havalesi oy birliği ile kabul edildi.


 1. Atıfbey Mahallesi, 5 Sokakta bulunan Seydiköy Tren İstasyonu Restorasyon çalışması için, 25785 Sayılı Taşınmaz Kültür Varlıklarının Korunmasına ait Katkı Payına Dair Yönetmeliğin 9.maddesine göre gelecek olan katkı payı dışındaki ödeneğin 2013 Yılı Belediyemiz Bütçesinden karşılanması talebi okundu. BAŞKAN: “Evet önerge hakkında söz almak isteyen Sayın ÇUHADAR buyurun lütfen dedi. T.ÇUHADAR: “Sayın Başkanım, gündem maddesini Plan ve Bütçe, Kültür Komisyonlarına havalesini talep ediyoruz dedi. BAŞKAN: “Sayın BAYKALMIŞ Buyurun lütfen dedi. K.F.BAYKALMIŞ: “Hukuk Komisyonunu da ekleyelim dedi. BAŞKAN: “Hukuk Komisyona gerek var mı? Projelerde geçti meclisten ama. Daha önce projeyle ilgili katkı paylarını bu başlamış sonuna gelmiş bu iş. Hukuk Komisyonuna da gidebilir. Peki, 10 nolu önergeyi Plan ve Bütçe, Kültür ve Hukuk Komisyonlarına havalesini oylarınıza sunuyorum dedi.

Yapılan açık oylama sonucu önergenin Plan ve Bütçe, Kültür ve Hukuk Komisyonlarına havalesi oy birliği ile kabul edildi.


 1. Belediyemiz Evlendirme Dairesinde kullanılan Aile Cüzdan Parasının 2013 yılı için 65,00TL.den 66,00TL. ye yükseltilmesi talebi okundu. BAŞKAN: “Evet söz almak isteyen Sayın ÇUHADAR buyurun lütfen dedi. T.ÇUHADAR: “Sayın Başkanım, önergenin Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesini talep ediyoruz dedi. BAŞKAN: “Sayın BAYKALMIŞ Buyurun lütfen dedi. K.F.BAYKALMIŞ: “Uygundur dedi. BAŞKAN: “Evet 11 nolu önergeyi Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesini oylarınıza sunuyorum dedi.

Yapılan açık oylama sonucu önergenin Plan ve Bütçe Komisyonuna Komisyonlarına havalesi oy birliği ile kabul edildi. 1. Belediyemiz 2013 yılı Harç, Ölçü, Tartı, Alet ve vasıtaları ile ölçeklerin Belediyelere damgalanması karşılığında uygulayacağı tarifenin belirlenmesi talebi okundu. BAŞKAN: “Evet önerge hakkında söz almak isteyen Sayın ÇUHADAR buyurun lütfen dedi. T.ÇUHADAR: “Sayın Başkanım, önergenin Plan ve Bütçe, Esnaf ve Pazaryerleri Komisyonlarına havalesini talep ediyoruz dedi. BAŞKAN: “Sayın BAYKALMIŞ Buyurun lütfen dedi. K.F.BAYKALMIŞ: “Uygundur dedi. BAŞKAN: “Evet 12 nolu önergeyi Plan ve Bütçe, Esnaf ve Pazaryerleri Komisyonlarına havalesini oylarınıza sunuyorum dedi.

Yapılan açık oylama sonucu önergenin Plan ve Bütçe, Esnaf ve Pazaryerleri Komisyonlarına havalesi oy birliği ile kabul edildi. 1. Nar-Bel İmar Teknik ve Turizm San.ve Tic. Ltd. Şti.’nin sermayesinin 1.000.000,00 TL arttırılarak toplam 5.350.000,00 TL’ye çıkarılmasına ve hissemize düşen sermaye payının Belediyemiz bütçesinin ilgili tertibinden Nar-Bel İmar Teknik ve Turizm San.ve Tic. Ltd. Şti.’ye ödenmesi talebi okundu. BAŞKAN: “Evet söz almak isteyen Sayın ÇUHADAR buyurun lütfen dedi. T.ÇUHADAR: “Sayın Başkanım, önergenin Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesini öneriyoruz dedi. BAŞKAN: “Sayın BAYKALMIŞ Buyurun lütfen dedi. K.F.BAYKALMIŞ: “Uygundur dedi. BAŞKAN: “Evet 13 nolu önergeyi Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesini oylarınıza sunuyorum dedi.

Yapılan açık oylama sonucu önergenin Plan ve Bütçe Komisyonuna Komisyonlarına havalesi oy birliği ile kabul edildi.
GÜNDEM 4- KOMİSYONLARDAN GELEN RAPORLARIN GÖRÜŞÜLMESİ.


 1. Gaziemir İlçesi, Belediyemiz hizmet ve sorumluluğu dahilinde bulunan 3 adet parka isim verilmesi talebi. ile ilgili oy birliği ile uygun bulunan Kültür, Çevre, Yerel Gündem 21 Komisyon Raporları okundu. BAŞKAN: “Evet rapor hakkında söz almak isteyen Sayın ÇUHADAR buyurun lütfen dedi. T.ÇUHADAR: “Sayın Başkanım, önergenin komisyonlardan geldiği şekliyle oylanmasını talep ediyoruz dedi. BAŞKAN: “Sayın BAYKALMIŞ dedi. K.F.BAYKALMIŞ: “Uygundur dedi. BAŞKAN: “Evet 1 nolu önergeyi komisyon raporu doğrultusunda oylarınıza sunuyorum dedi.

Kültür, Çevre, Yerel Gündem 21 Komisyon Raporları oy birliği ile kabul edildi. (K:1)


 1. İzmir İli, Gaziemir İlçesi, Dokuz Eylül Mahallesi 2113 ada, 1 parselde Gaziemir Kaymakamlığı İlçe Halk Kütüphanesi olarak kullanılan mülkiyeti Belediyemize ait binanın zemin üstü 1. katının 11.01.2013 tarihinde süresi dolması sebebiyle 5 (beş) yıllığına tahsis süresinin uzatılması talebi ile ilgili oy birliği ile uygun bulunan Hukuk ve Kültür Komisyon Raporları okundu. BAŞKAN: “Rapor hakkında söz almak isteyen Sayın ÇUHADAR buyurun lütfen dedi. T.ÇUHADAR: “Sayın Başkanım, önergenin komisyon raporu doğrultusunda oylanmasını talep ediyoruz dedi. BAŞKAN: “Sayın BAYKALMIŞ dedi. K.F.BAYKALMIŞ: “Uygundur dedi. BAŞKAN: “Evet 2 nolu önergeyi komisyon raporu doğrultusunda oylarınıza sunuyorum dedi.

Hukuk ve Kültür Komisyon Raporları oy birliği ile kabul edildi. (K:2)


 1. Atıf Bey Mahallesi 141 ada, 21 parsel 169.32m2 olup, 5785/16932 (57,85m2) hisse Belediyemize aittir. Belediyemize ait hissenin kat karşılığı anlaşma yapılması talebi ile ilgili oy birliği ile uygun bulunan Bayındırlık ve İmar, Plan ve Bütçe, Hukuk Komisyon Raporları okundu BAŞKAN: “Evet, rapor hakkında söz almak isteyen Sayın

ÇUHADAR buyurun lütfen dedi. T.ÇUHADAR: “Sayın Başkanım, önergenin komisyon raporu doğrultusunda oylanmasını öneriyoruz dedi. BAŞKAN: “Sayın BAYKALMIŞ dedi. K.F.BAYKALMIŞ: “Uygundur dedi. BAŞKAN: “Evet, 3 nolu önergeyi komisyon raporu doğrultusunda oylarınıza sunuyorum dedi.Bayındırlık ve İmar, Plan ve Bütçe, Hukuk Komisyon Raporları Komisyondan geldiği şekli ile oy birliği ile kabul edildi. (K:3)


 1. İzsu Genel Müdürlüğünce talep edilen Bektaşlık Deresi, Havaalanı Deresi Yan Kolu, Yobaz Deresi, Irmak Deresi Yan Kolu, Irmak Deresi Evka 7 Kolu ve Hacıbağ Derelerine ait dere ıslah güzergahlarının belirlendiği 1/1000 uygulama imar planı değişikliği talebi ile ilgili oy birliği ile uygun bulunan Bayındırlık ve İmar Komisyon Raporu okundu BAŞKAN: “Evet, rapor hakkında söz almak isteyen Sayın ÇUHADAR buyurun lütfen dedi. T.ÇUHADAR: “Sayın Başkanım, önergenin komisyon raporu doğrultusunda oylanmasını talep ediyoruz dedi. BAŞKAN: “Sayın BAYKALMIŞ dedi. K.F.BAYKALMIŞ: “Uygundur dedi. BAŞKAN: “Evet, 4 nolu önergeyi komisyon raporu doğrultusunda oylarınıza sunuyorum dedi.

Bayındırlık ve İmar Komisyon Raporları Komisyondan geldiği şekli ile oy birliği ile kabul edildi. (K:4)


 1. Hava Teknik Okullar Komutanlığı’nın konuşlandığı arazinin Sarnıç Nizamiye Bölgesine komşu olan alandaki Askeri Alan, kavşak ve yol düzenlemesinin belirlendiği 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği talebi ile ilgili oy birliği ile uygun bulunan Bayındırlık ve İmar Komisyon Raporu okundu BAŞKAN: “Rapor hakkında söz almak isteyen Sayın ÇUHADAR buyurun lütfen dedi. T.ÇUHADAR: “Sayın Başkanım, önergenin komisyon raporu doğrultusunda oylanmasını talep ediyoruz dedi. BAŞKAN: “Sayın BAYKALMIŞ dedi. K.F.BAYKALMIŞ: “Uygundur dedi. BAŞKAN: “Evet, 5 nolu önergeyi komisyon raporu doğrultusunda oylarınıza sunuyorum dedi.

Bayındırlık ve İmar Komisyon Raporları Komisyondan geldiği şekli ile oy birliği ile kabul edildi. (K:5)
GÜNDEM 5- MECLİS ÜYELERİNCE VERİLECEK ÖNERGELERİN GÖRÜŞÜLMESİ.
BAŞKAN : “Önergemiz var mı? Yok dedi.
GÜNDEM 6- DİLEK VE TEMENNİLER.
BAŞKAN: “Dilek ve Temenniler de söz almak isteyen var mı? Sayın ÇUHADAR Buyurun lütfendedi. T.ÇUHADAR: “Sayın Başkan, gündem başında atladığım bir konu vardı Belediyemiz Personel çalışanı Candan Hanımın geçen hafta elin trafik kazasında oğlunu kaybetti. Baya acı bir olay yaşadık. Kendisine başsağlığı diliyorum. Rahmetliye Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun diliyorum. Böyle kazalar inşallah bir daha kimsenin başına gelmesin diyorum. Saygılar sunuyorum dedi. BAŞKAN: “Teşekkür ediyorum. Aynı dileklerde bende bulunmak istiyorum. Çok kolay değil gencecik bir arkadaşımız 20 yaşında tabi ateş düştüğü yeri yakıyor. Ama Allah kimseye evlat acısı özellikle evlat acısı göstermesin. Bir daha böyle acılar yaşanmaz inşallah. Sayın BAYKALMIŞ Buyurun lütfen dedi. K.F.BAYKALMIŞ: “Sayın Başkan, değerli meclis üyesi arkadaşlar bizde Candan Hanımın evladına Allah’tan rahmet diliyoruz. Kendisine de baş sağlığı diliyoruz. Aynı zamanda yine aynı motor üstünde de üvey kız kardeşi de ağır yaralanmıştı kendisi bir ameliyat geçirdi 4, 5 saat süren inşallah bu ameliyat neticesinde de koluyla ilgili sıkıntı giderilir ve en azından bu kardeşimiz hayatına kaldığı yerden devam eder. Bu Gaziemir için üzücü bir haberdi. Bununla beraber yine 1999 yılında kaybettiğimiz değerli sanatçı Barış MANÇO’nun bugünde doğum günü hepimizin

hayatında önemli yer sahibi bir insan ona da Allah’tan rahmet diliyorum. Teşekkürler ediyorum dedi. BAŞKAN: “Ben teşekkür ettim. Başka söz almak isteyen var mı dilek ve temennilerde? Yok dedi.


GÜNDEM 7- TOPLANTIYA KATILMAYAN MECLİS ÜYELERİNİN MAZERETLERİNİN GÖRÜŞÜLMESİ.
Savaş KAPUCU, Feyzi ÇAĞLI, Halil ALAKUŞ, Fahri AYAN, Kemal ORFANLI, Hasan DEMİRDÖĞEN, Saip TİRYAKİOĞLU’nun izinli sayılmaları oy birliği ile kabul edildi.
GÜNDEM 8- TOPLANTI TARİHİNİN BELİRLENMESİ VE KAPANIŞ.
BAŞKAN: “Sayın ÇUHADAR Buyurun dedi. T.ÇUHADAR: “Başkanım, 07 Ocak 2013 Pazartesi günü saat:18:00 dedi. BAŞKAN: “Sayın BAYKALMIŞ uygun mudur? K.F.BAYKALMIŞ: “Uygundur dedi. BAŞKAN: “Evet, gelecek toplantımız 07 Ocak 2013 Pazartesi günü saat 18:00 de buluşmak üzere iyi akşamlar temenni ediyorum. Aldığımız kararların da İlçemize, Ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum arkadaşlardedi.

HALİL İBRAHİM ŞENOL GÜNAY TATAR İLHAN ÖZGÜN YASİN MAZLUM

MECLİS BAŞKANI KATİP KATİP KATİP

Yüklə 45,11 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2023
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə