İNŞaat imalatlariYüklə 94,86 Kb.
tarix31.10.2017
ölçüsü94,86 Kb.
#24568

TUNÇBİLEK İTFAİYE VE SİVİL SAVUNMA BİNASI

TAMİR BAKIM İNŞAAT İŞLERİ

TEKNİK ŞARTNAMESİ
Tunçbilek İtfaiye ve Sivil Savunma Binası’nın dış cephelerinde bozulan kaba, ince, serpme sıva yüzeyleri ile kavlamış kısımlar sökülerek temizlenecek ve sıva tamirleri yapılacaktır. Eski ve yeni sıva yüzeylerine bir kat astar atılarak, üzerine iki kat akrilik esaslı dış cephe boyası yapılacaktır. Baca dipleri ve mevcut yağmur olukları 14 no.lu galvanizli çinkoyla ve yağmur boruları da pvc boru ile değiştirilecektir. Oda kapıları hazır pres kapı ile değiştirilecek, oda zeminlerine İdarenin beğenisine göre mat granit döşenecek, ıslak hacim zemin ve duvarına seramik döşenecek, İdarece belirtilecek odalara jaluzi perde yapılacaktır, Ekteki teknik resme göre, pencere ve kapılar PVC doğrama ile değiştirilmesi, açılan kanatlara sineklik yapılacaktır. Metrajlarda verilen ölçülerde mevcut tuğla duvarlar sökülerek temizlenecek ve tuğla duvar örülerek, pencereler için mermer denizlik ve parapet yapılacaktır, Mevcut ahşap imalatlar ve demir aksamlar yağlı boya ile boyanacak; mevcut vernikli ahşap bölümler verniklenecektir. İtfaiye garajının zeminine tesviye betonu ile şap betonu atılacak, bina girişine mevcut çelik konstrüksiyon yağmurluk üzerine oluklu galvanizli çatı örtüsü yapılacaktır. MDF malzeme ile tezgah altı ve üstü ile dolaplar yapılıp montajlanacak, soyunma ve giyinme mahallerine MDF malzeme ile dolap yapılacaktır, Mevcut temiz su tesisatlarının sökülerek yerine eviye ve temiz-pis su tesisatının döşenecektir.

16.058/1A B.A BETONU
Basınç dayanımı C 20/25 olan hazır beton ile bina dışında beton tamiratı yapılacaktır.

18.071/2 TUĞLA DUVAR ÖRÜLMESİ
19x19x13,5cm ebadında yatay delikli fabrika tuğlası ve 0,126 m³ harç ile projesine uygun olarak 200 doz çimento harçlı yatay delikli tuğla duvar yapılacaktır.
18.183 DUVAR YIKILMASI
Çimento harçlı kargir inşaat elle yıkılacak ve moloz, İdarece gösterilecek yere dökülecektir.
18.193 SIVA SÖKÜLMESİ
Bozuk satıhlar ve kavlamış yüzeylerde sıva tabakaları sökülecek ve moloz, İdarece gösterilecek yere dökülecektir.
18.195 AHŞAP KAPI PENCERE SÖKÜLMESİ
İdarece sökülmesine karar verilen her türlü ahşaptan yapılmış, kapı kasaları, kapı kanatları, pervazlar, pencerelerin ve camekânların dikkatlice sökülüp, idarece gösterilen yere istiflenecek ve idareye teslim edilmesi
18.241 OLUKLU GALVANİZLİ ÇATI ÖRTÜSÜ

Mevcut ahşap çatı üzerine 5x5 cm lik ikinci sınıf çam kerestesinden kadronların galvanizli çivi ile yeterli aralıklarla tespiti, kadronların üzerine 0,50 mm kalınlığında sıcak daldırma galvanizli oluklu sac levhaların döşeme işlemine hâkim rüzgâr yönüne ters yönden başlamak ve birbiri üzerine şartname­sine uygun olarak en az, enden 10 cm ve boydan 15 cm bindirilerek, oluklu levhaların matkapla delindikten sonra, madeni pul ve lastik conta kullanılarak en az 6,5 cm’lik kepli trifor vidalarla, tespit edilmesi, baca dibi ve diğer sıva diplerinin su sızdırmayacak şekilde yalıtılması suretiyle bina girişinde yapılacaktır.


AHŞAP DOLAP YAPILMASI
Soyunma Giyinme bölümlerine verilen teknik resim ölçülerinde MDF dolap yapılacaktır.(Tüm madeni aksam, vida, kulp, ray, vs. dahil)
22.081 TEZGAH ALTI DOLAP YAPILMASI
Proje ve detaylarına uygun olarak 0,65 mm lamine levha kaplanmış 19 mm yonga levha ile ahşap mutfak tezgah altı dolabı yapılacaktır.
22.082 TEZGAH ÜSTÜ DOLAP YAPILMASI
Proje ve detaylarına uygun olarak 0,65 mm lamine levha kaplanmış 19 mm yonga levha ile ahşap mutfak tezgah üstü dolabı yapılacaktır.
24.020 SIVA DİBİ YAPILMASI
12 No.lu çinko levhadan sıva eteği, baca kenarı, çatı muayene pencereleri ve çatı fenerleri dipleri yapılarak yerine konulacaktır.
25.002/1 AHŞABA YAĞLI BOYA YAPILMASI
Boyanacak yüzeylerdeki bozuk kısımlar kazınacak, zımpara ve fırça ile temizlenecek, m2’ye 0,230 kg sentetik boya macunu uygulanacak , kuruduktan sonra tekrar ince zımpara ile pürüzlerin alınıp 0,120 kg sentetik mamul astar boya bir kat uygulanacak ve yüzey kurumasını tamamladıktan sonra, 0,110 kg bir kat sentetik mamul boya istenilen renkte uygulanacaktır.
25.015/1 DEMİRE YAĞLI BOYA YAPILMASI
Demir imalat yüzeylerinin temizlenip raspa edilecek, zımparalanarak m2’ye 0,100 kg 1 kat, antipas sürülecek, 0,100 kg 1.kat ve 0,100 kg 2.kat istenilen renkte sentetik boya ile boyanacaktır.
25.034/1 DIŞ CEPHE BOYASI
Hazırlanmış olan iç ve dıştaki beton veya ince sıva üzerine m2’ye 0,100 kg astar sürüldükten sonra 1.katına 0,600 kg, 2.katına 0,500 kg isabet edecek şekilde istenilen renkte akrilik esaslı kalın cephe malzemesinin kestirme yerlerine fırça ile yüzeylere ise rulo ile sürülmesi veya suretiyle kaplama yapılacaktır.
25.043/3 İÇ CEPHE BOYASI
Eski boyalı yüzeyin raspa edilmesi, temizlenmesi, gerekirse yıkanması, alçı tamiri yapılması, zımparalanması dahil m2’ye 0,125 kg sentetik reçineli astar sürüldükten sonra İdarece istenilen renkte 0,100 kg 1.kat, 0,100 kg 2.kat su bazlı ve katkılı ipek mat boya uygulanacaktır.
25.060/1 AHŞABA VERNİK YAPILMASI
Vernik yapılacak mevcut vernikli yüzeylerin zımparalanması, tozların temizlenmesi, m2’ye 0,125 kg ahşap koruyucu astar ile boşlukların kapatılması ve 0,100 kg ahşap koruyucu sentetik astar sürülmesi, istenilen parlaklık elde edilinceye kadar 0,200 kg vernik sürülmesi işi yapılacaktır.
26.092 DUVARA SERAMİK DÖŞENMESİ
Mevcut ince sıva veya mala perdahlı kaba sıvanın fayans yapılmasına uygun şekilde hazırlanarak üzerine m² ye 1,700 kg fayans ve seramik yapıştırıcı harcı sürülmesi ve özel tarak ile yivlendirilmesi suretiyle 25x40 cm İdarece beğenilecek renkte fayansların ıslatılarak projesine uygun şekilde kaplanması yapılacaktır.
26.195/1 ZEMİNE GRANİT DÖŞENMESİ
Şartnamesine uygun olarak yapılmış mevcut yüzeylerin temizlenip ıslatıldıktan sonra fayans yapıştırıcısı sürülerek 33x33 cm birinci sınıf mat granit seramik karolar, 3 mm lik derz aralıkları ile mastarında ve tesviyesinde döşenecek, derzler derz dolgusu ile doldurulup yüzeyin temizlenecektir.
27.501 DIŞ SIVA YAPILMASI
1 m³ dişli kuma 250 kg çimento katılması ile hazırlanan harçla ortalama 2 cm kalınlığında kaba sıva yapılması, üzerine 1 m³ mil kumuna 350 kg çimento ilavesiyle hazırlanan harçla ortalama 0,8 cm kalınlığında ince sıva yapılması, duvar yüzeyinin temizlenmesi, gerekli zamanlarda sulanması işidir.
27.538 SERPME SIVA YAPILMASI
1 m³ kuma 350 kg çimento ve 0,100 m³ kireç hamuru katarak hazırlanan harçla ortalama 2 cm kalın­lığında kaba sıva yapılması, üzerine 1 m³ mil kumuna 350 kg çimento katılarak hazırlanan harçla ortalama 1 cm kalınlıkta serpme (çarpma) sıva yapılması, gerekli zamanlarda sulanması ve duvar yüzeyinin temizlenmesi işidir.
27.581 TESVİYE TABAKASI YAPILMASI
1 m³ dişli kuma 200 kg çimento katılarak elde edilen harçla ortalama 3 cm kalınlığında mastarında sıkıştırılarak tesviye tabakası yapılması, tesviye tabakası yapılacak yerin temizlenmesi, yıkanması işidir
27.586 ŞAP YAPILMASI
1 m³ kuma 500 kg çimento katılarak elde edilen harçla 2x4 cm kesitinde rendelenmiş çıtalarla ya­pılacak anolara şaşırtmalı ve derzlere 4 cm eninde bitümlü karton şerit konularak, ortalama 4 cm kalınlığında mala perdahlı şap betonu atılacaktır.

 

084-102 EVİYE TESİSATI


B.F. 083-100; 083-200deki bir gözlü eviyeler ile birlikte kullanılmak üzere; TS EN 200e uygun 15 mm.lik pirinçten kromajlı döner veya sabit borulu veya plastik esaslı kalite belgeli 15 mm. eviye bataryası; sökülüp temizlenebilir tipten 6 cm. koku fermetürlü, duvara kadar uzatma parçalı ve rozetli, 32 mm.lik süzgeçli, pirinçten kromajlı veya sert plastik esaslı TS-EN 274-1-2-3 in ölçülerine uygun sökülüp temizlenebilen tipten en az 80°C sıcaklığa dayanıklı, eviye sifonu; bakalitten tapası, kromajlı zincir ve babacığı ile birlikte yerine monte edilecektir.
24.060 PVC.YAĞMUR BORUSU MONTAJI
PVC den Ø 70 mm. çapında borular, kelepçeler duvara tespit edilerek oluktan itibaren bağlantı parçaları ve dirsekler de dahil olarak monte edilecektir. Kelepçeler, galvanizli somunlu vida ile sıkılarak yağmur borularının duvara bağlanması sağlanacaktır.
JALUZİ PERDE YAPILMASI
İdarinin beğenisine göre dikey, enli PVC jaluzi perde yapılacaktır.
ÇELİK-ALÜMİNYUM KAPI YAPILMASI
Bina girişine ait çelik kapı iki kanattan müteşekkil olup, her iki kanat açılır olacak kanadın biri sabitlenebilecektir. Alüminyum kapı, merdiven altındaki itfaiye garajına açılan kapı olup çarpan aksesuarlı olacaktır. Her iki kapıda kullanılacak malzemeler İdaremizce beğenilecektir. Ayrıca çelik kapıya kapı hidroliği bağlanacaktır.
MERMER DENİZLİK-PARAPET YAPILMASI
Pencere altlarında bulunan mevcut mozaik denizlik ve parapetler sökülerek yapıştırma harcı ile birlikte 3 cm kalınlıkta, 30 cm eninde (tek parçalı olarak Afyon beyazı veya eşdeğer benzeri) beyaz mermer denizlik parapet yapılacaktır.

24.014 YAĞMUR OLUĞU YAPILMASI

12 no lu çinko levhadan yuvarlak ya da dikdörtgen kesitte, etek çapı ya da projesine göre asma oluk ve etek yapılması, serbest kenara kaval çekilmesi, iç ve dıştan iyice lehimlenmesi, etek altına bir kat bitümlü karton konması, galvanizli tel veya çinkodan süzgeç konması, metrede iki adet galvanizli 5x30 mm kesitindeki demir kancalarla yerine konması işidir.

Sökümlerden çıkan malzemeler firma tarafından toplanarak İdarece gösterilen yere firma tarafından nakledilecektir.

PVC DOĞRAMA MONTAJI VE MALZEMENİN TARİFİ

İtfaiye Binasında kullanılacak PVC doğrama serisi 70 lik olup, taban genişliği 70 mm. ve et kalınlığı 3 mm. olup, bu ölçüler için ± 0,2 mm tolerans sınırı olarak kabul edilecektir. Bu seride beş odacıklı profil kullanılacaktır. Uygulanacak çift cam 4+16+4 mm. olacaktır. Her pencerenin açılır kanadına 1 adet menteşeli alüminyum sineklik, vasistaslarda ise doğramaya montajlı sinek teli olacaktır. WC pencereleri de çift buzlu camlı 4+16+4 mm olacaktır. 1. Vidalara RAL standardının belirlediği çelik dübel veya helezonlu özel montaj vidası kullanılacaktır. Özel vida boyu minimum 12 cm. olacaktır.

 2. Profiller vida ile montajlandıktan sonra profil ile duvar arası boşluk kalmayacak şekilde poliüretan köpük ile doldurulup sabitlenecektir.

 3. İşin yapımı sırasında yüklenici her doğramanın ölçülerini bire bir alacak ve açılan kanat yönlerinde değişiklik olup olmayacağı konusuna İdareye danışacaktır. Doğramaların bu ölçüler ve dizayna göre imalat ve montaj yapılacaktır. Kapı doğramalarında (kasa-kanat) 70 lik seri kullanılıp kullanılmadığı kontrolü yapılacaktır. 70 lik haricinde seri kullanıldığı tespit edildiğinde montaj söktürülecektir.

 4. PVC doğrama profillerinin rengi beyaz olacaktır.

 5. Su tahliye kanalları suyun destek sacı ile irtibatını engelleyici şekilde olacaktır. Su tahliye delikleri el matkabı ile değil, otomatik açma makinesinde açılarak üzeri yağmura karşı koruyucu kapak ile kapatılacaktır.

 6. Orta kayıtların bağlantıları mekanik olarak bağlantı takozlarıyla yapılacaktır. Metal renkli olmayacak, beyaz doğramanın renginde olacaktır.

 7. Kapı profilleri içten ve dıştan kollu, kapı kolu barelli kilitli olacaktır. İthal Kilitli kapı ispanyoleti kullanılacaktır. Kapı ve pencere kolları doğramanın renginde ve metal olacaktır.

 8. PVC doğramada kullanılan ispanyoletler ithal malzeme olacaktır.Pencere ve kapı kanatlarında kullanılacak kollar, metal kol olacak ve rengi kasa-kanat profilleri ile aynı (beyaz) tonda olacaktır.

 9. Ana profilin (kasa, kanat, orta kayıt) mukavemetini sağlamak üzere kullanılacak olan metal takviye profilleri ve destek sacları TSE belgeli galvanize daldırma destek sacı olacaktır. Ayrıca CRP (Composite Re-inforcemenet Profile) olarak adlandırılan, profilin kendi ile birleşik olan 4,4 mm kalınlığındaki kutu profil biçimindeki destek malzemesi de tekliflerde geçerli sayılacaktır.

 10. Kanat profillerinde menteşe vidaları destek sacına vidalanacaktır. Kapı profilinde de menteşe vidaları mutlak surette saca vidalanacaktır.

 11. Kanat profiline atılacak vidalar direkt menteşe sacına atılmalıdır.

 12. Kullanılacak destek sacları sıcak daldırma galvanize ve minimum 1,2 mm. olmalıdır.

 13. Sineklik profilleri 17x25 mm ebadında elektrostatik kaplamalı alüminyum olarak teşkil edilecek, sineklik teli yanmayan, yırtılmaz, paslanmaz ve uzun ömürlü ithal telden olacaktır. Bağlantı elemanları ve aksesuarlar 1. sınıf malzemeden olacaktır. Sineklikler pencere kasasına en az 3 adet menteşe ile bağlanacaktır.

 14. Doğramalar sökülüp yerleri temizlenecektir. Dışta ve içte kalan boşluklar sıva alçısı (beyaz) ve Seramik yapıştırma harcı karışımı ile düzgün bir şekilde sıvanacaktır. Demontaj veya montaj anında çıkabilecek tüm sıva tamiratları yine bu perlitli sıva alçısı ve seramik yapıştırma harcı karışımı ile sıvanacaktır. Binalarda doğramalar montaj edilirken denizliğe dübel ile sabitlenecektir. Pencere merkezlerinde mozaik denizlik ve parapet ile profil arasında kalan boşluklarla birlikte dış mozaik denizlikteki çatlaklar beyaz silikon mastik dolgu ile doldurulacaktır.

 15. Lambri et kalınlığı en az 1.5 mm olacaktır.

 16. Kasa ve kanat köşe bağlantıları plastik sıcak birleştirme yöntemi ile kaynaklanacaktır.

 17. Tüm doğramalarda WC vasistasları da dahil olmak üzere açılan kanatların hepsinde kollu ispanyolet sistemi kullanılacaktır.

 18. WC vasistaslarında emniyetli olması bakımından 1 adet vasistas makası
  kullanılacaktır.

 19. Kanat menteşeleri kapılarda en az 4 adet, pencerelerde ise en az 3 adet olacaktır.


GENEL HÜKÜMLER


    • İmalat ve montajlarda kullanılacak tüm malzeme, ekipman, alet, edevat, iş iskelesi Yükleniciye ait olacaktır.

    • Tüm malzeme ve ekipmanın şantiye sahasına nakli; temin yerinde ve şantiye sahasında yükleme, boşaltma ve istifi Yükleniciye aittir.

    • Şantiyeden çıkacak molozun yüklemesi, İdarece belirtilecek sahaya nakli ve moloz sahasında boşaltılması Yükleniciye aittir.

  • Bahsi geçmeyen tüm imalatlar için (İnşaat-Sıhhi Tesisat-Müşterek Tesisat ve projedeki tüm tesisatlar) Bayındırlık ve İskan Bakanlığının Birim Fiyat Poz ve Tarifleri ile Genel Şartname ve Genel Teknik Şartname hükümleri geçerlidir.

  • Firma; İş Sağlığı ve İş Güvenliği konularında yürürlükte bulunan tüm kanun, tüzük, yönetmeliklere uymak zorunda olup, gereği iş güvenliği malzemelerini kullandırmak ve iş emniyetini sağlamak ile yükümlüdür. (İş yerine gerekli ikaz levhalarını uygun yerlere asmak zorundadır. Firma çalışanlarına İş emniyeti için her türlü koruma malzemelerini temin etmek ve kullandırmakla mükelleftir. Her hangi bir kaza sonucu oluşacak tüm sorumluluk firmaya aittir. Bu konuyla ilgili İdareye gelecek her türlü maddi tazminatlar, firmaya rücu ettirilecektir. Bu madde tüm inşaat, elektrik, sıhhi ve kalorifer tesisat imalat ve montajları için geçerlidir.)

YAKLAŞIK METRAJ CETVELİSIRA NO

YAPILACAK İŞİN ADI

ÖLÇÜ

MİKTAR

1

B.A BETONU

m3

0,58

2

TUĞLA DUVAR ÖRÜLMESİ

m3

12,614

3

DUVAR YIKILMASI

m3

1,70

4

SIVA SÖKÜLMESİ

m2

461,58

5

AHŞAP KAPI PEN.SÖKÜLMESİ

m2

65,00

6

OLUKLU GALVANİZLİ ÇATI ÖRTÜSÜ

m2

25,00

7

İŞ İSKELESİ

m2

654,42

8

SOYUNMA GİYİNME DOLABI (AHŞAP)

m2

18,00

9

TEZGAH ALTI DOLAP YAPILMASI

m2

4,08

10

TEZGAH ÜSTÜ DOLAP YAPILMASI

m2

6,72

11

SIVA DİBİ YAPILMASI

mt

10,00

12

AHŞAPA YAĞLI BOYA

m2

163,72

13

DEMİRE YAĞLI BOYA

m2

60,00

14

DIŞ CEPHE BOYASI

m2

626,75

15

PLASTİK BOYA SU BAZLI

m2

87,12

16

AHŞAPA VERNİK

m2

49,20

17

SERAMİK DÖŞENMESİ (DUVAR)

m2

60,00

18

GRANİT DÖŞENMESİ (ZEMİN)

m2

230,00

19

DIŞ SIVA YAPILMASI

m2

460,16

20

SERPME SIVA YAPILMASI

m2

100,00

21

TESVİYE TAB.(İTFAİYE GARAJINA)

m2

250,20

22

ŞAP YAPILMASI(İTFAİYE GARAJINA)

m2

251,20

23

EVİYE TESİSATI

Adet

1,00

24

EKSİZ AL.YAĞMUR OLUĞU

mt

84,40

25

Ø70 PVC YAĞMUR BORUSU

mt

90,00

26

JALUZİ PERDE

m2

36,12

27

HAZIR PRES KAPI

Adet

12,00

28

PENCERE PR.

mt

248,74

29

KAPI PR.

mt

32,76

30

LAMBRİ PROFİLİ

m2

6,24

31

TEK AÇILIM AKSESUARI

m2

16,00

32

ÇİFT AÇILIM AKSESUARI

Adet

1,00

33

VASİSDAS AKSESUARI

Adet

2,00

34

KİLİTLİ KAPI AKSESUARI

Adet

6,00

35

SİNEKLİK

Adet

19,00

36

4+16+4 mm DC+DC ÇİFT CAM

m2

30,04

37

MERMER DENİZİLİK

m2

6,95

38

ÇELİK KAPI

Adet

1,00

39

ALÜMİNYUM ÇARPAN KAPI

Adet

1,00Yüklə 94,86 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə