Son on yılda, 2 Milyar AvroYüklə 445 b.
tarix26.08.2018
ölçüsü445 b.
#74766

Son on yılda, 2 Milyar Avro tutarındaki AB hibeleri ile eğitimden sağlığa, bölgesel kalkınmadan istihdama, kültür ve sanattan çevreye, binlerce proje hayata geçirilmiştir.

  • Son on yılda, 2 Milyar Avro tutarındaki AB hibeleri ile eğitimden sağlığa, bölgesel kalkınmadan istihdama, kültür ve sanattan çevreye, binlerce proje hayata geçirilmiştir.

  • 2007-2013 döneminde ülkemize 3,9 Milyar Avro AB desteği sağlanacak olup AB Mali Yardımı kapsamında bugün itibariyle işlem gören (uygulanan, değerlendirilen, seçim  aşamasında olan) proje sayısı alt bileşenleri dahil 4.600’e ulaşmıştır.Türkiye ve Avrupa halklarını yakınlaştıran sivil toplum diyaloğu projeleriyle, Türkiye’nin ve Avrupa’nın en ücra bölgelerindeki köylerden, en gelişmiş kentlere kadar, toplumlararası dostluk köprüleri kurulmuştur.

  • Türkiye ve Avrupa halklarını yakınlaştıran sivil toplum diyaloğu projeleriyle, Türkiye’nin ve Avrupa’nın en ücra bölgelerindeki köylerden, en gelişmiş kentlere kadar, toplumlararası dostluk köprüleri kurulmuştur.

  • Avrupa Yatırım Bankası’nın Türkiye’ye sağladığı 13,5 Milyar Avro tutarındaki kredi imkânları ile pek çok alanda önemli alt yapı yatırımları gerçekleştirilmiştir.  • AB programları aracılığıyla on binlerce Türk öğrenci, yüzlerce akademisyen ve araştırmacımız, AB’nin araştırma ve yenilikçiliği destekleyen programlarından yararlanmaya devam edecektir.

  • Önümüzdeki dönemde de Türkiye, AB hibe programlarından faydalanmaya devam edecek olup, AB sürecinde sağlanan desteklerden Ege Bölgesi’nin layıkıyla faydalanmasını temenni etmekteyiz.

Yüklə 445 b.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2023
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə